Túrótorta sütés nélkül
Hozzávalók
Túrótorta sütés nélkül
13 dkg Rama
30 dkg porcukor
50 dkg áttört túró
1 cs Dr. Oetker Vanillincukor
2 dl tej
1 cs 25 g-os étkezési zselatin
1 cs Dr. Oetker Tortazselé színtelen
babapiskóta (opcionális)
Elkészítés
Elkészítés
1. A felolvasztott margarint, a porcukrot, a vaníliás cukrot a jól áttört túróval összekeverjük.
2. Felforralunk 2 dl tejet, közben 1 dl langyos vízben a zselatint feloldjuk, és a felforralt, de tűzről levett tejhez keverjük.
3. Ezt a túróhoz öntjük, és az egészet jól átturmixoljuk. Vékonyan kiolajozott tortaformába öntjük. (Én kuglófformába szoktam.) Ha belekerült a túrós massza, akkor még teszünk bele savanyú gyümölcsöket (ribizli, eper). Végül tehetünk rá babapiskótát is. Ezt próbáljuk meg egy kicsit belenyomkodni.
4. Pár órára hűtőbe tesszük. (Este készítem el, reggel pedig díszítem.)
5. Másnap kifordítjuk a formából, egy kicsit a szélét késsel meg kell lazítani, és utánna szépen kicsúszik.
6. Savanykás gyümölcsöket (ribizli, eper, kivi) összedarabolunk, ezzel megtöltjük a kuglófforma közepét, majd a tetejét tetszés szerint díszítjük.
7. Végül ráöntjük a tortazselét.
Tepsi mérete: 20 cm
2. Felforralunk 2 dl tejet, közben 1 dl langyos vízben a zselatint feloldjuk, és a felforralt, de tűzről levett tejhez keverjük.
3. Ezt a túróhoz öntjük, és az egészet jól átturmixoljuk. Vékonyan kiolajozott tortaformába öntjük. (Én kuglófformába szoktam.) Ha belekerült a túrós massza, akkor még teszünk bele savanyú gyümölcsöket (ribizli, eper). Végül tehetünk rá babapiskótát is. Ezt próbáljuk meg egy kicsit belenyomkodni.
4. Pár órára hűtőbe tesszük. (Este készítem el, reggel pedig díszítem.)
5. Másnap kifordítjuk a formából, egy kicsit a szélét késsel meg kell lazítani, és utánna szépen kicsúszik.
6. Savanykás gyümölcsöket (ribizli, eper, kivi) összedarabolunk, ezzel megtöltjük a kuglófforma közepét, majd a tetejét tetszés szerint díszítjük.
7. Végül ráöntjük a tortazselét.
Tepsi mérete: 20 cm
Tálalás
12 főre
Kedvencnek jelölöm
Túrótorta sütés nélkül
Hozzávalók
Túrótorta sütés nélkül
13 dkg Rama
30 dkg porcukor
50 dkg áttört túró
2 dl tej
1 cs 25 g-os étkezési zselatin
babapiskóta (opcionális)
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
1. A felolvasztott margarint, a porcukrot, a vaníliás cukrot a jól áttört túróval összekeverjük.
2. Felforralunk 2 dl tejet, közben 1 dl langyos vízben a zselatint feloldjuk, és a felforralt, de tűzről levett tejhez keverjük.
3. Ezt a túróhoz öntjük, és az egészet jól átturmixoljuk. Vékonyan kiolajozott tortaformába öntjük. (Én kuglófformába szoktam.) Ha belekerült a túrós massza, akkor még teszünk bele savanyú gyümölcsöket (ribizli, eper). Végül tehetünk rá babapiskótát is. Ezt próbáljuk meg egy kicsit belenyomkodni.
4. Pár órára hűtőbe tesszük. (Este készítem el, reggel pedig díszítem.)
5. Másnap kifordítjuk a formából, egy kicsit a szélét késsel meg kell lazítani, és utánna szépen kicsúszik.
6. Savanykás gyümölcsöket (ribizli, eper, kivi) összedarabolunk, ezzel megtöltjük a kuglófforma közepét, majd a tetejét tetszés szerint díszítjük.
7. Végül ráöntjük a tortazselét.
Tepsi mérete: 20 cm
2. Felforralunk 2 dl tejet, közben 1 dl langyos vízben a zselatint feloldjuk, és a felforralt, de tűzről levett tejhez keverjük.
3. Ezt a túróhoz öntjük, és az egészet jól átturmixoljuk. Vékonyan kiolajozott tortaformába öntjük. (Én kuglófformába szoktam.) Ha belekerült a túrós massza, akkor még teszünk bele savanyú gyümölcsöket (ribizli, eper). Végül tehetünk rá babapiskótát is. Ezt próbáljuk meg egy kicsit belenyomkodni.
4. Pár órára hűtőbe tesszük. (Este készítem el, reggel pedig díszítem.)
5. Másnap kifordítjuk a formából, egy kicsit a szélét késsel meg kell lazítani, és utánna szépen kicsúszik.
6. Savanykás gyümölcsöket (ribizli, eper, kivi) összedarabolunk, ezzel megtöltjük a kuglófforma közepét, majd a tetejét tetszés szerint díszítjük.
7. Végül ráöntjük a tortazselét.
Tepsi mérete: 20 cm
Tálalás
12 főre





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?