Bounty
Hozzávalók
Bounty
2,5 dl tejszín
7 dkg cukor
8 dkg margarin vagy vaj
20 dkg kókuszreszelék
A bevonáshoz:
15-20 dkg minőségi keserű csokoládé
2 ek. olaj
Elkészítés
Elkészítés
A tejszínt a cukorral és a vajjal összeforraljuk. Forrásponttól számítva (lassú tűzön) kb. 3 percig főzzük. Félretesszük, és hozzákeverjük a kókuszreszeléket. Miután kihűlt a massza, pár órára hűtőszekrénybe tesszük.
Kivesszük a hűtőből, majd tetszés szerint megformáljuk a bonbonokat. (Igyekezzünk a formázással, mert kezünk melegétől a massza hamar meglágyul.)
A még meztelen bonbonokat tegyük vissza egy kis időre a hűtőbe, hogy biztosan jól lehűljenek a bevonásig. A csokoládét az olajjal együtt gőz felett megolvasztjuk.
A bevonás menete: Mindegyik bonbonba fogpiszkálót szúrunk, majd bevonjuk az olvasztott csokoládéval. (Bemártás helyett nekem jobban bevált az evőkanállal történő csokoládé csurgatás.)
Egy darab hungarocellbe, vagy parafa edényalátétbe szúrjuk a fogpiszkálón díszelgő bonbonokat, majd dermedni hagyjuk.
Teljes dermedésig hűtőszekrénybe tesszük. (Tárolás szintén hűtőben, jól záródó dobozban!)
Kivesszük a hűtőből, majd tetszés szerint megformáljuk a bonbonokat. (Igyekezzünk a formázással, mert kezünk melegétől a massza hamar meglágyul.)
A még meztelen bonbonokat tegyük vissza egy kis időre a hűtőbe, hogy biztosan jól lehűljenek a bevonásig. A csokoládét az olajjal együtt gőz felett megolvasztjuk.
A bevonás menete: Mindegyik bonbonba fogpiszkálót szúrunk, majd bevonjuk az olvasztott csokoládéval. (Bemártás helyett nekem jobban bevált az evőkanállal történő csokoládé csurgatás.)
Egy darab hungarocellbe, vagy parafa edényalátétbe szúrjuk a fogpiszkálón díszelgő bonbonokat, majd dermedni hagyjuk.
Teljes dermedésig hűtőszekrénybe tesszük. (Tárolás szintén hűtőben, jól záródó dobozban!)
Kedvencnek jelölöm
Bounty
Hozzávalók
Bounty
2,5 dl tejszín
7 dkg cukor
8 dkg margarin vagy vaj
20 dkg kókuszreszelék
A bevonáshoz:
15-20 dkg minőségi keserű csokoládé
2 ek. olaj
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tejszínt a cukorral és a vajjal összeforraljuk. Forrásponttól számítva (lassú tűzön) kb. 3 percig főzzük. Félretesszük, és hozzákeverjük a kókuszreszeléket. Miután kihűlt a massza, pár órára hűtőszekrénybe tesszük.
Kivesszük a hűtőből, majd tetszés szerint megformáljuk a bonbonokat. (Igyekezzünk a formázással, mert kezünk melegétől a massza hamar meglágyul.)
A még meztelen bonbonokat tegyük vissza egy kis időre a hűtőbe, hogy biztosan jól lehűljenek a bevonásig. A csokoládét az olajjal együtt gőz felett megolvasztjuk.
A bevonás menete: Mindegyik bonbonba fogpiszkálót szúrunk, majd bevonjuk az olvasztott csokoládéval. (Bemártás helyett nekem jobban bevált az evőkanállal történő csokoládé csurgatás.)
Egy darab hungarocellbe, vagy parafa edényalátétbe szúrjuk a fogpiszkálón díszelgő bonbonokat, majd dermedni hagyjuk.
Teljes dermedésig hűtőszekrénybe tesszük. (Tárolás szintén hűtőben, jól záródó dobozban!)
Kivesszük a hűtőből, majd tetszés szerint megformáljuk a bonbonokat. (Igyekezzünk a formázással, mert kezünk melegétől a massza hamar meglágyul.)
A még meztelen bonbonokat tegyük vissza egy kis időre a hűtőbe, hogy biztosan jól lehűljenek a bevonásig. A csokoládét az olajjal együtt gőz felett megolvasztjuk.
A bevonás menete: Mindegyik bonbonba fogpiszkálót szúrunk, majd bevonjuk az olvasztott csokoládéval. (Bemártás helyett nekem jobban bevált az evőkanállal történő csokoládé csurgatás.)
Egy darab hungarocellbe, vagy parafa edényalátétbe szúrjuk a fogpiszkálón díszelgő bonbonokat, majd dermedni hagyjuk.
Teljes dermedésig hűtőszekrénybe tesszük. (Tárolás szintén hűtőben, jól záródó dobozban!)





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?