Ünnepi barackos sütemény
Hozzávalók
Piskótához:
5 tojás
25 dkg porcukor
5 ek meleg víz
18 dkg liszt
1ek Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
½ cs Dr. Oetker Sütőpor
csipet só
Krémhez:
7 dl tej
2 tasak Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
1ek liszt
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
25 dkg Rama
25 dkg porcukor
1doboz barackbefőtt
Tetejére:
1,5 cs kocka alakú háztartási keksz
1dl feketekávé
½ liter hulala tejszín
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
5-6 dkg Dr. Oetker Tortabevonó ét
Elkészítés
Elkészítés
A tojások sárgáját a vízzel, porcukorral habosra keverjük, közben a tojások fehérjét csipet sóval kemény habbá verjük. A kikevert tojások sárgájához hozzáadjuk a sütőporral, kakaóval elkevert lisztet, majd beleforgatjuk a tojások kemény habját és előmelegített sütőben 175 fokon megsütjük. Hűlni tesszük. Krémhez: Barackot lecsepegtetjük, és apró kockára vágjuk. A Ramát a porcukorral habosra keverjük. Pudingot a liszttel, vaníliás cukorral és a tejjel sűrűre főzzük, hűtjük. Ha kihűlt hozzáadjuk a habosra kevert margarint, végül beleforgatjuk az apróra vagdalt barackot és a tésztára kenjük. Feketekávéba mártott keksszel kirakjuk a tetejét. A tejszínt a vaníliás cukorral kemény habbá verjük és rásimítjuk a kekszre. Tortabevonót ráreszeljük a habra.
Tálalás
Ez körülbelül 20 szelet,attól függ mekkorára szeleteljük.
Tárolás
Hűvös helyen tároljuk,fogyasztás előtt jól hűtsük le!
Alternatív elkészítés
Nagyon fontos, hogy fogyasztás előtti napon készítsük el,hogy az ízek össze tudjanak érni!

Kedvencnek jelölöm
Ünnepi barackos sütemény
Hozzávalók
Krémhez:
7 dl tej
1ek liszt
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
25 dkg Rama
25 dkg porcukor
1doboz barackbefőtt
Tetejére:
1,5 cs kocka alakú háztartási keksz
1dl feketekávé
½ liter hulala tejszín
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
5-6 dkg Dr. Oetker Tortabevonó ét
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tojások sárgáját a vízzel, porcukorral habosra keverjük, közben a tojások fehérjét csipet sóval kemény habbá verjük. A kikevert tojások sárgájához hozzáadjuk a sütőporral, kakaóval elkevert lisztet, majd beleforgatjuk a tojások kemény habját és előmelegített sütőben 175 fokon megsütjük. Hűlni tesszük. Krémhez: Barackot lecsepegtetjük, és apró kockára vágjuk. A Ramát a porcukorral habosra keverjük. Pudingot a liszttel, vaníliás cukorral és a tejjel sűrűre főzzük, hűtjük. Ha kihűlt hozzáadjuk a habosra kevert margarint, végül beleforgatjuk az apróra vagdalt barackot és a tésztára kenjük. Feketekávéba mártott keksszel kirakjuk a tetejét. A tejszínt a vaníliás cukorral kemény habbá verjük és rásimítjuk a kekszre. Tortabevonót ráreszeljük a habra.
Tálalás
Ez körülbelül 20 szelet,attól függ mekkorára szeleteljük.
Tárolás
Hűvös helyen tároljuk,fogyasztás előtt jól hűtsük le!
Alternatív elkészítés
Nagyon fontos, hogy fogyasztás előtti napon készítsük el,hogy az ízek össze tudjanak érni!






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?