Somlói galuska
Hozzávalók
Tészta:
6 db tojás
9 ek kristálycukor
6 ek víz
9 ek púpozott liszt
½ cs Dr. Oetker Sütőpor
Öntet:
5 ek liszt
5 ek Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
15 ek kristálycukor
1,5 liter víz
1,5 dl rum vagy rumaroma
20 dkg dió
15 dkg mazsola
tejszínhab
Elkészítés
Elkészítés
Tojássárgáját kikeverem, beleteszem a cukrot, vizet, lisztet és a sütőport. Óvatosan belekeverem a felvert tojásfehérjét.
Előmelegített sütőben 180 fokon 30-40 percig sütöm./Tűpróba/
Amíg a piskóta hűl, elkészítem az öntetet.
Felfőzöm a lisztet, a kakaóval, cukorral a 1,5liter vízben.
Végén hozzáadom a rumot./én rum aromát használok/
A piskótát pogácsa szaggatóval fél holdakra szaggatom.
Üvegtálba teszek öntetet, rá piskótát, mazsolával-dióval megszórom. Ezt addig folytatom, míg el nem fogynak a hozzávalók. Tetejére öntet kerüljön, majd tejszín.
Előmelegített sütőben 180 fokon 30-40 percig sütöm./Tűpróba/
Amíg a piskóta hűl, elkészítem az öntetet.
Felfőzöm a lisztet, a kakaóval, cukorral a 1,5liter vízben.
Végén hozzáadom a rumot./én rum aromát használok/
A piskótát pogácsa szaggatóval fél holdakra szaggatom.
Üvegtálba teszek öntetet, rá piskótát, mazsolával-dióval megszórom. Ezt addig folytatom, míg el nem fogynak a hozzávalók. Tetejére öntet kerüljön, majd tejszín.
Tárolás
Hűtőben.
Alternatív elkészítés
Én annyira megszerettem a Hulala tejszínt, hogy szinte csak ezt használom. Általában kis tálkákba rakom és a tejszínre még öntök csoki öntetet.



Kedvencnek jelölöm
Somlói galuska
Hozzávalók
Öntet:
5 ek liszt
15 ek kristálycukor
1,5 liter víz
1,5 dl rum vagy rumaroma
20 dkg dió
15 dkg mazsola
tejszínhab
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Tojássárgáját kikeverem, beleteszem a cukrot, vizet, lisztet és a sütőport. Óvatosan belekeverem a felvert tojásfehérjét.
Előmelegített sütőben 180 fokon 30-40 percig sütöm./Tűpróba/
Amíg a piskóta hűl, elkészítem az öntetet.
Felfőzöm a lisztet, a kakaóval, cukorral a 1,5liter vízben.
Végén hozzáadom a rumot./én rum aromát használok/
A piskótát pogácsa szaggatóval fél holdakra szaggatom.
Üvegtálba teszek öntetet, rá piskótát, mazsolával-dióval megszórom. Ezt addig folytatom, míg el nem fogynak a hozzávalók. Tetejére öntet kerüljön, majd tejszín.
Előmelegített sütőben 180 fokon 30-40 percig sütöm./Tűpróba/
Amíg a piskóta hűl, elkészítem az öntetet.
Felfőzöm a lisztet, a kakaóval, cukorral a 1,5liter vízben.
Végén hozzáadom a rumot./én rum aromát használok/
A piskótát pogácsa szaggatóval fél holdakra szaggatom.
Üvegtálba teszek öntetet, rá piskótát, mazsolával-dióval megszórom. Ezt addig folytatom, míg el nem fogynak a hozzávalók. Tetejére öntet kerüljön, majd tejszín.
Tárolás
Hűtőben.
Alternatív elkészítés
Én annyira megszerettem a Hulala tejszínt, hogy szinte csak ezt használom. Általában kis tálkákba rakom és a tejszínre még öntök csoki öntetet.








Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?