Őszibarack sütemény
Hozzávalók
Tészta:
25 dkg puha margarin
2 dl tejföl
25 dkg porcukor
2 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
2 db tojássárga
1 csomag Dr. Oetker sütőpor
75 dkg finomliszt
Krém:
4 dl tej
5 ek. finomliszt
25 dkg margarin
25 dkg porcukor
2 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
Díszítés:
zöld, piros ételfesték
kristálycukor
levélke
Elkészítés
Tészta
A margarint, a tejföllel, a porcukorral, a vaníliás cukorral és a tojássárgákkal simára keverjük, habosítjuk.
A sütőport a liszthez adjuk, majd a keverékhez szitáljuk fokozatosan és összekeverjük. A végére ez keményebb halmazállapot lesz így már a fakanál helyett a kezünk fog kelleni hozzá.
Ha meg van masszánk akkor dió nagyságú golyókat formázunk majd sütőpapíros tepsire helyezzük.
Valamennyi hely legyen közöttük, hiszen sütés közben térfogata nő.
180 fokra előmelegített sütőben kb. 20 perc alatt kész, figyelni kell hogy süljön meg de még fehér maradjon a tészta. Ne piruljon meg!
Még langyosan egy kiskanál segítségével közepét kikaparjuk.
Hűlni hagyjuk.
A sütőport a liszthez adjuk, majd a keverékhez szitáljuk fokozatosan és összekeverjük. A végére ez keményebb halmazállapot lesz így már a fakanál helyett a kezünk fog kelleni hozzá.
Ha meg van masszánk akkor dió nagyságú golyókat formázunk majd sütőpapíros tepsire helyezzük.
Valamennyi hely legyen közöttük, hiszen sütés közben térfogata nő.
180 fokra előmelegített sütőben kb. 20 perc alatt kész, figyelni kell hogy süljön meg de még fehér maradjon a tészta. Ne piruljon meg!
Még langyosan egy kiskanál segítségével közepét kikaparjuk.
Hűlni hagyjuk.
Krém
A tejet feltesszük forralni. Mikor már langyos kb. a felét kimerjük rá a lisztre, összekeverjük.
Ha a tej felforrt, a lisztes keveréket beleöntjük, a lángot levesszük alatta kicsit és gyors keverés mellett készre főzzük.
Félretesszük hűlni.
Robotgép segítségével a puha margarin, a porcukrot és vaníliás cukrot habosra keverjük majd hozzáadjuk a kihűlt krémet és simára habosítjuk.
Ha a tej felforrt, a lisztes keveréket beleöntjük, a lángot levesszük alatta kicsit és gyors keverés mellett készre főzzük.
Félretesszük hűlni.
Robotgép segítségével a puha margarin, a porcukrot és vaníliás cukrot habosra keverjük majd hozzáadjuk a kihűlt krémet és simára habosítjuk.
Összeállítás
A kikapart golyócskák közepére krémet kanalazunk, majd a kettő fél golyócskát összeillesztjük.
Hűtőben kihűtjük.
Egy ecset segítségével felvisszük külsejére az ételfestéket. (Tetszés szerint!)
Majd kristálycukorba forgatjuk.
Tetejére akár marcipánból kiszúrt levelet is tehetünk, vagy rendes kis levelet is ( erre vigyázzünk, hogy ne egye meg senki! :) !
Hűtőben kihűtjük.
Egy ecset segítségével felvisszük külsejére az ételfestéket. (Tetszés szerint!)
Majd kristálycukorba forgatjuk.
Tetejére akár marcipánból kiszúrt levelet is tehetünk, vagy rendes kis levelet is ( erre vigyázzünk, hogy ne egye meg senki! :) !

Kedvencnek jelölöm
Őszibarack sütemény
Hozzávalók
Tészta:
25 dkg puha margarin
2 dl tejföl
25 dkg porcukor
2 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
2 db tojássárga
1 csomag Dr. Oetker Sütőpor
75 dkg finomliszt
Díszítés:
zöld, piros ételfesték
kristálycukor
levélke
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Tészta
A margarint, a tejföllel, a porcukorral, a vaníliás cukorral és a tojássárgákkal simára keverjük, habosítjuk.
A sütőport a liszthez adjuk, majd a keverékhez szitáljuk fokozatosan és összekeverjük. A végére ez keményebb halmazállapot lesz így már a fakanál helyett a kezünk fog kelleni hozzá.
Ha meg van masszánk akkor dió nagyságú golyókat formázunk majd sütőpapíros tepsire helyezzük.
Valamennyi hely legyen közöttük, hiszen sütés közben térfogata nő.
180 fokra előmelegített sütőben kb. 20 perc alatt kész, figyelni kell hogy süljön meg de még fehér maradjon a tészta. Ne piruljon meg!
Még langyosan egy kiskanál segítségével közepét kikaparjuk.
Hűlni hagyjuk.
A sütőport a liszthez adjuk, majd a keverékhez szitáljuk fokozatosan és összekeverjük. A végére ez keményebb halmazállapot lesz így már a fakanál helyett a kezünk fog kelleni hozzá.
Ha meg van masszánk akkor dió nagyságú golyókat formázunk majd sütőpapíros tepsire helyezzük.
Valamennyi hely legyen közöttük, hiszen sütés közben térfogata nő.
180 fokra előmelegített sütőben kb. 20 perc alatt kész, figyelni kell hogy süljön meg de még fehér maradjon a tészta. Ne piruljon meg!
Még langyosan egy kiskanál segítségével közepét kikaparjuk.
Hűlni hagyjuk.
Krém
A tejet feltesszük forralni. Mikor már langyos kb. a felét kimerjük rá a lisztre, összekeverjük.
Ha a tej felforrt, a lisztes keveréket beleöntjük, a lángot levesszük alatta kicsit és gyors keverés mellett készre főzzük.
Félretesszük hűlni.
Robotgép segítségével a puha margarin, a porcukrot és vaníliás cukrot habosra keverjük majd hozzáadjuk a kihűlt krémet és simára habosítjuk.
Ha a tej felforrt, a lisztes keveréket beleöntjük, a lángot levesszük alatta kicsit és gyors keverés mellett készre főzzük.
Félretesszük hűlni.
Robotgép segítségével a puha margarin, a porcukrot és vaníliás cukrot habosra keverjük majd hozzáadjuk a kihűlt krémet és simára habosítjuk.
Összeállítás
A kikapart golyócskák közepére krémet kanalazunk, majd a kettő fél golyócskát összeillesztjük.
Hűtőben kihűtjük.
Egy ecset segítségével felvisszük külsejére az ételfestéket. (Tetszés szerint!)
Majd kristálycukorba forgatjuk.
Tetejére akár marcipánból kiszúrt levelet is tehetünk, vagy rendes kis levelet is ( erre vigyázzünk, hogy ne egye meg senki! :) !
Hűtőben kihűtjük.
Egy ecset segítségével felvisszük külsejére az ételfestéket. (Tetszés szerint!)
Majd kristálycukorba forgatjuk.
Tetejére akár marcipánból kiszúrt levelet is tehetünk, vagy rendes kis levelet is ( erre vigyázzünk, hogy ne egye meg senki! :) !







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?