Tigris
Hozzávalók
Tigris
15 dkg zselécukor
10 dkg mazsola
20 dkg háztartási keksz
25 dkg cukor
15 dkg margarin
2 tojás
3 dkg Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
Elkészítés
Előkészítés
Egy rövidebb őzgerinc formát műanyag fóliával kibélelünk.
A zselécukrot apróbb darabokra vágjuk. A kekszet összetörjük.
A zselécukrot apróbb darabokra vágjuk. A kekszet összetörjük.
Elkészítés
A margarint egy lábosba tesszük, és fölolvasztjuk, majd hozzáadjuk a cukrot, tojásokat, és a kakaóport, majd kevergetve fölforraljuk. Ezután levesszük a tűzről, és belekeverjük a zselécukrot és a tört kekszet.
A fóliával bélelt formába öntjük, kissé elsimítjuk a tetejét, és hagyjuk kihűlni. Majd egy éjszakára/napra hűtőbe tesszük, hogy a keksz puhulhasson.
Utána könnyebben szeletelhető.
A fóliával bélelt formába öntjük, kissé elsimítjuk a tetejét, és hagyjuk kihűlni. Majd egy éjszakára/napra hűtőbe tesszük, hogy a keksz puhulhasson.
Utána könnyebben szeletelhető.
Tárolás
Úgy tudom, sokáig eláll, száradástól védve, de nálunk két napnál tovább még nem tartott ki. :)
Alternatív elkészítés
Nagyon jó felhasználási mód arra, ha zselés szaloncukor marad Karácsonyról. :)
Én a zselécukrot nem darabokban keverem bele igazán, hanem inkább nagyobb részekben hagyom, és a közepébe teszem egy csíkban, így minden szeletbe jut belőle szinte egyformán.
Én a zselécukrot nem darabokban keverem bele igazán, hanem inkább nagyobb részekben hagyom, és a közepébe teszem egy csíkban, így minden szeletbe jut belőle szinte egyformán.

Kedvencnek jelölöm
Tigris
Hozzávalók
Tigris
15 dkg zselécukor
10 dkg mazsola
20 dkg háztartási keksz
25 dkg cukor
15 dkg margarin
2 tojás
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Egy rövidebb őzgerinc formát műanyag fóliával kibélelünk.
A zselécukrot apróbb darabokra vágjuk. A kekszet összetörjük.
A zselécukrot apróbb darabokra vágjuk. A kekszet összetörjük.
Elkészítés
A margarint egy lábosba tesszük, és fölolvasztjuk, majd hozzáadjuk a cukrot, tojásokat, és a kakaóport, majd kevergetve fölforraljuk. Ezután levesszük a tűzről, és belekeverjük a zselécukrot és a tört kekszet.
A fóliával bélelt formába öntjük, kissé elsimítjuk a tetejét, és hagyjuk kihűlni. Majd egy éjszakára/napra hűtőbe tesszük, hogy a keksz puhulhasson.
Utána könnyebben szeletelhető.
A fóliával bélelt formába öntjük, kissé elsimítjuk a tetejét, és hagyjuk kihűlni. Majd egy éjszakára/napra hűtőbe tesszük, hogy a keksz puhulhasson.
Utána könnyebben szeletelhető.
Tárolás
Úgy tudom, sokáig eláll, száradástól védve, de nálunk két napnál tovább még nem tartott ki. :)
Alternatív elkészítés
Nagyon jó felhasználási mód arra, ha zselés szaloncukor marad Karácsonyról. :)
Én a zselécukrot nem darabokban keverem bele igazán, hanem inkább nagyobb részekben hagyom, és a közepébe teszem egy csíkban, így minden szeletbe jut belőle szinte egyformán.
Én a zselécukrot nem darabokban keverem bele igazán, hanem inkább nagyobb részekben hagyom, és a közepébe teszem egy csíkban, így minden szeletbe jut belőle szinte egyformán.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?