Zserbó
Hozzávalók
Tésztához:
35 dkg liszt
20 dkg margarin
1 cs Dr. Oetker Vanillincukor
csipet só
1 dkg élesztő
1 kk szódabikarbóna
1 egész tojás
1 tojássárgája
Töltelék:
25 dkg dió
2 cs Dr. Oetker Vanillincukor
1 citrom reszelt héja
baracklekvár
Máz:
20 dkg porcukor
2 ek Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
2 ek étolaj
3 ek forró víz
Elkészítés
Elkészítés
Az élesztőt pici tejben felfuttatjuk, majd a többi hozzávalóval együtt összegyúrjuk.
3-felé osztjuk és cipókat gyúrunk belőlük.
1/2-óra pihentetés után egyenként tepsi méretűre nyújtjuk.
Az első latot a tepsibe terítjük és megkenjük a baracklekvárral és erre szórjuk a dió felét.
Majd a második lapot óvatosan rátesszük, és szintén megkenjük lekvárral és szintén megszórjuk a dió másik felével.
Végül a harmadik lappal zárjuk a sort.
Én meg szoktam villával szurkálni a tetejét így nem hólyagosodik fel.
Elő melegíttet sütőben 180-fokon megsütöm.
Ha ki hűlt csoki mázzal vonom be.
A csoki máz hozzávalóit jól kikeverjük.
Ha ezt a máz anyagot még átmelegítjük, vagy átforraljuk, még könnyebben kenhetjük a süteményünk tetejére és még finomabb is lesz tőle
3-felé osztjuk és cipókat gyúrunk belőlük.
1/2-óra pihentetés után egyenként tepsi méretűre nyújtjuk.
Az első latot a tepsibe terítjük és megkenjük a baracklekvárral és erre szórjuk a dió felét.
Majd a második lapot óvatosan rátesszük, és szintén megkenjük lekvárral és szintén megszórjuk a dió másik felével.
Végül a harmadik lappal zárjuk a sort.
Én meg szoktam villával szurkálni a tetejét így nem hólyagosodik fel.
Elő melegíttet sütőben 180-fokon megsütöm.
Ha ki hűlt csoki mázzal vonom be.
A csoki máz hozzávalóit jól kikeverjük.
Ha ezt a máz anyagot még átmelegítjük, vagy átforraljuk, még könnyebben kenhetjük a süteményünk tetejére és még finomabb is lesz tőle

Kedvencnek jelölöm
Zserbó
Hozzávalók
Tésztához:
35 dkg liszt
20 dkg margarin
csipet só
1 dkg élesztő
1 kk szódabikarbóna
1 egész tojás
1 tojássárgája
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Az élesztőt pici tejben felfuttatjuk, majd a többi hozzávalóval együtt összegyúrjuk.
3-felé osztjuk és cipókat gyúrunk belőlük.
1/2-óra pihentetés után egyenként tepsi méretűre nyújtjuk.
Az első latot a tepsibe terítjük és megkenjük a baracklekvárral és erre szórjuk a dió felét.
Majd a második lapot óvatosan rátesszük, és szintén megkenjük lekvárral és szintén megszórjuk a dió másik felével.
Végül a harmadik lappal zárjuk a sort.
Én meg szoktam villával szurkálni a tetejét így nem hólyagosodik fel.
Elő melegíttet sütőben 180-fokon megsütöm.
Ha ki hűlt csoki mázzal vonom be.
A csoki máz hozzávalóit jól kikeverjük.
Ha ezt a máz anyagot még átmelegítjük, vagy átforraljuk, még könnyebben kenhetjük a süteményünk tetejére és még finomabb is lesz tőle
3-felé osztjuk és cipókat gyúrunk belőlük.
1/2-óra pihentetés után egyenként tepsi méretűre nyújtjuk.
Az első latot a tepsibe terítjük és megkenjük a baracklekvárral és erre szórjuk a dió felét.
Majd a második lapot óvatosan rátesszük, és szintén megkenjük lekvárral és szintén megszórjuk a dió másik felével.
Végül a harmadik lappal zárjuk a sort.
Én meg szoktam villával szurkálni a tetejét így nem hólyagosodik fel.
Elő melegíttet sütőben 180-fokon megsütöm.
Ha ki hűlt csoki mázzal vonom be.
A csoki máz hozzávalóit jól kikeverjük.
Ha ezt a máz anyagot még átmelegítjük, vagy átforraljuk, még könnyebben kenhetjük a süteményünk tetejére és még finomabb is lesz tőle







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?