Citromkrémes torta
Hozzávalók
Tészta:
(3 adag! 1-et felhasználunk, a másik kettő mehet a fagyasztóba)
50 dkg liszt
4 csipet só
30 dkg vaj
1 vaníliarúd kikapart magjai
15 dkg porcukor
6 dkg őrölt mandula
2 tojás
Krém:
5 citrom
20 dkg cukor
4 tojás
1,8 dl citromlé (frissen facsarva)
25 dkg vaj
Elkészítés
Elkészítés
A vajat habosodásig keverem, majd hozzáadom a porcukrot és így folytatom a keverést. Ezt követően beleöntöm az őrölt mandulát, majd a sót, a vanília magjait belekaparom, a tojásokat és végül a lisztet hozzáadom. Addig keverem, amíg a tészta épp összeáll. Folpackba tekerem és irány a hűtő min. 4 óra hosszat!
Ezután a tésztát 3 felé osztom, kettőt a fagyasztóba teszek, a maradékkal tovább dolgozok. Vékonyra sodrom és kivajazott formába simítom. A tészta egyébként omlós marad…Villával megszurkálom, majd még fél órára hűtőbe teszem. Ezután sütőpapírt és szárazbabot borítok rá és 180 fokon 15 percig sütöm. Majd a babot leöntöm, sütőpapírt leveszem, és még addig visszatolom, amíg aranybarna nem lesz a tészta. Ez nagyjából 5-10 perc.
Egy fém keverőtálba reszelem a citromok héját, majd hozzáadom a cukrot és a kezemmel összekeverem. Hozzáadom a tojásokat és a citromlevet. A tálat gyöngyöző víz fölé állítom, és habverővel addig keverem, míg be nem sűrűsödik a krém. Olyan lesz, mint egy sűrű puding. Akkor jó, ha sűrű és aktívan gőzöl, ergo meleg is.
Eztán a krémet elkezdjük hűteni. Néha-néha ránézek a citromkémre és keverek rajta egyet. A krém készítésénél egy dologra kell figyelni: meg kell várni, míg valóban visszahűl. Amikor már langyosra hűlt a hideg felkockázott vajdarabokat egyesével hozzáadom és botmixerrel homogenizálom. Itt nem érdemes kapkodni! Ha nem hűl vissza rendesen, szétesik a krém. Szóval inkább hűvösebb legyen (de nem hideg!), mintsem újra neki kelljen futni elölről! Ha a vaj elfogyott, a bormixerrel még 5 percig habosítom. Majd hagyom kihűlni.
A kihűlt krémmel megtöltöm a tésztaformát, a tetejébe kandírozott narancshéjakat nyomok.
A torta tésztáját érdemes egy nappal korábban elkészíteni és a krémmel betöltve is érdemes állnia 4 órát akkor a porhanyós tésztába már bele lehet bökni a villát anélkül, hogy a kiszemelt tortadarab a terítőre vagy más ruhájára ugrana.
Ezután a tésztát 3 felé osztom, kettőt a fagyasztóba teszek, a maradékkal tovább dolgozok. Vékonyra sodrom és kivajazott formába simítom. A tészta egyébként omlós marad…Villával megszurkálom, majd még fél órára hűtőbe teszem. Ezután sütőpapírt és szárazbabot borítok rá és 180 fokon 15 percig sütöm. Majd a babot leöntöm, sütőpapírt leveszem, és még addig visszatolom, amíg aranybarna nem lesz a tészta. Ez nagyjából 5-10 perc.
Egy fém keverőtálba reszelem a citromok héját, majd hozzáadom a cukrot és a kezemmel összekeverem. Hozzáadom a tojásokat és a citromlevet. A tálat gyöngyöző víz fölé állítom, és habverővel addig keverem, míg be nem sűrűsödik a krém. Olyan lesz, mint egy sűrű puding. Akkor jó, ha sűrű és aktívan gőzöl, ergo meleg is.
Eztán a krémet elkezdjük hűteni. Néha-néha ránézek a citromkémre és keverek rajta egyet. A krém készítésénél egy dologra kell figyelni: meg kell várni, míg valóban visszahűl. Amikor már langyosra hűlt a hideg felkockázott vajdarabokat egyesével hozzáadom és botmixerrel homogenizálom. Itt nem érdemes kapkodni! Ha nem hűl vissza rendesen, szétesik a krém. Szóval inkább hűvösebb legyen (de nem hideg!), mintsem újra neki kelljen futni elölről! Ha a vaj elfogyott, a bormixerrel még 5 percig habosítom. Majd hagyom kihűlni.
A kihűlt krémmel megtöltöm a tésztaformát, a tetejébe kandírozott narancshéjakat nyomok.
A torta tésztáját érdemes egy nappal korábban elkészíteni és a krémmel betöltve is érdemes állnia 4 órát akkor a porhanyós tésztába már bele lehet bökni a villát anélkül, hogy a kiszemelt tortadarab a terítőre vagy más ruhájára ugrana.

