Darts torta
Hozzávalók
Piskóta:
6 tojás
345 g Rama
345 g porcukor
345 g liszt
1 tk vanília aroma
1 mk só (csapott)
1 cs Dr. Oetker Sütőpor
120 g olvasztott csokoládé
Krém:
2 cs Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
7 dl tej
6 ek cukor
1 ek mandula aroma
1 cs őrölt mandula
20 g Rama
Ezenkívül:
1 cs szeletelt mandula
kevés olvasztott csoki
4 különböző színű ételfesték
1,5 kg Dr. Oetker Marcipán vagy fondant
Elkészítés
Elkészítés
A piskóta alapanyagait összekeverjük a csokoládé kivételével, és mikor már minden kellően összevegyült, a gőz felett megolvasztott csokoládét is hozzáadjuk a piskótához. Egy gáztepsit kibélelünk sütőpapírral, és vékonyan (kb. 5mm) eloszlatjuk benne a tészta 1/3-át, és a 170°C-ra előmelegített sütő közepébe toljuk. 10 percig sütjük, majd óvatosan kivesszük, és pihentetjük rácson. Megcsináljuk a másik két lapot is.
A pudingport egy edényben a cukorral elkeverjük, majd felöntjük tejjel. Lassú tűzön kevergetve főzzük, és mielőtt összeállna, hozzáadjuk a mandula aromát is. Ha kész, jó sűrű, akkor hagyjuk kicsit hűlni. Ha langyos, akkor beledobjuk a Ramát, és robotgéppel beledolgozzuk. Ha ez jól elvegyült, belekeverjük a durvára darált mandulát is, és teljesen kihűtjük.
A kihűlt lapokat óvatosan előkészítjük. Az elsőt megszórjuk a szeletelt mandulával, és rákenjük a krém egy részét. Úgy gazdálkodjunk vele, hogy jusson egy kevés majd a szélére. Ha mindhárom lapot elkészítettük, akkor hűtjük egy keveset, majd formára vágjuk egy éles késsel. (Persze tortaformában is lehet sütni, de gáztepsi mérettel nagyobbat érhetük el.)
Bekenjük az elkészült formát a maradék krémmel, majd a kinyújtott marcipánt vagy fondant ráborítjuk. Finoman rásimítjuk, és körbevágjuk a forma mentén. Ezután jön az érdekes rész.
Megmintázzuk a darts táblát, és megcsináljuk a redőket (számoljunk rá mindig a csokielválasztóra, nehogy olyan kevés szám legyen rajta, mint az enyémen) és mérjük a tortára. Érdemes egy sütőpapírt feláldozni erre a nemes célra. Ha kész elkezdhetjük a csokizást, és a képhez hasonlóan megcsináljuk a mintát. Ha a csoki megszilárdult, nekiesünk a külső résznek. (Ha valaki talál fekete ételfestéket erre a célra szóljon, hogy hol, mert ez volt a legsötétebb szín, amit találtam, és ez is több réteg...) Ha megszáradt, folytathatjuk a többi színnel, a mintámhoz hasonlóan, így elérhetjük a kívánt hatást. A maradék csokit újramelegítjük és felfestjük a számokat is, mivel nekem, mint mondtam hiányzik pár, ezért nem érdemes követni a képet.
Végül jöhetnek a nyilacskák. Ehhez hurkapálcákat ragadunk és 8-10 centisre vágjuk. Jobb, ha kifaragjuk a végeket, mert akkor könnyebben tudjuk beledöfni a tortába.
A maradék bevonóanyagot felhasználva belegyúrunk egy kevés pirosat, vagy amilyet csak akarunk, és vékony réteget vonunk a hurkapálcákra. Ezután megcsináljuk a tollakat. Kis háromszögeket vágunk ki a bevonóból, amiknek egyik végét srégen levágjuk, így érhetjük el a klasszikus formát. Óvatosan dolgozzunk! Finoman a szárak végéhez nyomkodjuk a tollakat, rögzíthetjük kis csíkocskákkal.
A szár formájához használhatunk még egy réteg bevonómasszát, amit dolgozunk el óvatosan. Ha kész mindhárom toll, beledöfhetjük művünkbe.
A pudingport egy edényben a cukorral elkeverjük, majd felöntjük tejjel. Lassú tűzön kevergetve főzzük, és mielőtt összeállna, hozzáadjuk a mandula aromát is. Ha kész, jó sűrű, akkor hagyjuk kicsit hűlni. Ha langyos, akkor beledobjuk a Ramát, és robotgéppel beledolgozzuk. Ha ez jól elvegyült, belekeverjük a durvára darált mandulát is, és teljesen kihűtjük.
A kihűlt lapokat óvatosan előkészítjük. Az elsőt megszórjuk a szeletelt mandulával, és rákenjük a krém egy részét. Úgy gazdálkodjunk vele, hogy jusson egy kevés majd a szélére. Ha mindhárom lapot elkészítettük, akkor hűtjük egy keveset, majd formára vágjuk egy éles késsel. (Persze tortaformában is lehet sütni, de gáztepsi mérettel nagyobbat érhetük el.)
