Banános-csokis tekercs
Hozzávalók
Piskótához:
6 tojás
6 ek cukor
6 ek liszt
Töltelékhez:
1 cs Dr. Oetker Eredeti Puding csokoládéízű
4,5 dl tej
10 dkg margarin
5 dkg étcsokoládé
4 ek cukor
1 cs Dr. Oetker Vanillincukor
1-2 banán kockákra vágva
4-5 ek kókuszreszelék
Elkészítés
Előkészítés
Egy nagy gáztepsit béleljünk ki sütőpapírral, a sütőt melegítsük elő 170°C-ra.
Elkészítés
A piskótához szétválasztjuk a tojásokat. A fehérjét egy keverőtálban 1 csipet sóval habbá verjük, egyesével beletesszük a sárgákat közben tovább habosítjuk. Majd a cukrot is beletesszük, szintén habverővel dolgozzuk el.
A lisztet egy fakanállal óvatosan beleforgatjuk, majd a masszát tepsibe öntjük, és azonnal a sütőbe tesszük.
Kb. 160 fokon 15-20 perc alatt megsütjük.
Amikor kész, egy tiszta konyharuhára borítjuk (még melegen), és feltekerjük. Hagyjuk így kihűlni.
A krémhez a tejet feltesszük melegedni, közben a pudingport a cukorral, vaníliás cukorral, majd 2-3 ek. tejjel csomómentesre keverjük. A margarint beletesszük a már meleg tejbe, majd az elkevert pudingport is, és sűrűre főzzük. Levesszük a tűzről, beletesszük a csokoládét, olvadásig keverjük. Hagyjuk egy keveset hűlni
A piskótát kihajtjuk, megkenjük a krém 3/4 részével, és megszórjuk a kockákra vágott banánnal és kókuszreszelékkel, hogy mindenhova jusson. Óvatosan feltekerjük, majd bevonjuk a maradék krémmel.
Díszíthetjük kókuszreszelékkel, vagy csoki darával.
A hűtőben hagyjuk 2-3 órát pihenni.
A lisztet egy fakanállal óvatosan beleforgatjuk, majd a masszát tepsibe öntjük, és azonnal a sütőbe tesszük.
Kb. 160 fokon 15-20 perc alatt megsütjük.
Amikor kész, egy tiszta konyharuhára borítjuk (még melegen), és feltekerjük. Hagyjuk így kihűlni.
A krémhez a tejet feltesszük melegedni, közben a pudingport a cukorral, vaníliás cukorral, majd 2-3 ek. tejjel csomómentesre keverjük. A margarint beletesszük a már meleg tejbe, majd az elkevert pudingport is, és sűrűre főzzük. Levesszük a tűzről, beletesszük a csokoládét, olvadásig keverjük. Hagyjuk egy keveset hűlni
A piskótát kihajtjuk, megkenjük a krém 3/4 részével, és megszórjuk a kockákra vágott banánnal és kókuszreszelékkel, hogy mindenhova jusson. Óvatosan feltekerjük, majd bevonjuk a maradék krémmel.
Díszíthetjük kókuszreszelékkel, vagy csoki darával.
A hűtőben hagyjuk 2-3 órát pihenni.
Alternatív elkészítés
Amikor betesszük a piskótát a sütőbe, vegyük egy picit le a hőmérsékletet. Az első 5-10 percben ne nyissuk ki a sütő ajtaját! Akkor jó a piskóta, ha még szép világos aranybarna színű, de ha tűt (hegyes kést) szúrunk bele, az tiszta marad.
Aki édesebben szereti, tegyen a krémbe több cukrot :)
Aki édesebben szereti, tegyen a krémbe több cukrot :)

Kedvencnek jelölöm
Banános-csokis tekercs
Hozzávalók
Piskótához:
6 tojás
6 ek cukor
6 ek liszt
Töltelékhez:
4,5 dl tej
10 dkg margarin
5 dkg étcsokoládé
4 ek cukor
1-2 banán kockákra vágva
4-5 ek kókuszreszelék
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Egy nagy gáztepsit béleljünk ki sütőpapírral, a sütőt melegítsük elő 170°C-ra.
Elkészítés
A piskótához szétválasztjuk a tojásokat. A fehérjét egy keverőtálban 1 csipet sóval habbá verjük, egyesével beletesszük a sárgákat közben tovább habosítjuk. Majd a cukrot is beletesszük, szintén habverővel dolgozzuk el.
A lisztet egy fakanállal óvatosan beleforgatjuk, majd a masszát tepsibe öntjük, és azonnal a sütőbe tesszük.
Kb. 160 fokon 15-20 perc alatt megsütjük.
Amikor kész, egy tiszta konyharuhára borítjuk (még melegen), és feltekerjük. Hagyjuk így kihűlni.
A krémhez a tejet feltesszük melegedni, közben a pudingport a cukorral, vaníliás cukorral, majd 2-3 ek. tejjel csomómentesre keverjük. A margarint beletesszük a már meleg tejbe, majd az elkevert pudingport is, és sűrűre főzzük. Levesszük a tűzről, beletesszük a csokoládét, olvadásig keverjük. Hagyjuk egy keveset hűlni
A piskótát kihajtjuk, megkenjük a krém 3/4 részével, és megszórjuk a kockákra vágott banánnal és kókuszreszelékkel, hogy mindenhova jusson. Óvatosan feltekerjük, majd bevonjuk a maradék krémmel.
Díszíthetjük kókuszreszelékkel, vagy csoki darával.
A hűtőben hagyjuk 2-3 órát pihenni.
A lisztet egy fakanállal óvatosan beleforgatjuk, majd a masszát tepsibe öntjük, és azonnal a sütőbe tesszük.
Kb. 160 fokon 15-20 perc alatt megsütjük.
Amikor kész, egy tiszta konyharuhára borítjuk (még melegen), és feltekerjük. Hagyjuk így kihűlni.
A krémhez a tejet feltesszük melegedni, közben a pudingport a cukorral, vaníliás cukorral, majd 2-3 ek. tejjel csomómentesre keverjük. A margarint beletesszük a már meleg tejbe, majd az elkevert pudingport is, és sűrűre főzzük. Levesszük a tűzről, beletesszük a csokoládét, olvadásig keverjük. Hagyjuk egy keveset hűlni
A piskótát kihajtjuk, megkenjük a krém 3/4 részével, és megszórjuk a kockákra vágott banánnal és kókuszreszelékkel, hogy mindenhova jusson. Óvatosan feltekerjük, majd bevonjuk a maradék krémmel.
Díszíthetjük kókuszreszelékkel, vagy csoki darával.
A hűtőben hagyjuk 2-3 órát pihenni.
Alternatív elkészítés
Amikor betesszük a piskótát a sütőbe, vegyük egy picit le a hőmérsékletet. Az első 5-10 percben ne nyissuk ki a sütő ajtaját! Akkor jó a piskóta, ha még szép világos aranybarna színű, de ha tűt (hegyes kést) szúrunk bele, az tiszta marad.
Aki édesebben szereti, tegyen a krémbe több cukrot :)
Aki édesebben szereti, tegyen a krémbe több cukrot :)







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?