Aranygaluska vaníliamártással
Hozzávalók
Aranygaluska vaníliamártással
30 dkg finomliszt
2 dkg friss élesztő
2,5-3 dl tej
5 dkg margarin
1 db tojás
csipetnyi só
A tetejére:
10 dkg darált dió
15 dkg margarin
10 dkg porcukor
Elkészítés
Elkészítés
1 dl langyos tejben feloldjuk az élesztőt, felfuttatjuk.
Ezután összedolgozzuk a liszttel, a tojássárgájával, a sóval és annyi langyos tejjel, hogy lágy, de ne híg tésztát kapjunk.
Ezután beledagasztjuk a margarint, és lisztezett tálba tesszük a cipóvá formált tésztát. A tetejét is meghintjük kevés liszttel, majd tiszta konyharuhával letakarva duplájára kelesztjük.
Lisztezett deszkán ujjnyi vastagra kinyújtjuk a tésztát, egy kisméretű pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk.
A pogácsákat egymás mellé rakjuk a margarinnal kikent tepsiben, majd megszórjuk diós cukorral, és meglocsoljuk olvasztott margarinnal.
Ezután a következő réteg kiszaggatott tésztát rátesszük az első sor tetejére, újra szórunk rá a diós cukorból, és rálocsolunk a margarinból.
Addig rakosgatjuk a tepsibe a tésztát, amíg csak tart. A tetejére olvasztott margarin kerül. A tepsit hideg sütőbe toljuk, csak ezután gyújtjuk meg a lángot. Közepes hőfokon 35-40 percig sütjük. A vaníliamártást a tetejére pudingporból készítjük, végül naranccsal díszítjük.
Ezután összedolgozzuk a liszttel, a tojássárgájával, a sóval és annyi langyos tejjel, hogy lágy, de ne híg tésztát kapjunk.
Ezután beledagasztjuk a margarint, és lisztezett tálba tesszük a cipóvá formált tésztát. A tetejét is meghintjük kevés liszttel, majd tiszta konyharuhával letakarva duplájára kelesztjük.
Lisztezett deszkán ujjnyi vastagra kinyújtjuk a tésztát, egy kisméretű pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk.
A pogácsákat egymás mellé rakjuk a margarinnal kikent tepsiben, majd megszórjuk diós cukorral, és meglocsoljuk olvasztott margarinnal.
Ezután a következő réteg kiszaggatott tésztát rátesszük az első sor tetejére, újra szórunk rá a diós cukorból, és rálocsolunk a margarinból.
Addig rakosgatjuk a tepsibe a tésztát, amíg csak tart. A tetejére olvasztott margarin kerül. A tepsit hideg sütőbe toljuk, csak ezután gyújtjuk meg a lángot. Közepes hőfokon 35-40 percig sütjük. A vaníliamártást a tetejére pudingporból készítjük, végül naranccsal díszítjük.

Kedvencnek jelölöm
Aranygaluska vaníliamártással
Hozzávalók
Aranygaluska vaníliamártással
30 dkg finomliszt
2 dkg friss élesztő
2,5-3 dl tej
5 dkg margarin
1 db tojás
csipetnyi só
A tetejére:
10 dkg darált dió
15 dkg margarin
10 dkg porcukor
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
1 dl langyos tejben feloldjuk az élesztőt, felfuttatjuk.
Ezután összedolgozzuk a liszttel, a tojássárgájával, a sóval és annyi langyos tejjel, hogy lágy, de ne híg tésztát kapjunk.
Ezután beledagasztjuk a margarint, és lisztezett tálba tesszük a cipóvá formált tésztát. A tetejét is meghintjük kevés liszttel, majd tiszta konyharuhával letakarva duplájára kelesztjük.
Lisztezett deszkán ujjnyi vastagra kinyújtjuk a tésztát, egy kisméretű pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk.
A pogácsákat egymás mellé rakjuk a margarinnal kikent tepsiben, majd megszórjuk diós cukorral, és meglocsoljuk olvasztott margarinnal.
Ezután a következő réteg kiszaggatott tésztát rátesszük az első sor tetejére, újra szórunk rá a diós cukorból, és rálocsolunk a margarinból.
Addig rakosgatjuk a tepsibe a tésztát, amíg csak tart. A tetejére olvasztott margarin kerül. A tepsit hideg sütőbe toljuk, csak ezután gyújtjuk meg a lángot. Közepes hőfokon 35-40 percig sütjük. A vaníliamártást a tetejére pudingporból készítjük, végül naranccsal díszítjük.
Ezután összedolgozzuk a liszttel, a tojássárgájával, a sóval és annyi langyos tejjel, hogy lágy, de ne híg tésztát kapjunk.
Ezután beledagasztjuk a margarint, és lisztezett tálba tesszük a cipóvá formált tésztát. A tetejét is meghintjük kevés liszttel, majd tiszta konyharuhával letakarva duplájára kelesztjük.
Lisztezett deszkán ujjnyi vastagra kinyújtjuk a tésztát, egy kisméretű pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk.
A pogácsákat egymás mellé rakjuk a margarinnal kikent tepsiben, majd megszórjuk diós cukorral, és meglocsoljuk olvasztott margarinnal.
Ezután a következő réteg kiszaggatott tésztát rátesszük az első sor tetejére, újra szórunk rá a diós cukorból, és rálocsolunk a margarinból.
Addig rakosgatjuk a tepsibe a tésztát, amíg csak tart. A tetejére olvasztott margarin kerül. A tepsit hideg sütőbe toljuk, csak ezután gyújtjuk meg a lángot. Közepes hőfokon 35-40 percig sütjük. A vaníliamártást a tetejére pudingporból készítjük, végül naranccsal díszítjük.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?