Bekenjük az elkészült formát a maradék krémmel, majd a kinyújtott marcipánt vagy fondant ráborítjuk. Finoman rásimítjuk, és körbevágjuk a forma mentén. Ezután jön az érdekes rész.
Megmintázzuk a darts táblát, és megcsináljuk a redőket (számoljunk rá mindig a csokielválasztóra, nehogy olyan kevés szám legyen rajta, mint az enyémen) és mérjük a tortára. Érdemes egy sütőpapírt feláldozni erre a nemes célra. Ha kész elkezdhetjük a csokizást, és a képhez hasonlóan megcsináljuk a mintát. Ha a csoki megszilárdult, nekiesünk a külső résznek. (Ha valaki talál fekete ételfestéket erre a célra szóljon, hogy hol, mert ez volt a legsötétebb szín, amit találtam, és ez is több réteg...) Ha megszáradt, folytathatjuk a többi színnel, a mintámhoz hasonlóan, így elérhetjük a kívánt hatást. A maradék csokit újramelegítjük és felfestjük a számokat is, mivel nekem, mint mondtam hiányzik pár, ezért nem érdemes követni a képet.
Végül jöhetnek a nyilacskák. Ehhez hurkapálcákat ragadunk és 8-10 centisre vágjuk. Jobb, ha kifaragjuk a végeket, mert akkor könnyebben tudjuk beledöfni a tortába.
A maradék bevonóanyagot felhasználva belegyúrunk egy kevés pirosat, vagy amilyet csak akarunk, és vékony réteget vonunk a hurkapálcákra. Ezután megcsináljuk a tollakat. Kis háromszögeket vágunk ki a bevonóból, amiknek egyik végét srégen levágjuk, így érhetjük el a klasszikus formát. Óvatosan dolgozzunk! Finoman a szárak végéhez nyomkodjuk a tollakat, rögzíthetjük kis csíkocskákkal.
A szár formájához használhatunk még egy réteg bevonómasszát, amit dolgozunk el óvatosan. Ha kész mindhárom toll, beledöfhetjük művünkbe.
Tárolás
Hűvös helyen 4-5 napig eláll.
Alternatív elkészítés
Dolgozzunk óvatosan a fontolttal vagy a marcipánnal. Nekem mindkettőre van receptem, de más tollával nem ékeskedek, így nem írnám le. Cukrászboltokban, édesség boltokban cukrászdában utánajárhatunk, mi van akkor, ha nagyobb mennyiségű alapanyag kellene, de már elég sok web bolt is van, ahol igényeinknek megfelelő árajánlatot kaphatunk.

Kedvencnek jelölöm
Darts torta
Hozzávalók
Piskóta:
6 tojás
345 g Rama
345 g porcukor
345 g liszt
1 tk vanília aroma
1 mk só (csapott)
1 cs Dr. Oetker Sütőpor
120 g olvasztott csokoládé
Krém:
7 dl tej
6 ek cukor
1 ek mandula aroma
1 cs őrölt mandula
20 g Rama
Ezenkívül:
1 cs szeletelt mandula
kevés olvasztott csoki
4 különböző színű ételfesték
1,5 kg Dr. Oetker Marcipán vagy fondant
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A piskóta alapanyagait összekeverjük a csokoládé kivételével, és mikor már minden kellően összevegyült, a gőz felett megolvasztott csokoládét is hozzáadjuk a piskótához. Egy gáztepsit kibélelünk sütőpapírral, és vékonyan (kb. 5mm) eloszlatjuk benne a tészta 1/3-át, és a 170°C-ra előmelegített sütő közepébe toljuk. 10 percig sütjük, majd óvatosan kivesszük, és pihentetjük rácson. Megcsináljuk a másik két lapot is.
A pudingport egy edényben a cukorral elkeverjük, majd felöntjük tejjel. Lassú tűzön kevergetve főzzük, és mielőtt összeállna, hozzáadjuk a mandula aromát is. Ha kész, jó sűrű, akkor hagyjuk kicsit hűlni. Ha langyos, akkor beledobjuk a Ramát, és robotgéppel beledolgozzuk. Ha ez jól elvegyült, belekeverjük a durvára darált mandulát is, és teljesen kihűtjük.
A kihűlt lapokat óvatosan előkészítjük. Az elsőt megszórjuk a szeletelt mandulával, és rákenjük a krém egy részét. Úgy gazdálkodjunk vele, hogy jusson egy kevés majd a szélére. Ha mindhárom lapot elkészítettük, akkor hűtjük egy keveset, majd formára vágjuk egy éles késsel. (Persze tortaformában is lehet sütni, de gáztepsi mérettel nagyobbat érhetük el.)
Bekenjük az elkészült formát a maradék krémmel, majd a kinyújtott marcipánt vagy fondant ráborítjuk. Finoman rásimítjuk, és körbevágjuk a forma mentén. Ezután jön az érdekes rész.
