Csokoládés pite
Hozzávalók
Tészta:
20 dkg liszt
12 dkg vaj vagy margarin
1 tojássárgája
1 kanál cukor
csipetnyi só
0,5 dl tejföl
Töltelék:
4 tojás
14 dkg cukor
2 szelet reszelt csokoládé
8 dkg darált dió
1 kiskanál darált kávé
vanília eszenc
Tetejére:
10 dkg főzőcsoki
diónyi vaj
Elkészítés
Elkészítés
A tészta anyagait összegyúrjuk és 2 vékony lapot serítünk(nyújtunk). Az egyiket tepsibe tesszük.
A tölteléknek a tojások sárgáját kikavarjuk a cukorral, hozzáadjuk a többi anyagokat és végül a keményre vert tojáshabot. Rásimítjuk a résztára, befedjük a másik lappal és villával megszurkálva megsütjük.
Miután kihűlt a tészta, a csokoládét gőz felett megolvasztjuk, hozzákavarjuk a kis vajat, majd a tészta tetejére kenjük.
A tölteléknek a tojások sárgáját kikavarjuk a cukorral, hozzáadjuk a többi anyagokat és végül a keményre vert tojáshabot. Rásimítjuk a résztára, befedjük a másik lappal és villával megszurkálva megsütjük.
Miután kihűlt a tészta, a csokoládét gőz felett megolvasztjuk, hozzákavarjuk a kis vajat, majd a tészta tetejére kenjük.
Személyes megjegyzés
Én most dió helyett mogyorót használtam.
Ez a recept Gergely Éva ERDÉLYI ÍZEK című receptes könyvéből van.
Ez a recept Gergely Éva ERDÉLYI ÍZEK című receptes könyvéből van.

Kedvencnek jelölöm
Csokoládés pite
Hozzávalók
Tészta:
20 dkg liszt
12 dkg vaj vagy margarin
1 tojássárgája
1 kanál cukor
csipetnyi só
0,5 dl tejföl
Töltelék:
4 tojás
14 dkg cukor
2 szelet reszelt csokoládé
8 dkg darált dió
1 kiskanál darált kávé
vanília eszenc
Tetejére:
10 dkg főzőcsoki
diónyi vaj
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tészta anyagait összegyúrjuk és 2 vékony lapot serítünk(nyújtunk). Az egyiket tepsibe tesszük.
A tölteléknek a tojások sárgáját kikavarjuk a cukorral, hozzáadjuk a többi anyagokat és végül a keményre vert tojáshabot. Rásimítjuk a résztára, befedjük a másik lappal és villával megszurkálva megsütjük.
Miután kihűlt a tészta, a csokoládét gőz felett megolvasztjuk, hozzákavarjuk a kis vajat, majd a tészta tetejére kenjük.
A tölteléknek a tojások sárgáját kikavarjuk a cukorral, hozzáadjuk a többi anyagokat és végül a keményre vert tojáshabot. Rásimítjuk a résztára, befedjük a másik lappal és villával megszurkálva megsütjük.
Miután kihűlt a tészta, a csokoládét gőz felett megolvasztjuk, hozzákavarjuk a kis vajat, majd a tészta tetejére kenjük.
Személyes megjegyzés
Én most dió helyett mogyorót használtam.
Ez a recept Gergely Éva ERDÉLYI ÍZEK című receptes könyvéből van.
Ez a recept Gergely Éva ERDÉLYI ÍZEK című receptes könyvéből van.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?