Almás-narancsos kosárka
Hozzávalók
Almás-narancsos kosárka
1 csomag leveles tészta
3-4 db alma
fahéj
6-8 ek narancslekvár
2 tojás szétválasztva
5 dkg cukor
2 dkg liszt
2 dl tej
vanília
Elkészítés
Elkészítés
A krémhez:
2 tojássárgáját habosra keverjük a cukorral, majd belekeverjük a lisztet.
Felforraljuk a tejet a vaníliával, majd gyors kevergetés mellett a cukros sárgájához öntjük. Ezt gőz fölött addig főzzük folyamatosan keverve, míg besűrűsödik.
Majd levesszük, és tovább keverve kihűtjük.
A leveles tésztát kinyújtjuk kb. fél centi vastagságúra, és kibéleljük vele a mini tortaformákat.
Az almákat megpucoljuk, kimagozzuk, 2-3 cm vastag cikkekre vágjuk, és megszórjuk fahéjjal.
A tészta aljára teszünk egy kevés krémet, rá az almákat, és egy evőkanál narancslekvárt.
Betesszük az előmelegített sütőbe, 200°C-on sütjük 8-10 percig. Ezalatt a fehérjét egy csipet sóval és 2 ek. porcukorral kemény habbá verjük.
Kb. 8 perc után a fehérjét ráhalmozzuk a sütik tetejére, majd visszatoljuk a sütőbe, és pirosra sütjük.
2 tojássárgáját habosra keverjük a cukorral, majd belekeverjük a lisztet.
Felforraljuk a tejet a vaníliával, majd gyors kevergetés mellett a cukros sárgájához öntjük. Ezt gőz fölött addig főzzük folyamatosan keverve, míg besűrűsödik.
Majd levesszük, és tovább keverve kihűtjük.
A leveles tésztát kinyújtjuk kb. fél centi vastagságúra, és kibéleljük vele a mini tortaformákat.
Az almákat megpucoljuk, kimagozzuk, 2-3 cm vastag cikkekre vágjuk, és megszórjuk fahéjjal.
A tészta aljára teszünk egy kevés krémet, rá az almákat, és egy evőkanál narancslekvárt.
Betesszük az előmelegített sütőbe, 200°C-on sütjük 8-10 percig. Ezalatt a fehérjét egy csipet sóval és 2 ek. porcukorral kemény habbá verjük.
Kb. 8 perc után a fehérjét ráhalmozzuk a sütik tetejére, majd visszatoljuk a sütőbe, és pirosra sütjük.
Tálalás
6-8 db mini tortácskához.
Alternatív elkészítés
A tojásos krém helyett sűrűre főzött pudingot is tehetünk bele.

Kedvencnek jelölöm
Almás-narancsos kosárka
Hozzávalók
Almás-narancsos kosárka
1 csomag leveles tészta
3-4 db alma
fahéj
6-8 ek narancslekvár
2 tojás szétválasztva
5 dkg cukor
2 dkg liszt
2 dl tej
vanília
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A krémhez:
2 tojássárgáját habosra keverjük a cukorral, majd belekeverjük a lisztet.
Felforraljuk a tejet a vaníliával, majd gyors kevergetés mellett a cukros sárgájához öntjük. Ezt gőz fölött addig főzzük folyamatosan keverve, míg besűrűsödik.
Majd levesszük, és tovább keverve kihűtjük.
A leveles tésztát kinyújtjuk kb. fél centi vastagságúra, és kibéleljük vele a mini tortaformákat.
Az almákat megpucoljuk, kimagozzuk, 2-3 cm vastag cikkekre vágjuk, és megszórjuk fahéjjal.
A tészta aljára teszünk egy kevés krémet, rá az almákat, és egy evőkanál narancslekvárt.
Betesszük az előmelegített sütőbe, 200°C-on sütjük 8-10 percig. Ezalatt a fehérjét egy csipet sóval és 2 ek. porcukorral kemény habbá verjük.
Kb. 8 perc után a fehérjét ráhalmozzuk a sütik tetejére, majd visszatoljuk a sütőbe, és pirosra sütjük.
2 tojássárgáját habosra keverjük a cukorral, majd belekeverjük a lisztet.
Felforraljuk a tejet a vaníliával, majd gyors kevergetés mellett a cukros sárgájához öntjük. Ezt gőz fölött addig főzzük folyamatosan keverve, míg besűrűsödik.
Majd levesszük, és tovább keverve kihűtjük.
A leveles tésztát kinyújtjuk kb. fél centi vastagságúra, és kibéleljük vele a mini tortaformákat.
Az almákat megpucoljuk, kimagozzuk, 2-3 cm vastag cikkekre vágjuk, és megszórjuk fahéjjal.
A tészta aljára teszünk egy kevés krémet, rá az almákat, és egy evőkanál narancslekvárt.
Betesszük az előmelegített sütőbe, 200°C-on sütjük 8-10 percig. Ezalatt a fehérjét egy csipet sóval és 2 ek. porcukorral kemény habbá verjük.
Kb. 8 perc után a fehérjét ráhalmozzuk a sütik tetejére, majd visszatoljuk a sütőbe, és pirosra sütjük.
Tálalás
6-8 db mini tortácskához.
Alternatív elkészítés
A tojásos krém helyett sűrűre főzött pudingot is tehetünk bele.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?