Megmintázzuk a darts táblát, és megcsináljuk a redőket (számoljunk rá mindig a csokielválasztóra, nehogy olyan kevés szám legyen rajta, mint az enyémen) és mérjük a tortára. Érdemes egy sütőpapírt feláldozni erre a nemes célra. Ha kész elkezdhetjük a csokizást, és a képhez hasonlóan megcsináljuk a mintát. Ha a csoki megszilárdult, nekiesünk a külső résznek. (Ha valaki talál fekete ételfestéket erre a célra szóljon, hogy hol, mert ez volt a legsötétebb szín, amit találtam, és ez is több réteg...) Ha megszáradt, folytathatjuk a többi színnel, a mintámhoz hasonlóan, így elérhetjük a kívánt hatást. A maradék csokit újramelegítjük és felfestjük a számokat is, mivel nekem, mint mondtam hiányzik pár, ezért nem érdemes követni a képet.
Végül jöhetnek a nyilacskák. Ehhez hurkapálcákat ragadunk és 8-10 centisre vágjuk. Jobb, ha kifaragjuk a végeket, mert akkor könnyebben tudjuk beledöfni a tortába.
A maradék bevonóanyagot felhasználva belegyúrunk egy kevés pirosat, vagy amilyet csak akarunk, és vékony réteget vonunk a hurkapálcákra. Ezután megcsináljuk a tollakat. Kis háromszögeket vágunk ki a bevonóból, amiknek egyik végét srégen levágjuk, így érhetjük el a klasszikus formát. Óvatosan dolgozzunk! Finoman a szárak végéhez nyomkodjuk a tollakat, rögzíthetjük kis csíkocskákkal.
A szár formájához használhatunk még egy réteg bevonómasszát, amit dolgozunk el óvatosan. Ha kész mindhárom toll, beledöfhetjük művünkbe.
A pudingport egy edényben a cukorral elkeverjük, majd felöntjük tejjel. Lassú tűzön kevergetve főzzük, és mielőtt összeállna, hozzáadjuk a mandula aromát is. Ha kész, jó sűrű, akkor hagyjuk kicsit hűlni. Ha langyos, akkor beledobjuk a Ramát, és robotgéppel beledolgozzuk. Ha ez jól elvegyült, belekeverjük a durvára darált mandulát is, és teljesen kihűtjük.
A kihűlt lapokat óvatosan előkészítjük. Az elsőt megszórjuk a szeletelt mandulával, és rákenjük a krém egy részét. Úgy gazdálkodjunk vele, hogy jusson egy kevés majd a szélére. Ha mindhárom lapot elkészítettük, akkor hűtjük egy keveset, majd formára vágjuk egy éles késsel. (Persze tortaformában is lehet sütni, de gáztepsi mérettel nagyobbat érhetük el.)
Bekenjük az elkészült formát a maradék krémmel, majd a kinyújtott marcipánt vagy fondant ráborítjuk. Finoman rásimítjuk, és körbevágjuk a forma mentén. Ezután jön az érdekes rész.
Megmintázzuk a darts táblát, és megcsináljuk a redőket (számoljunk rá mindig a csokielválasztóra, nehogy olyan kevés szám legyen rajta, mint az enyémen) és mérjük a tortára. Érdemes egy sütőpapírt feláldozni erre a nemes célra. Ha kész elkezdhetjük a csokizást, és a képhez hasonlóan megcsináljuk a mintát. Ha a csoki megszilárdult, nekiesünk a külső résznek. (Ha valaki talál fekete ételfestéket erre a célra szóljon, hogy hol, mert ez volt a legsötétebb szín, amit találtam, és ez is több réteg...) Ha megszáradt, folytathatjuk a többi színnel, a mintámhoz hasonlóan, így elérhetjük a kívánt hatást. A maradék csokit újramelegítjük és felfestjük a számokat is, mivel nekem, mint mondtam hiányzik pár, ezért nem érdemes követni a képet.
Végül jöhetnek a nyilacskák. Ehhez hurkapálcákat ragadunk és 8-10 centisre vágjuk. Jobb, ha kifaragjuk a végeket, mert akkor könnyebben tudjuk beledöfni a tortába.
A maradék bevonóanyagot felhasználva belegyúrunk egy kevés pirosat, vagy amilyet csak akarunk, és vékony réteget vonunk a hurkapálcákra. Ezután megcsináljuk a tollakat. Kis háromszögeket vágunk ki a bevonóból, amiknek egyik végét srégen levágjuk, így érhetjük el a klasszikus formát. Óvatosan dolgozzunk! Finoman a szárak végéhez nyomkodjuk a tollakat, rögzíthetjük kis csíkocskákkal.
A szár formájához használhatunk még egy réteg bevonómasszát, amit dolgozunk el óvatosan. Ha kész mindhárom toll, beledöfhetjük művünkbe.
Tárolás
Hűvös helyen 4-5 napig eláll.
Alternatív elkészítés
Dolgozzunk óvatosan a fontolttal vagy a marcipánnal. Nekem mindkettőre van receptem, de más tollával nem ékeskedek, így nem írnám le. Cukrászboltokban, édesség boltokban cukrászdában utánajárhatunk, mi van akkor, ha nagyobb mennyiségű alapanyag kellene, de már elég sok web bolt is van, ahol igényeinknek megfelelő árajánlatot kaphatunk.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?