Darázsfészek
Hozzávalók
Tészta:
35 dkg liszt
2 tojás
2,5 dkg élesztő
1 teáskanál cukor
1,5 dl langyos tej
Töltelék:
12 dkg cukor
1 cs Dr. Oetker Vanillincukor
12 dkg puha vaj
Sütéshez:
2,5 dl tej
1 cs Dr. Oetker Vanillincukor
Elkészítés
Elkészítés
1. Az élesztőt a cukros langyos tejben felfuttatjuk, majd összedolgozzuk a többi hozzávalóval, majd 10 percig kelesztjük a tésztát.
2. Amíg a tészta kel, addig a vajat elkavarjuk a 12 dkg cukorral és a vaníliás cukorral.
3. Kelesztés után 1 cm vastag téglalap alakúra nyújtjuk a tésztát, és megkenjük a teljes felületét a vajas cukros krémmel.
4. Feltekerjük a tésztát a téglalap hosszabbik oldalánál, és kb. 2 cm-es szeletekre vágjuk, kb. 15 db lesz belőle.
5. Sütőpapírral kibélelt, vagy margarinos lisztes kikent tepsibe rakjuk a tekercseket, egymástól kb. 2 cm-es távolságra, és még 45 percet kelesztjük.
6. 180 fokos sütőben sütjük. Amikor elkezd éppen pirulni a teteje, meglocsoljuk a vanília cukros meleg tejjel, és készre sütjük.
Melegen a legfinomabb.
2. Amíg a tészta kel, addig a vajat elkavarjuk a 12 dkg cukorral és a vaníliás cukorral.
3. Kelesztés után 1 cm vastag téglalap alakúra nyújtjuk a tésztát, és megkenjük a teljes felületét a vajas cukros krémmel.
4. Feltekerjük a tésztát a téglalap hosszabbik oldalánál, és kb. 2 cm-es szeletekre vágjuk, kb. 15 db lesz belőle.
5. Sütőpapírral kibélelt, vagy margarinos lisztes kikent tepsibe rakjuk a tekercseket, egymástól kb. 2 cm-es távolságra, és még 45 percet kelesztjük.
6. 180 fokos sütőben sütjük. Amikor elkezd éppen pirulni a teteje, meglocsoljuk a vanília cukros meleg tejjel, és készre sütjük.
Melegen a legfinomabb.
Alternatív elkészítés
A mi családunk nagyon szereti darált dióval. A vajas cukros krém tetejére szórom rá.

Kedvencnek jelölöm
Darázsfészek
Hozzávalók
Tészta:
35 dkg liszt
2 tojás
2,5 dkg élesztő
1 teáskanál cukor
1,5 dl langyos tej
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
1. Az élesztőt a cukros langyos tejben felfuttatjuk, majd összedolgozzuk a többi hozzávalóval, majd 10 percig kelesztjük a tésztát.
2. Amíg a tészta kel, addig a vajat elkavarjuk a 12 dkg cukorral és a vaníliás cukorral.
3. Kelesztés után 1 cm vastag téglalap alakúra nyújtjuk a tésztát, és megkenjük a teljes felületét a vajas cukros krémmel.
4. Feltekerjük a tésztát a téglalap hosszabbik oldalánál, és kb. 2 cm-es szeletekre vágjuk, kb. 15 db lesz belőle.
5. Sütőpapírral kibélelt, vagy margarinos lisztes kikent tepsibe rakjuk a tekercseket, egymástól kb. 2 cm-es távolságra, és még 45 percet kelesztjük.
6. 180 fokos sütőben sütjük. Amikor elkezd éppen pirulni a teteje, meglocsoljuk a vanília cukros meleg tejjel, és készre sütjük.
Melegen a legfinomabb.
2. Amíg a tészta kel, addig a vajat elkavarjuk a 12 dkg cukorral és a vaníliás cukorral.
3. Kelesztés után 1 cm vastag téglalap alakúra nyújtjuk a tésztát, és megkenjük a teljes felületét a vajas cukros krémmel.
4. Feltekerjük a tésztát a téglalap hosszabbik oldalánál, és kb. 2 cm-es szeletekre vágjuk, kb. 15 db lesz belőle.
5. Sütőpapírral kibélelt, vagy margarinos lisztes kikent tepsibe rakjuk a tekercseket, egymástól kb. 2 cm-es távolságra, és még 45 percet kelesztjük.
6. 180 fokos sütőben sütjük. Amikor elkezd éppen pirulni a teteje, meglocsoljuk a vanília cukros meleg tejjel, és készre sütjük.
Melegen a legfinomabb.
Alternatív elkészítés
A mi családunk nagyon szereti darált dióval. A vajas cukros krém tetejére szórom rá.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?