10 pontos süti
Hozzávalók
10 pontos süti
4 tojás
2 csésze cukor
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
1 csésze szódavíz
fél csésze olaj
3 csésze liszt
1 tasak Dr. Oetker Sütőpor
5 dl habtejszín (Hulala)
1 pohár 20 %-os tejföl (450 g)
pirított mandula
fahéjas kristálycukor
savanyú gyümölcsök
Elkészítés
Elkészítés
Kb. 2 dl-es csészével mérjünk. A 4 tojást a 2 csésze cukorral és a vaníliával 7 percig habosra verjük. Hozzáadjuk a szódavizet, az olajat, a 3 csésze lisztet, a sütőport, és szépen elkeverjük. Vajjal kikent tepsiben kb. 20 percig sütjük 150-160°C-on. Közben a tejszínt kemény habbá verjük, ha kezd keményedni, fokozatosan belekeverjük a nagy pohár kemény, sűrű tejfölt. Ettől picit lágyabb, savanykásabb lesz a hab, nem lesz émelygős. Ha kihűlt a tészta, jó vastagon megszórjuk kimagozott meggyel, és egy kicsit bele is nyomkodjuk a tetejébe. Erre a meggyes rétegre kanállal ráhalmozzuk a tejszínhabot. Megszórjuk ribizlivel, málnával, szederrel. Még erre szórunk egy nagy marék elkevert fahéjas kristálycukrot és legvégül megszórjuk pirított mandulával.
Ezt a süteményt a barátnőm sütötte meg először, de nem volt neve. Én neveztem el 10 pontos sütinek, mert mikor megkóstoltam, azt mondtam, ez olyan finom, hogy 10 pontot ér. Azóta gyakran sütöm, főleg ilyenkor, mikor van sok gyümölcs, és mindig nagy sikere van. Próbáljátok ki ti is!
Ezt a süteményt a barátnőm sütötte meg először, de nem volt neve. Én neveztem el 10 pontos sütinek, mert mikor megkóstoltam, azt mondtam, ez olyan finom, hogy 10 pontot ér. Azóta gyakran sütöm, főleg ilyenkor, mikor van sok gyümölcs, és mindig nagy sikere van. Próbáljátok ki ti is!
Kedvencnek jelölöm
10 pontos süti
Hozzávalók
10 pontos süti
4 tojás
2 csésze cukor
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
1 csésze szódavíz
fél csésze olaj
3 csésze liszt
1 tasak Dr. Oetker Sütőpor
5 dl habtejszín (Hulala)
1 pohár 20 %-os tejföl (450 g)
pirított mandula
fahéjas kristálycukor
savanyú gyümölcsök
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Kb. 2 dl-es csészével mérjünk. A 4 tojást a 2 csésze cukorral és a vaníliával 7 percig habosra verjük. Hozzáadjuk a szódavizet, az olajat, a 3 csésze lisztet, a sütőport, és szépen elkeverjük. Vajjal kikent tepsiben kb. 20 percig sütjük 150-160°C-on. Közben a tejszínt kemény habbá verjük, ha kezd keményedni, fokozatosan belekeverjük a nagy pohár kemény, sűrű tejfölt. Ettől picit lágyabb, savanykásabb lesz a hab, nem lesz émelygős. Ha kihűlt a tészta, jó vastagon megszórjuk kimagozott meggyel, és egy kicsit bele is nyomkodjuk a tetejébe. Erre a meggyes rétegre kanállal ráhalmozzuk a tejszínhabot. Megszórjuk ribizlivel, málnával, szederrel. Még erre szórunk egy nagy marék elkevert fahéjas kristálycukrot és legvégül megszórjuk pirított mandulával.
Ezt a süteményt a barátnőm sütötte meg először, de nem volt neve. Én neveztem el 10 pontos sütinek, mert mikor megkóstoltam, azt mondtam, ez olyan finom, hogy 10 pontot ér. Azóta gyakran sütöm, főleg ilyenkor, mikor van sok gyümölcs, és mindig nagy sikere van. Próbáljátok ki ti is!
Ezt a süteményt a barátnőm sütötte meg először, de nem volt neve. Én neveztem el 10 pontos sütinek, mert mikor megkóstoltam, azt mondtam, ez olyan finom, hogy 10 pontot ér. Azóta gyakran sütöm, főleg ilyenkor, mikor van sok gyümölcs, és mindig nagy sikere van. Próbáljátok ki ti is!





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?