Bostoni krémtorta
Hozzávalók
Piskótalaphoz:
200 g puha vaj
450 g liszt
4 tk Dr. Oetker Sütőpor
csipet só
270 g kristálycukor
2 tk vanília aroma
4 db szobahőmérsékletű tojás
225 ml tej
Krémhez:
300 ml sűrű tejszín
75 g kristálycukor
csipet só
100 ml 3,5% os tej
1,5 tk liszt
3 db nagy tojás
1 tk rumaroma
Tetejére:
85 g magas kakaótartalmú csokoládé
30 g vaj
50 ml tejszín
45 g porcukor
1 tk vanília aroma
Elkészítés
Elkészítés
Piskótalap:
1. Lisztet a sütőporral és a sóval összekeverjük, egy tálba szitáljuk. Nem ebben tálban készül a tészta.
2. Egy nagyobb keverőtálban a puha vajat habosra keverjük a kristálycukorral, hozzáadjuk a vanília aromát, és szép lassan adagoljuk a felvert tojást. Hozzáadjuk a lisztet és a tejet, majd az egészet jól kikeverjük.
3. Kettéosztjuk a tésztát, és két külön formában megsütjük.
Fehér krém a közepébe:
1. A tejszínt a cukorral, sóval egy nyeles lábosban forróra melegítjük, és félre tesszük.
2. Felverjük enyhén az egész tojásokat a tejjel és a liszttel.
3. Hozzáadjuk a tejszínhez, és alacsony lángon folyamatosan addig keverjük, amíg besűrűsödik.
4. Végén hozzáadjuk a rumaromát, és hűlni hagyjuk (kevergetve, hogy ne bőrösödjön).
Csokimáz a tetejére:
1. A csokit, vajat, tejszínt egy nyeles lábasban felmelegítjük, kevergetve simára főzzük. Belekeverjük a porcukrot és a vanília aromát.
2. Amíg a piskóták sülnek, megcsináljuk a krémet, a végén pedig a csokimázt.
Összeállítás:
1. Mindkét piskótát vágjuk ketté, négyszintesen sokkal finomabb, mint a Ramsey szerinti két szint.
2. Megtöltjük a lapok között krémmel, a tetejére pedig rátesszük a csokimázat, lecsöpögtetve, illetve elkenve az oldalán is.
Sütési hőfok:160°C
Sütési mód:hőlégkeveréses
Tepsi mérete: 24 cm
1. Lisztet a sütőporral és a sóval összekeverjük, egy tálba szitáljuk. Nem ebben tálban készül a tészta.
2. Egy nagyobb keverőtálban a puha vajat habosra keverjük a kristálycukorral, hozzáadjuk a vanília aromát, és szép lassan adagoljuk a felvert tojást. Hozzáadjuk a lisztet és a tejet, majd az egészet jól kikeverjük.
3. Kettéosztjuk a tésztát, és két külön formában megsütjük.
Fehér krém a közepébe:
1. A tejszínt a cukorral, sóval egy nyeles lábosban forróra melegítjük, és félre tesszük.
2. Felverjük enyhén az egész tojásokat a tejjel és a liszttel.
3. Hozzáadjuk a tejszínhez, és alacsony lángon folyamatosan addig keverjük, amíg besűrűsödik.
4. Végén hozzáadjuk a rumaromát, és hűlni hagyjuk (kevergetve, hogy ne bőrösödjön).
Csokimáz a tetejére:
1. A csokit, vajat, tejszínt egy nyeles lábasban felmelegítjük, kevergetve simára főzzük. Belekeverjük a porcukrot és a vanília aromát.
2. Amíg a piskóták sülnek, megcsináljuk a krémet, a végén pedig a csokimázt.
Összeállítás:
1. Mindkét piskótát vágjuk ketté, négyszintesen sokkal finomabb, mint a Ramsey szerinti két szint.
2. Megtöltjük a lapok között krémmel, a tetejére pedig rátesszük a csokimázat, lecsöpögtetve, illetve elkenve az oldalán is.
