Diós - csokoládés kocka
Hozzávalók
Tésztához:
20 dkg étcsokoládé
20 dkg dió
10 dkg finomliszt
6 egész tojás
25 dkg vaj vagy margarin
20 dkg cukor
1/2 kávéskanál fahéj
1/2 kávéskanál őrölt szegfűszeg
csipetnyi só
Mázhoz:
20 dkg sárgabaracklekvár
10 dkg Dr. Oetker Tortabevonó ét
1 evőkanál étolaj
35 db felezett dió
Elkészítés
Előkészítés
Egy közepes méretű tepsit sütőpapírral kibélelünk, a sütőt előmelegítjük.
Elkészítés
Meleg vízfürdőbe állított edényben felolvasztjuk a felaprózott étcsokoládét, majd langyosra hűtjük.
A dió felét ledaráljuk, másik felét durvára vágjuk, majd összekeverjük a liszttel és a fűszerekkel.
A margarint habosra keverjük a cukorral, egyenként hozzáadjuk a tojások sárgáját, majd hozzá keverjük a langyos csokoládét is.
Ez után hozzá adjuk a diós - fűszeres lisztet, végül a tojások kemény habját.
A masszát a tepsibe simítjuk, majd készre sütjük. Sütés közben figyeljünk oda arra, hogy a diós tészták nagyon hamar oda égnek, ezért ha már kicsit szilárdult a tésztánk, a lángot vegyük le alacsonyabbra, különben oda fog kapni a sütemény.
A még forró sütemény tetejét megkenjük a baracklekvárral. A tortabevonót vízfürdő felett felolvasztjuk az étolajjal, és bevonjuk vele a süteményt. Még mielőtt megkötne, 4x4 cm-es kockákat jelölünk be rajta, és a kockák közepére helyezzük a diószemeket. A jelölő vonalak mentén lehet szeletelni.
A dió felét ledaráljuk, másik felét durvára vágjuk, majd összekeverjük a liszttel és a fűszerekkel.
A margarint habosra keverjük a cukorral, egyenként hozzáadjuk a tojások sárgáját, majd hozzá keverjük a langyos csokoládét is.
Ez után hozzá adjuk a diós - fűszeres lisztet, végül a tojások kemény habját.
A masszát a tepsibe simítjuk, majd készre sütjük. Sütés közben figyeljünk oda arra, hogy a diós tészták nagyon hamar oda égnek, ezért ha már kicsit szilárdult a tésztánk, a lángot vegyük le alacsonyabbra, különben oda fog kapni a sütemény.
A még forró sütemény tetejét megkenjük a baracklekvárral. A tortabevonót vízfürdő felett felolvasztjuk az étolajjal, és bevonjuk vele a süteményt. Még mielőtt megkötne, 4x4 cm-es kockákat jelölünk be rajta, és a kockák közepére helyezzük a diószemeket. A jelölő vonalak mentén lehet szeletelni.
Alternatív elkészítés
Mivel nem mindenki szereti a szegfűszeg erőteljes ízét, akár ki is lehet hagyni a receptből. Én már sütöttem anélkül is, és úgy is nagyon finom ez az édesség.

Kedvencnek jelölöm
Diós - csokoládés kocka
Hozzávalók
Tésztához:
20 dkg étcsokoládé
20 dkg dió
10 dkg finomliszt
6 egész tojás
25 dkg vaj vagy margarin
20 dkg cukor
1/2 kávéskanál fahéj
1/2 kávéskanál őrölt szegfűszeg
csipetnyi só
Mázhoz:
20 dkg sárgabaracklekvár
10 dkg Dr. Oetker Tortabevonó ét
1 evőkanál étolaj
35 db felezett dió
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Egy közepes méretű tepsit sütőpapírral kibélelünk, a sütőt előmelegítjük.
Elkészítés
Meleg vízfürdőbe állított edényben felolvasztjuk a felaprózott étcsokoládét, majd langyosra hűtjük.
A dió felét ledaráljuk, másik felét durvára vágjuk, majd összekeverjük a liszttel és a fűszerekkel.
A margarint habosra keverjük a cukorral, egyenként hozzáadjuk a tojások sárgáját, majd hozzá keverjük a langyos csokoládét is.
Ez után hozzá adjuk a diós - fűszeres lisztet, végül a tojások kemény habját.
A masszát a tepsibe simítjuk, majd készre sütjük. Sütés közben figyeljünk oda arra, hogy a diós tészták nagyon hamar oda égnek, ezért ha már kicsit szilárdult a tésztánk, a lángot vegyük le alacsonyabbra, különben oda fog kapni a sütemény.
A még forró sütemény tetejét megkenjük a baracklekvárral. A tortabevonót vízfürdő felett felolvasztjuk az étolajjal, és bevonjuk vele a süteményt. Még mielőtt megkötne, 4x4 cm-es kockákat jelölünk be rajta, és a kockák közepére helyezzük a diószemeket. A jelölő vonalak mentén lehet szeletelni.
A dió felét ledaráljuk, másik felét durvára vágjuk, majd összekeverjük a liszttel és a fűszerekkel.
A margarint habosra keverjük a cukorral, egyenként hozzáadjuk a tojások sárgáját, majd hozzá keverjük a langyos csokoládét is.
Ez után hozzá adjuk a diós - fűszeres lisztet, végül a tojások kemény habját.
A masszát a tepsibe simítjuk, majd készre sütjük. Sütés közben figyeljünk oda arra, hogy a diós tészták nagyon hamar oda égnek, ezért ha már kicsit szilárdult a tésztánk, a lángot vegyük le alacsonyabbra, különben oda fog kapni a sütemény.
A még forró sütemény tetejét megkenjük a baracklekvárral. A tortabevonót vízfürdő felett felolvasztjuk az étolajjal, és bevonjuk vele a süteményt. Még mielőtt megkötne, 4x4 cm-es kockákat jelölünk be rajta, és a kockák közepére helyezzük a diószemeket. A jelölő vonalak mentén lehet szeletelni.
Alternatív elkészítés
Mivel nem mindenki szereti a szegfűszeg erőteljes ízét, akár ki is lehet hagyni a receptből. Én már sütöttem anélkül is, és úgy is nagyon finom ez az édesség.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?