Narancstorta piskótával
Hozzávalók
Narancstorta piskótával
kb. 80 db babapiskóta
18 dkg kristálycukor
2 narancs leve és héja
2,5 dl tej
5 cl Cointreau (narancslikőr)
Krémhez:
25 dkg vaj
2,5 dl tejszín
4 tojássárgája
egy kevés Dr. Oetker Vanillincukor
néhány csepp narancsolaj
darált dió
tejszín
Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
angyalgyökér (angelica silvestris)
piskóta a díszítéshez
Elkészítés
Elkészítés
A narancsokat forró vízzel megmossuk, szárazra töröljük, majd úgy hámozzuk meg, hogy minél több fehér belső héj maradjon a gyümölcsön. A narancshéjat a cukorral és 2 dl vízzel 8-10 perc alatt sziruppá főzzük. Hozzáadjuk a narancslevet, hagyjuk kihűlni, majd belekeverjük a tejet és a Cointreau-t. A tejszínt a tojássárgájával és egy kevés vaníliás cukorral, meg a narancsolajjal forró vízfürdőbe állítjuk és gyakori keverés mellett hagyjuk kihűlni.
A szobahőmérsékletű vajat habosra keverjük. Egymás után belekeverjük a narancskrémet és a szirupot, majd újra habosra keverjük. A babapiskótákat igen rövid időre cukrozott tejbe mártjuk és kibélelünk velük egy tortaformát. A krém egy részét belekenjük, ráterítünk még egy réteg áztatott babapiskótát, majd ismét krémet kenünk rá. Addig ismételjük ezt az eljárást, amíg a hozzávalók mind elfogynak. Ügyeljünk rá, hogy a legfelső réteg piskóta legyen.
A tortát 4 órára hűtőszekrénybe tesszük, majd óvatosan kivesszük a formából. A torta alsó szélét beszórjuk darált dióval, a torta tetejét pedig tejszínhabbal díszítjük. Forró vízbe mártott és szárazra törölt késsel vágjuk fel ezt az ünnepi csemegét.
A szobahőmérsékletű vajat habosra keverjük. Egymás után belekeverjük a narancskrémet és a szirupot, majd újra habosra keverjük. A babapiskótákat igen rövid időre cukrozott tejbe mártjuk és kibélelünk velük egy tortaformát. A krém egy részét belekenjük, ráterítünk még egy réteg áztatott babapiskótát, majd ismét krémet kenünk rá. Addig ismételjük ezt az eljárást, amíg a hozzávalók mind elfogynak. Ügyeljünk rá, hogy a legfelső réteg piskóta legyen.
A tortát 4 órára hűtőszekrénybe tesszük, majd óvatosan kivesszük a formából. A torta alsó szélét beszórjuk darált dióval, a torta tetejét pedig tejszínhabbal díszítjük. Forró vízbe mártott és szárazra törölt késsel vágjuk fel ezt az ünnepi csemegét.
Kedvencnek jelölöm
Narancstorta piskótával
Hozzávalók
Narancstorta piskótával
kb. 80 db babapiskóta
18 dkg kristálycukor
2 narancs leve és héja
2,5 dl tej
5 cl Cointreau (narancslikőr)
Krémhez:
25 dkg vaj
2,5 dl tejszín
4 tojássárgája
egy kevés Dr. Oetker Vanillincukor
néhány csepp narancsolaj
darált dió
tejszín
angyalgyökér (angelica silvestris)
piskóta a díszítéshez
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A narancsokat forró vízzel megmossuk, szárazra töröljük, majd úgy hámozzuk meg, hogy minél több fehér belső héj maradjon a gyümölcsön. A narancshéjat a cukorral és 2 dl vízzel 8-10 perc alatt sziruppá főzzük. Hozzáadjuk a narancslevet, hagyjuk kihűlni, majd belekeverjük a tejet és a Cointreau-t. A tejszínt a tojássárgájával és egy kevés vaníliás cukorral, meg a narancsolajjal forró vízfürdőbe állítjuk és gyakori keverés mellett hagyjuk kihűlni.
A szobahőmérsékletű vajat habosra keverjük. Egymás után belekeverjük a narancskrémet és a szirupot, majd újra habosra keverjük. A babapiskótákat igen rövid időre cukrozott tejbe mártjuk és kibélelünk velük egy tortaformát. A krém egy részét belekenjük, ráterítünk még egy réteg áztatott babapiskótát, majd ismét krémet kenünk rá. Addig ismételjük ezt az eljárást, amíg a hozzávalók mind elfogynak. Ügyeljünk rá, hogy a legfelső réteg piskóta legyen.
A tortát 4 órára hűtőszekrénybe tesszük, majd óvatosan kivesszük a formából. A torta alsó szélét beszórjuk darált dióval, a torta tetejét pedig tejszínhabbal díszítjük. Forró vízbe mártott és szárazra törölt késsel vágjuk fel ezt az ünnepi csemegét.
A szobahőmérsékletű vajat habosra keverjük. Egymás után belekeverjük a narancskrémet és a szirupot, majd újra habosra keverjük. A babapiskótákat igen rövid időre cukrozott tejbe mártjuk és kibélelünk velük egy tortaformát. A krém egy részét belekenjük, ráterítünk még egy réteg áztatott babapiskótát, majd ismét krémet kenünk rá. Addig ismételjük ezt az eljárást, amíg a hozzávalók mind elfogynak. Ügyeljünk rá, hogy a legfelső réteg piskóta legyen.
A tortát 4 órára hűtőszekrénybe tesszük, majd óvatosan kivesszük a formából. A torta alsó szélét beszórjuk darált dióval, a torta tetejét pedig tejszínhabbal díszítjük. Forró vízbe mártott és szárazra törölt késsel vágjuk fel ezt az ünnepi csemegét.





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?