Zalakocka
Hozzávalók
• A kakaós piskótához:
• 6 db tojássárgája
• 15 dkg kristálycukor
• 2 evőkanál étolaj
• 6 db tojásfehérje
• 10 dkg búzaliszt (BL55)
• 2 dkg Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
• 1 tasak Dr. Oetker Sütőpor
• A sárga piskótához:
• 3 db tojássárgája
• 8 dkg kristálycukor
• 1 evőkanál étolaj
• 3 db tojásfehérje
• 6 dkg búzaliszt (BL55)
• fél tasak Dr. Oetker Sütőpor
• A párizsi krémhez:
• 2.5 dl Meggle cukrászhab (tejszín)
• 25 dkg porcukor
• 12.5 dkg Dr. oetker Holland Kakaó sütéshez
• 35 dkg margarin (Rama), vagy vaj
• A diszítéshez:
• 2 evőkanál Tortadara - étcsokoládés
Elkészítés
A piskóták elkészítése:
A lisztet, a sütőport, és a kakaós piskótánál a kakaót összekeverjük. A tojások sárgáját a cukorral és az étolajjal habosra keverjük, majd külön tálba a tojások fehérjét kemény habbá verjük. A tojássárgás keveréket a fehérjéhez adagoljuk, de vigyázzunk, hogy a habot ne törjük össze. Ha óvatosan összekevertük, apránként adjuk hozzá a lisztes keveréket is. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük, majd előmelegített sütöben 180°c-on kb. 25-30 percíg süssük.
Párizsi krém elkészítése:
A tejszínt a cukorral felforraljuk, a tűzről levéve hozzákeverjük a kakaóport, majd amikor sima, bársonyos a krém, és még meleg, hozzáadjuk a vaj harmadát. Elkeverjük és hagyjuk teljesen kihűlni. A maradék vajat keverjük habosra, adjuk hozzá a teljesen kihűlt csokis keveréket, majd a robotgép legmagasabb fokozatán dolgozzuk össze, amíg teljesen egyneművé nem válik. Ha teljesen sima, ne verjük tovább!!! Felhasználásig hűtőben tároljuk.
Összeállítás:
A kakaós piskótát kettévágjuk, az alsó kakaós piskótát megkenjük a párizsi krémmel, majd a sárga piskótát rárakjuk, ezt is megkenjük krémmel, és végül a tetejére a kakaós piskóta kerül. Ennek a tetejét is megkenjük krémmel, majd a maradék krémet nyomózsákba tesszük, és kidiszítjük. Végül, étcsokis tortadarával meghintjük az egész sütit. (Bár nálam a képről lemaradt a tortadara, bocsi!! :) )
Alternatív elkészítés
Először a krémet tanácsos elkészíteni, mivel teljesen ki kell hűteni. Én a gyorsabb kihűtés érdekében, be szoktam tenni a fagyasztóba. Semmi baja nem lesz!! Ha túlságosan megkeményedett, pár másodpercre tedd a mikróba. Mielőtt a sütibe töltöd, érdemes egy kicsit robotgéppel átkeverni.










Kedvencnek jelölöm
Zalakocka
Hozzávalók
• A kakaós piskótához:
• 6 db tojássárgája
• 15 dkg kristálycukor
• 2 evőkanál étolaj
• 6 db tojásfehérje
• 10 dkg búzaliszt (BL55)
• 1 tasak Dr. Oetker Sütőpor
• A sárga piskótához:
• 3 db tojássárgája
• 8 dkg kristálycukor
• 1 evőkanál étolaj
• 3 db tojásfehérje
• 6 dkg búzaliszt (BL55)
• fél tasak Dr. Oetker Sütőpor
• A párizsi krémhez:
• 2.5 dl Meggle cukrászhab (tejszín)
• 25 dkg porcukor
• 12.5 dkg Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
• 35 dkg margarin (Rama), vagy vaj
• A diszítéshez:
• 2 evőkanál Tortadara - étcsokoládés
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
A piskóták elkészítése:
A lisztet, a sütőport, és a kakaós piskótánál a kakaót összekeverjük. A tojások sárgáját a cukorral és az étolajjal habosra keverjük, majd külön tálba a tojások fehérjét kemény habbá verjük. A tojássárgás keveréket a fehérjéhez adagoljuk, de vigyázzunk, hogy a habot ne törjük össze. Ha óvatosan összekevertük, apránként adjuk hozzá a lisztes keveréket is. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük, majd előmelegített sütöben 180°c-on kb. 25-30 percíg süssük.
Párizsi krém elkészítése:
A tejszínt a cukorral felforraljuk, a tűzről levéve hozzákeverjük a kakaóport, majd amikor sima, bársonyos a krém, és még meleg, hozzáadjuk a vaj harmadát. Elkeverjük és hagyjuk teljesen kihűlni. A maradék vajat keverjük habosra, adjuk hozzá a teljesen kihűlt csokis keveréket, majd a robotgép legmagasabb fokozatán dolgozzuk össze, amíg teljesen egyneművé nem válik. Ha teljesen sima, ne verjük tovább!!! Felhasználásig hűtőben tároljuk.
Összeállítás:
A kakaós piskótát kettévágjuk, az alsó kakaós piskótát megkenjük a párizsi krémmel, majd a sárga piskótát rárakjuk, ezt is megkenjük krémmel, és végül a tetejére a kakaós piskóta kerül. Ennek a tetejét is megkenjük krémmel, majd a maradék krémet nyomózsákba tesszük, és kidiszítjük. Végül, étcsokis tortadarával meghintjük az egész sütit. (Bár nálam a képről lemaradt a tortadara, bocsi!! :) )
Alternatív elkészítés
Először a krémet tanácsos elkészíteni, mivel teljesen ki kell hűteni. Én a gyorsabb kihűtés érdekében, be szoktam tenni a fagyasztóba. Semmi baja nem lesz!! Ha túlságosan megkeményedett, pár másodpercre tedd a mikróba. Mielőtt a sütibe töltöd, érdemes egy kicsit robotgéppel átkeverni.















Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?