Zserbó
Hozzávalók
Zserbó
65 dkg liszt
3 db tojássárgája
15 dkg cukor
30 dkg vaj
3 dkg élesztő
1 csipet só
4 ek. tejföl
1 dl tej
A töltelékhez:
20 dkg porcukor
25 dkg folyós baracklekvár
35 dkg dió
A tetejére:
20 dkg étcsokoládé (magas kakaótartalmú)
4 dkg vaj
Elkészítés
Elkészítés
1. A vajat olvasszuk folyósra. Keverjük bele a cukrot, a tojássárgáját.
2. Az élesztőt egy csipet cukorral együtt morzsoljuk bele a hideg tejbe. Nem kell felfuttatni, az élesztő a sütőben kezd el dolgozni.
3. A lisztet egy tálba szitáljuk, beleöntjük az élesztőt, és a vajas keveréket. Rákanalazzuk a tejfölt, és jól összedolgozzuk.
4. A tésztát fél órára hűtőbe tesszük, addig megdaráljuk a diót, a cukrot.
5. A tésztát négy egyenlő részre osztjuk. Legcélszerűbb, ha le is mérjük, hogy mindenképp egyenlőek legyenek.
6. Egy tepsit kivajazunk, lisztezünk. Az egyik tésztát vékonyra nyújtjuk, és belesimítjuk a tésztát. Vastagon megkenjük lekvárral, megszórjuk dióval és cukorral, majd rásimítjuk a következő lapot.
7. Az utolsó lappal letakarjuk, és 200 fokra előmelegített sütőben készre sütjük.
8. Ha kész van, kicsit hűlni hagyjuk.
9. Addig egy lábosban vizet forralunk, beleállítunk egy kisebb lábast. Beletördeljük a csokit, és lassan kevergetve felolvasztjuk. Hozzáadjuk a vajat, és addig keverjük, amíg teljesen homogén és fényes lesz.
10. Egyenletesen felvisszük a süti tetejére, hűvösre tesszük 1-2 napra.
2. Az élesztőt egy csipet cukorral együtt morzsoljuk bele a hideg tejbe. Nem kell felfuttatni, az élesztő a sütőben kezd el dolgozni.
3. A lisztet egy tálba szitáljuk, beleöntjük az élesztőt, és a vajas keveréket. Rákanalazzuk a tejfölt, és jól összedolgozzuk.
4. A tésztát fél órára hűtőbe tesszük, addig megdaráljuk a diót, a cukrot.
5. A tésztát négy egyenlő részre osztjuk. Legcélszerűbb, ha le is mérjük, hogy mindenképp egyenlőek legyenek.
6. Egy tepsit kivajazunk, lisztezünk. Az egyik tésztát vékonyra nyújtjuk, és belesimítjuk a tésztát. Vastagon megkenjük lekvárral, megszórjuk dióval és cukorral, majd rásimítjuk a következő lapot.
7. Az utolsó lappal letakarjuk, és 200 fokra előmelegített sütőben készre sütjük.
8. Ha kész van, kicsit hűlni hagyjuk.
9. Addig egy lábosban vizet forralunk, beleállítunk egy kisebb lábast. Beletördeljük a csokit, és lassan kevergetve felolvasztjuk. Hozzáadjuk a vajat, és addig keverjük, amíg teljesen homogén és fényes lesz.
10. Egyenletesen felvisszük a süti tetejére, hűvösre tesszük 1-2 napra.

Kedvencnek jelölöm
Zserbó
Hozzávalók
Zserbó
65 dkg liszt
3 db tojássárgája
15 dkg cukor
30 dkg vaj
3 dkg élesztő
1 csipet só
4 ek. tejföl
1 dl tej
A töltelékhez:
20 dkg porcukor
25 dkg folyós baracklekvár
35 dkg dió
A tetejére:
20 dkg étcsokoládé (magas kakaótartalmú)
4 dkg vaj
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
1. A vajat olvasszuk folyósra. Keverjük bele a cukrot, a tojássárgáját.
2. Az élesztőt egy csipet cukorral együtt morzsoljuk bele a hideg tejbe. Nem kell felfuttatni, az élesztő a sütőben kezd el dolgozni.
3. A lisztet egy tálba szitáljuk, beleöntjük az élesztőt, és a vajas keveréket. Rákanalazzuk a tejfölt, és jól összedolgozzuk.
4. A tésztát fél órára hűtőbe tesszük, addig megdaráljuk a diót, a cukrot.
5. A tésztát négy egyenlő részre osztjuk. Legcélszerűbb, ha le is mérjük, hogy mindenképp egyenlőek legyenek.
6. Egy tepsit kivajazunk, lisztezünk. Az egyik tésztát vékonyra nyújtjuk, és belesimítjuk a tésztát. Vastagon megkenjük lekvárral, megszórjuk dióval és cukorral, majd rásimítjuk a következő lapot.
7. Az utolsó lappal letakarjuk, és 200 fokra előmelegített sütőben készre sütjük.
8. Ha kész van, kicsit hűlni hagyjuk.
9. Addig egy lábosban vizet forralunk, beleállítunk egy kisebb lábast. Beletördeljük a csokit, és lassan kevergetve felolvasztjuk. Hozzáadjuk a vajat, és addig keverjük, amíg teljesen homogén és fényes lesz.
10. Egyenletesen felvisszük a süti tetejére, hűvösre tesszük 1-2 napra.
2. Az élesztőt egy csipet cukorral együtt morzsoljuk bele a hideg tejbe. Nem kell felfuttatni, az élesztő a sütőben kezd el dolgozni.
3. A lisztet egy tálba szitáljuk, beleöntjük az élesztőt, és a vajas keveréket. Rákanalazzuk a tejfölt, és jól összedolgozzuk.
4. A tésztát fél órára hűtőbe tesszük, addig megdaráljuk a diót, a cukrot.
5. A tésztát négy egyenlő részre osztjuk. Legcélszerűbb, ha le is mérjük, hogy mindenképp egyenlőek legyenek.
6. Egy tepsit kivajazunk, lisztezünk. Az egyik tésztát vékonyra nyújtjuk, és belesimítjuk a tésztát. Vastagon megkenjük lekvárral, megszórjuk dióval és cukorral, majd rásimítjuk a következő lapot.
7. Az utolsó lappal letakarjuk, és 200 fokra előmelegített sütőben készre sütjük.
8. Ha kész van, kicsit hűlni hagyjuk.
9. Addig egy lábosban vizet forralunk, beleállítunk egy kisebb lábast. Beletördeljük a csokit, és lassan kevergetve felolvasztjuk. Hozzáadjuk a vajat, és addig keverjük, amíg teljesen homogén és fényes lesz.
10. Egyenletesen felvisszük a süti tetejére, hűvösre tesszük 1-2 napra.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?