Diótorta karácsonyra
Hozzávalók
Piskóta:
7 tojás
5 ek. liszt
7 ek. cukor
1/2 cs. Dr. Oetker Sütőpor
6 ek. darált dió
2 ek. víz
Krém:
5 ek. liszt
6 dl tej
30 dkg Rama
30 dkg porcukor
30 dkg darált dió
1 Dr. Oetker Vanillincukor
kevés rum
Elkészítés
Piskóta elkészítése:
A tojásokat kettéválasztjuk, a sárgáját a sütőporral, 3 ek. cukorral és a vízzel habosra kavarjuk. A fehérjét kemény habbá verjük a maradék cukorral, hozzáöntjük a sárgáját, beleszitáljuk a lisztet és beleszórjuk a darált diót. Óvatosan összeforgatjuk és zsírozott-lisztezett, csatos, 26 cm átmérőjű tortaformába öntjük. Elsimítjuk és megsütjük. Ha kihűlt három lapba vágjuk.
Krém elkészítése:
A lisztet elkeverjük 5 dl tejjel és sűrűre főzzük, kihűtjük. Egy deci tejet felforralunk, beleszórjuk a vaníliás cukrot és leforrázzuk vele a dió felét, elkeverjük és kihűtjük. A margarint a porcukorral habosra keverjük, hozzákeverjük a lisztes pépet, a forrázott diót, rumot, robotgéppel alaposan elkeverjük. Hozzászórjuk a maradék diót és fakanállal beleforgatjuk. Ha nem elég édes kevés porcukrot szórunk még hozzá.
Torta betöltése:
A krém felével megkenjük a lapokat, a maradékkal körbekenjük a tortát és kidíszítjük.

Kedvencnek jelölöm
Diótorta karácsonyra
Hozzávalók
Krém:
5 ek. liszt
6 dl tej
30 dkg Rama
30 dkg porcukor
30 dkg darált dió
kevés rum
Elkészítés lépésről lépésre
Piskóta elkészítése:
A tojásokat kettéválasztjuk, a sárgáját a sütőporral, 3 ek. cukorral és a vízzel habosra kavarjuk. A fehérjét kemény habbá verjük a maradék cukorral, hozzáöntjük a sárgáját, beleszitáljuk a lisztet és beleszórjuk a darált diót. Óvatosan összeforgatjuk és zsírozott-lisztezett, csatos, 26 cm átmérőjű tortaformába öntjük. Elsimítjuk és megsütjük. Ha kihűlt három lapba vágjuk.
Krém elkészítése:
A lisztet elkeverjük 5 dl tejjel és sűrűre főzzük, kihűtjük. Egy deci tejet felforralunk, beleszórjuk a vaníliás cukrot és leforrázzuk vele a dió felét, elkeverjük és kihűtjük. A margarint a porcukorral habosra keverjük, hozzákeverjük a lisztes pépet, a forrázott diót, rumot, robotgéppel alaposan elkeverjük. Hozzászórjuk a maradék diót és fakanállal beleforgatjuk. Ha nem elég édes kevés porcukrot szórunk még hozzá.
Torta betöltése:
A krém felével megkenjük a lapokat, a maradékkal körbekenjük a tortát és kidíszítjük.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?