Csokis cipó
Hozzávalók
Csokis cipó
675 g liszt
1 tk napraforgóolaj
2 mk só
4,5 dl meleg víz
1 cs élesztő
55 g cukor
55 g Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
Elkészítés
Elkészítés
A lisztet, a sót, a cukrot a kakaóport összeforgatjuk, egy mélyedést készítünk a közepébe, és belemorzsoljuk az élesztőt. Végül hozzáadjuk az olajat és az egészre ráöntjük a meleg vizet. Összevegyítjük, majd ha krémes állagú lett, még 5 percig gyúrjuk, hogy elérje a sima felületet és a jó formázhatóságot. Ekkor vekni formába töltjük, de figyeljünk, hogy csak félig legyen, mert duplájára fog megkelni. És mindig vajazzuk ki vastagon! Ha nincs kenyérformánk, lisztes kézzel cipóformájúra görgetjük, rátesszük egy tepsire, amit szintén jól kivajaztunk, bevágjuk a tetejét.
Ha a formázás kész, letakarjuk egy ruhával, és negyven percig meleg helyen hagyjuk (nem sütőben!), hogy megkeljen.
Ha nem kelt volna meg, akkor sincs gond, a lényeg, hogy soha ne melegítsük elő neki a sütőt, hisz, akkor még jól meg tud kelni.
Ha letelt negyven perc, beizzítjuk a sütőt 200-220 fokra, és azonnal beletoljuk a középső szintre a cipónkat. 30-35 perc alatt vígan átsül. Mindig nézzük meg egy éles késsel, hogy jó-e már, amit a közepébe döfünk. Ha csak gőz jön ki, akkor jó. Ha tényleg eléggé kivajaztunk mindent, akkor könnyedén elválik a formától, vagy a tepsitől. Rácson hagyjuk kihűlni, akár félbe is vághatjuk, hogy távozzon minden gőz, no meg megnézzük megsült-e.
Ha a formázás kész, letakarjuk egy ruhával, és negyven percig meleg helyen hagyjuk (nem sütőben!), hogy megkeljen.
Ha nem kelt volna meg, akkor sincs gond, a lényeg, hogy soha ne melegítsük elő neki a sütőt, hisz, akkor még jól meg tud kelni.
Ha letelt negyven perc, beizzítjuk a sütőt 200-220 fokra, és azonnal beletoljuk a középső szintre a cipónkat. 30-35 perc alatt vígan átsül. Mindig nézzük meg egy éles késsel, hogy jó-e már, amit a közepébe döfünk. Ha csak gőz jön ki, akkor jó. Ha tényleg eléggé kivajaztunk mindent, akkor könnyedén elválik a formától, vagy a tepsitől. Rácson hagyjuk kihűlni, akár félbe is vághatjuk, hogy távozzon minden gőz, no meg megnézzük megsült-e.
Tálalás
Margarinnal, lekvárral vagy csak magában isteni ízélmény.
Tárolás
Úgy tároljuk, mint a kenyeret, akkor pár napig még falatozhatunk belőle.
Alternatív elkészítés
Soha, ismétlem, soha ne használjunk sütőpapírt.... egyszer kipróbáltam és csúnya vége lett. Szilikonos sütőlappal még nem kísérleteztem, de biztos kipróbálom egyszer.

Kedvencnek jelölöm
Csokis cipó
Hozzávalók
Csokis cipó
675 g liszt
1 tk napraforgóolaj
2 mk só
4,5 dl meleg víz
1 cs élesztő
55 g cukor
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A lisztet, a sót, a cukrot a kakaóport összeforgatjuk, egy mélyedést készítünk a közepébe, és belemorzsoljuk az élesztőt. Végül hozzáadjuk az olajat és az egészre ráöntjük a meleg vizet. Összevegyítjük, majd ha krémes állagú lett, még 5 percig gyúrjuk, hogy elérje a sima felületet és a jó formázhatóságot. Ekkor vekni formába töltjük, de figyeljünk, hogy csak félig legyen, mert duplájára fog megkelni. És mindig vajazzuk ki vastagon! Ha nincs kenyérformánk, lisztes kézzel cipóformájúra görgetjük, rátesszük egy tepsire, amit szintén jól kivajaztunk, bevágjuk a tetejét.
Ha a formázás kész, letakarjuk egy ruhával, és negyven percig meleg helyen hagyjuk (nem sütőben!), hogy megkeljen.
Ha nem kelt volna meg, akkor sincs gond, a lényeg, hogy soha ne melegítsük elő neki a sütőt, hisz, akkor még jól meg tud kelni.
Ha letelt negyven perc, beizzítjuk a sütőt 200-220 fokra, és azonnal beletoljuk a középső szintre a cipónkat. 30-35 perc alatt vígan átsül. Mindig nézzük meg egy éles késsel, hogy jó-e már, amit a közepébe döfünk. Ha csak gőz jön ki, akkor jó. Ha tényleg eléggé kivajaztunk mindent, akkor könnyedén elválik a formától, vagy a tepsitől. Rácson hagyjuk kihűlni, akár félbe is vághatjuk, hogy távozzon minden gőz, no meg megnézzük megsült-e.
Ha a formázás kész, letakarjuk egy ruhával, és negyven percig meleg helyen hagyjuk (nem sütőben!), hogy megkeljen.
Ha nem kelt volna meg, akkor sincs gond, a lényeg, hogy soha ne melegítsük elő neki a sütőt, hisz, akkor még jól meg tud kelni.
Ha letelt negyven perc, beizzítjuk a sütőt 200-220 fokra, és azonnal beletoljuk a középső szintre a cipónkat. 30-35 perc alatt vígan átsül. Mindig nézzük meg egy éles késsel, hogy jó-e már, amit a közepébe döfünk. Ha csak gőz jön ki, akkor jó. Ha tényleg eléggé kivajaztunk mindent, akkor könnyedén elválik a formától, vagy a tepsitől. Rácson hagyjuk kihűlni, akár félbe is vághatjuk, hogy távozzon minden gőz, no meg megnézzük megsült-e.
Tálalás
Margarinnal, lekvárral vagy csak magában isteni ízélmény.
Tárolás
Úgy tároljuk, mint a kenyeret, akkor pár napig még falatozhatunk belőle.
Alternatív elkészítés
Soha, ismétlem, soha ne használjunk sütőpapírt.... egyszer kipróbáltam és csúnya vége lett. Szilikonos sütőlappal még nem kísérleteztem, de biztos kipróbálom egyszer.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?