Zserbó
Hozzávalók
Tészta:
35 dkg liszt
1 db tojás
5 dkg cukor
20 dkg margarin
1 dl tej
1 dkg élesztő
1 csipet Dr. Oetker Sütőpor
1 csipet só
Töltelék:
12 dkg cukor
20 dkg darált dió
20 dkg baracklekvár
Tetejére:
Dr. Oetker Tortabevonó ét
Elkészítés
Elkészítés
Az élesztőt a langyos tejben egy kávéskanál cukorral felfuttatjuk.
A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, és hozzáöntjük az élesztőt, a cukrot, a tojást, a sót, a sütőport. Jól összedolgozzuk. A tésztát 3 egyenlő részre osztjuk. A diót összekeverjük a cukorral. A lapokat kinyújtjuk és egy kb. 35x25-ös tepsibe helyezzük az első lapot. Tetejét megkenjük lekvárral, majd rászórjuk a diós cukor felét. Erre ráhelyezzük a 2. lapot. Ezt is hasonlóképpen lekvárral megkenjük, a maradék dióval megszórjuk. A tetejére tesszük az utolsó lapot. Kicsit rányomkodjuk, villával megszurkáljuk, és 1 órát langyos helyen kelesztjük. Előmelegített sütőben, közepes hőfokon addig sütjük, amíg a teteje szép, egyenletes világospirosra nem sül.
Ha kihűlt, a tetejét megkenjük a gőz fölött felolvasztott csokoládéval.
A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, és hozzáöntjük az élesztőt, a cukrot, a tojást, a sót, a sütőport. Jól összedolgozzuk. A tésztát 3 egyenlő részre osztjuk. A diót összekeverjük a cukorral. A lapokat kinyújtjuk és egy kb. 35x25-ös tepsibe helyezzük az első lapot. Tetejét megkenjük lekvárral, majd rászórjuk a diós cukor felét. Erre ráhelyezzük a 2. lapot. Ezt is hasonlóképpen lekvárral megkenjük, a maradék dióval megszórjuk. A tetejére tesszük az utolsó lapot. Kicsit rányomkodjuk, villával megszurkáljuk, és 1 órát langyos helyen kelesztjük. Előmelegített sütőben, közepes hőfokon addig sütjük, amíg a teteje szép, egyenletes világospirosra nem sül.
Ha kihűlt, a tetejét megkenjük a gőz fölött felolvasztott csokoládéval.

Kedvencnek jelölöm
Zserbó
Hozzávalók
Tészta:
35 dkg liszt
1 db tojás
5 dkg cukor
20 dkg margarin
1 dl tej
1 dkg élesztő
1 csipet Dr. Oetker Sütőpor
1 csipet só
Töltelék:
12 dkg cukor
20 dkg darált dió
20 dkg baracklekvár
Tetejére:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Az élesztőt a langyos tejben egy kávéskanál cukorral felfuttatjuk.
A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, és hozzáöntjük az élesztőt, a cukrot, a tojást, a sót, a sütőport. Jól összedolgozzuk. A tésztát 3 egyenlő részre osztjuk. A diót összekeverjük a cukorral. A lapokat kinyújtjuk és egy kb. 35x25-ös tepsibe helyezzük az első lapot. Tetejét megkenjük lekvárral, majd rászórjuk a diós cukor felét. Erre ráhelyezzük a 2. lapot. Ezt is hasonlóképpen lekvárral megkenjük, a maradék dióval megszórjuk. A tetejére tesszük az utolsó lapot. Kicsit rányomkodjuk, villával megszurkáljuk, és 1 órát langyos helyen kelesztjük. Előmelegített sütőben, közepes hőfokon addig sütjük, amíg a teteje szép, egyenletes világospirosra nem sül.
Ha kihűlt, a tetejét megkenjük a gőz fölött felolvasztott csokoládéval.
A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, és hozzáöntjük az élesztőt, a cukrot, a tojást, a sót, a sütőport. Jól összedolgozzuk. A tésztát 3 egyenlő részre osztjuk. A diót összekeverjük a cukorral. A lapokat kinyújtjuk és egy kb. 35x25-ös tepsibe helyezzük az első lapot. Tetejét megkenjük lekvárral, majd rászórjuk a diós cukor felét. Erre ráhelyezzük a 2. lapot. Ezt is hasonlóképpen lekvárral megkenjük, a maradék dióval megszórjuk. A tetejére tesszük az utolsó lapot. Kicsit rányomkodjuk, villával megszurkáljuk, és 1 órát langyos helyen kelesztjük. Előmelegített sütőben, közepes hőfokon addig sütjük, amíg a teteje szép, egyenletes világospirosra nem sül.
Ha kihűlt, a tetejét megkenjük a gőz fölött felolvasztott csokoládéval.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?