Sütési hőfok:160°C
Sütési mód:hőlégkeveréses
Tepsi mérete: 24 cm
Tálalás
12 főre
Kedvencnek jelölöm
Bostoni krémtorta
Hozzávalók
Piskótalaphoz:
200 g puha vaj
450 g liszt
4 tk Dr. Oetker Sütőpor
csipet só
270 g kristálycukor
2 tk vanília aroma
4 db szobahőmérsékletű tojás
225 ml tej
Krémhez:
300 ml sűrű tejszín
75 g kristálycukor
csipet só
100 ml 3,5% os tej
1,5 tk liszt
3 db nagy tojás
1 tk rumaroma
Tetejére:
85 g magas kakaótartalmú csokoládé
30 g vaj
50 ml tejszín
45 g porcukor
1 tk vanília aroma
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Piskótalap:
1. Lisztet a sütőporral és a sóval összekeverjük, egy tálba szitáljuk. Nem ebben tálban készül a tészta.
2. Egy nagyobb keverőtálban a puha vajat habosra keverjük a kristálycukorral, hozzáadjuk a vanília aromát, és szép lassan adagoljuk a felvert tojást. Hozzáadjuk a lisztet és a tejet, majd az egészet jól kikeverjük.
3. Kettéosztjuk a tésztát, és két külön formában megsütjük.
Fehér krém a közepébe:
1. A tejszínt a cukorral, sóval egy nyeles lábosban forróra melegítjük, és félre tesszük.
2. Felverjük enyhén az egész tojásokat a tejjel és a liszttel.
3. Hozzáadjuk a tejszínhez, és alacsony lángon folyamatosan addig keverjük, amíg besűrűsödik.
4. Végén hozzáadjuk a rumaromát, és hűlni hagyjuk (kevergetve, hogy ne bőrösödjön).
Csokimáz a tetejére:
1. A csokit, vajat, tejszínt egy nyeles lábasban felmelegítjük, kevergetve simára főzzük. Belekeverjük a porcukrot és a vanília aromát.
2. Amíg a piskóták sülnek, megcsináljuk a krémet, a végén pedig a csokimázt.
Összeállítás:
1. Mindkét piskótát vágjuk ketté, négyszintesen sokkal finomabb, mint a Ramsey szerinti két szint.
2. Megtöltjük a lapok között krémmel, a tetejére pedig rátesszük a csokimázat, lecsöpögtetve, illetve elkenve az oldalán is.
Sütési hőfok:160°C
Sütési mód:hőlégkeveréses
Tepsi mérete: 24 cm
1. Lisztet a sütőporral és a sóval összekeverjük, egy tálba szitáljuk. Nem ebben tálban készül a tészta.
2. Egy nagyobb keverőtálban a puha vajat habosra keverjük a kristálycukorral, hozzáadjuk a vanília aromát, és szép lassan adagoljuk a felvert tojást. Hozzáadjuk a lisztet és a tejet, majd az egészet jól kikeverjük.
3. Kettéosztjuk a tésztát, és két külön formában megsütjük.
Fehér krém a közepébe:
1. A tejszínt a cukorral, sóval egy nyeles lábosban forróra melegítjük, és félre tesszük.
2. Felverjük enyhén az egész tojásokat a tejjel és a liszttel.
3. Hozzáadjuk a tejszínhez, és alacsony lángon folyamatosan addig keverjük, amíg besűrűsödik.
4. Végén hozzáadjuk a rumaromát, és hűlni hagyjuk (kevergetve, hogy ne bőrösödjön).
Csokimáz a tetejére:
1. A csokit, vajat, tejszínt egy nyeles lábasban felmelegítjük, kevergetve simára főzzük. Belekeverjük a porcukrot és a vanília aromát.
2. Amíg a piskóták sülnek, megcsináljuk a krémet, a végén pedig a csokimázt.
Összeállítás:
1. Mindkét piskótát vágjuk ketté, négyszintesen sokkal finomabb, mint a Ramsey szerinti két szint.
2. Megtöltjük a lapok között krémmel, a tetejére pedig rátesszük a csokimázat, lecsöpögtetve, illetve elkenve az oldalán is.
Sütési hőfok:160°C
Sütési mód:hőlégkeveréses
Tepsi mérete: 24 cm
Tálalás
12 főre






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?