Dió torta rizstejjel
Hozzávalók
Tészta:
7 tojás
15 dkg kristálycukor
10 dkg darált dió
2 evőkanál tönkölybúza fehérliszt
2 evőkanál zsemlemorzsa
1 kávéskanál szódabikarbóna
Krém:
12 dkg tönkölybúza fehérliszt
18 dkg gyümölcscukor
2 tasak Dr. Oetker vanillincukor
2,5 dl rizstej
15 dkg darált dió
2,5 cl rum
25 dkg Rama
pár db fél és negyed dió
Elkészítés
Elkészítés
A 7 tojásfehérjét csipet sóval habosra vertem, kanalanként hozzáadagoltam a kristálycukrot, mikor kemény és szép fényes a hab, egyesével hozzáadtam a tojások sárgáját.
Lazán hozzákevertem a / dió, liszt, zsemlemorzsa és a szódabikarbóna/ előre összekevert por anyagot.
Sütőpapírral bélelt 26 cm átmérőjű tortaformába tettem.
Előmelegített sütőben kb. 170 C fokon 35-40 percig sütöttem. /tűpróba/
A krémhez a lisztet a gyümölcscukorral elkevertem, és a rizstejjel sűrűre főztem. A végén hozzákevertem a diót is, tűzről levéve, kevertem hozzá a fél deci rum felét.
A Rámát a vanillincukrokkal habosra kevertem, majd a kihűlt főzött krémmel összedolgoztam.
A kihűlt tortalapot 3 részre vágtam és megtöltöttem a krémmel úgy, hogy a tetejére és oldalára is maradjon. A fél és a negyed diókkal díszítettem.
Lazán hozzákevertem a / dió, liszt, zsemlemorzsa és a szódabikarbóna/ előre összekevert por anyagot.
Sütőpapírral bélelt 26 cm átmérőjű tortaformába tettem.
Előmelegített sütőben kb. 170 C fokon 35-40 percig sütöttem. /tűpróba/
A krémhez a lisztet a gyümölcscukorral elkevertem, és a rizstejjel sűrűre főztem. A végén hozzákevertem a diót is, tűzről levéve, kevertem hozzá a fél deci rum felét.
A Rámát a vanillincukrokkal habosra kevertem, majd a kihűlt főzött krémmel összedolgoztam.
A kihűlt tortalapot 3 részre vágtam és megtöltöttem a krémmel úgy, hogy a tetejére és oldalára is maradjon. A fél és a negyed diókkal díszítettem.
Alternatív elkészítés
A férjem nem szereti a tejszínhabot, ezért készült csak egyszerűen, azokból, amit szeret. Aki szereti készítheti tejjel és tejszínhabbal.
Személyes megjegyzés
Ma van a házasság kötésünk 45. évfordulója. A férjemnek a dió torta a kedvence, ezzel szerettem volna meglepetést okozni, remélem sikerül.

Kedvencnek jelölöm
Dió torta rizstejjel
Hozzávalók
Tészta:
7 tojás
15 dkg kristálycukor
10 dkg darált dió
2 evőkanál tönkölybúza fehérliszt
2 evőkanál zsemlemorzsa
1 kávéskanál szódabikarbóna
Krém:
12 dkg tönkölybúza fehérliszt
18 dkg gyümölcscukor
2 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
2,5 dl rizstej
15 dkg darált dió
2,5 cl rum
25 dkg Rama
pár db fél és negyed dió
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A 7 tojásfehérjét csipet sóval habosra vertem, kanalanként hozzáadagoltam a kristálycukrot, mikor kemény és szép fényes a hab, egyesével hozzáadtam a tojások sárgáját.
Lazán hozzákevertem a / dió, liszt, zsemlemorzsa és a szódabikarbóna/ előre összekevert por anyagot.
Sütőpapírral bélelt 26 cm átmérőjű tortaformába tettem.
Előmelegített sütőben kb. 170 C fokon 35-40 percig sütöttem. /tűpróba/
A krémhez a lisztet a gyümölcscukorral elkevertem, és a rizstejjel sűrűre főztem. A végén hozzákevertem a diót is, tűzről levéve, kevertem hozzá a fél deci rum felét.
A Rámát a vanillincukrokkal habosra kevertem, majd a kihűlt főzött krémmel összedolgoztam.
A kihűlt tortalapot 3 részre vágtam és megtöltöttem a krémmel úgy, hogy a tetejére és oldalára is maradjon. A fél és a negyed diókkal díszítettem.
Lazán hozzákevertem a / dió, liszt, zsemlemorzsa és a szódabikarbóna/ előre összekevert por anyagot.
Sütőpapírral bélelt 26 cm átmérőjű tortaformába tettem.
Előmelegített sütőben kb. 170 C fokon 35-40 percig sütöttem. /tűpróba/
A krémhez a lisztet a gyümölcscukorral elkevertem, és a rizstejjel sűrűre főztem. A végén hozzákevertem a diót is, tűzről levéve, kevertem hozzá a fél deci rum felét.
A Rámát a vanillincukrokkal habosra kevertem, majd a kihűlt főzött krémmel összedolgoztam.
A kihűlt tortalapot 3 részre vágtam és megtöltöttem a krémmel úgy, hogy a tetejére és oldalára is maradjon. A fél és a negyed diókkal díszítettem.
Alternatív elkészítés
A férjem nem szereti a tejszínhabot, ezért készült csak egyszerűen, azokból, amit szeret. Aki szereti készítheti tejjel és tejszínhabbal.
Személyes megjegyzés
Ma van a házasság kötésünk 45. évfordulója. A férjemnek a dió torta a kedvence, ezzel szerettem volna meglepetést okozni, remélem sikerül.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?