Kedvencnek jelölöm
Citromkrémes torta
Hozzávalók
Tészta:
(3 adag! 1-et felhasználunk, a másik kettő mehet a fagyasztóba)
50 dkg liszt
4 csipet só
30 dkg vaj
1 vaníliarúd kikapart magjai
15 dkg porcukor
6 dkg őrölt mandula
2 tojás
Krém:
5 citrom
20 dkg cukor
4 tojás
1,8 dl citromlé (frissen facsarva)
25 dkg vaj
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A vajat habosodásig keverem, majd hozzáadom a porcukrot és így folytatom a keverést. Ezt követően beleöntöm az őrölt mandulát, majd a sót, a vanília magjait belekaparom, a tojásokat és végül a lisztet hozzáadom. Addig keverem, amíg a tészta épp összeáll. Folpackba tekerem és irány a hűtő min. 4 óra hosszat!
Ezután a tésztát 3 felé osztom, kettőt a fagyasztóba teszek, a maradékkal tovább dolgozok. Vékonyra sodrom és kivajazott formába simítom. A tészta egyébként omlós marad…Villával megszurkálom, majd még fél órára hűtőbe teszem. Ezután sütőpapírt és szárazbabot borítok rá és 180 fokon 15 percig sütöm. Majd a babot leöntöm, sütőpapírt leveszem, és még addig visszatolom, amíg aranybarna nem lesz a tészta. Ez nagyjából 5-10 perc.
Egy fém keverőtálba reszelem a citromok héját, majd hozzáadom a cukrot és a kezemmel összekeverem. Hozzáadom a tojásokat és a citromlevet. A tálat gyöngyöző víz fölé állítom, és habverővel addig keverem, míg be nem sűrűsödik a krém. Olyan lesz, mint egy sűrű puding. Akkor jó, ha sűrű és aktívan gőzöl, ergo meleg is.
Eztán a krémet elkezdjük hűteni. Néha-néha ránézek a citromkémre és keverek rajta egyet. A krém készítésénél egy dologra kell figyelni: meg kell várni, míg valóban visszahűl. Amikor már langyosra hűlt a hideg felkockázott vajdarabokat egyesével hozzáadom és botmixerrel homogenizálom. Itt nem érdemes kapkodni! Ha nem hűl vissza rendesen, szétesik a krém. Szóval inkább hűvösebb legyen (de nem hideg!), mintsem újra neki kelljen futni elölről! Ha a vaj elfogyott, a bormixerrel még 5 percig habosítom. Majd hagyom kihűlni.
A kihűlt krémmel megtöltöm a tésztaformát, a tetejébe kandírozott narancshéjakat nyomok.
A torta tésztáját érdemes egy nappal korábban elkészíteni és a krémmel betöltve is érdemes állnia 4 órát akkor a porhanyós tésztába már bele lehet bökni a villát anélkül, hogy a kiszemelt tortadarab a terítőre vagy más ruhájára ugrana.
Ezután a tésztát 3 felé osztom, kettőt a fagyasztóba teszek, a maradékkal tovább dolgozok. Vékonyra sodrom és kivajazott formába simítom. A tészta egyébként omlós marad…Villával megszurkálom, majd még fél órára hűtőbe teszem. Ezután sütőpapírt és szárazbabot borítok rá és 180 fokon 15 percig sütöm. Majd a babot leöntöm, sütőpapírt leveszem, és még addig visszatolom, amíg aranybarna nem lesz a tészta. Ez nagyjából 5-10 perc.
Egy fém keverőtálba reszelem a citromok héját, majd hozzáadom a cukrot és a kezemmel összekeverem. Hozzáadom a tojásokat és a citromlevet. A tálat gyöngyöző víz fölé állítom, és habverővel addig keverem, míg be nem sűrűsödik a krém. Olyan lesz, mint egy sűrű puding. Akkor jó, ha sűrű és aktívan gőzöl, ergo meleg is.
Eztán a krémet elkezdjük hűteni. Néha-néha ránézek a citromkémre és keverek rajta egyet. A krém készítésénél egy dologra kell figyelni: meg kell várni, míg valóban visszahűl. Amikor már langyosra hűlt a hideg felkockázott vajdarabokat egyesével hozzáadom és botmixerrel homogenizálom. Itt nem érdemes kapkodni! Ha nem hűl vissza rendesen, szétesik a krém. Szóval inkább hűvösebb legyen (de nem hideg!), mintsem újra neki kelljen futni elölről! Ha a vaj elfogyott, a bormixerrel még 5 percig habosítom. Majd hagyom kihűlni.
A kihűlt krémmel megtöltöm a tésztaformát, a tetejébe kandírozott narancshéjakat nyomok.
A torta tésztáját érdemes egy nappal korábban elkészíteni és a krémmel betöltve is érdemes állnia 4 órát akkor a porhanyós tésztába már bele lehet bökni a villát anélkül, hogy a kiszemelt tortadarab a terítőre vagy más ruhájára ugrana.





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?