Életem első Barbie tortája (sütés nélkül)
Hozzávalók
Életem első Barbie tortája (sütés nélkül)
2 tasak Dr. Oetker Eredeti Puding tejszínízű
2 tasak Dr. Oetker Eredeti Puding csokoládéízű
Kb.25 babapiskóta
250 ml Hulala tejszín
cukorvirágok (ehető)
1,5 liter tej
6 evőkanál cukor
1 csomag Dr. Oetker Habfixáló
Elkészítés
Előkészítés
Egy kisebb fazék, melyben pudingot főzünk
Egy kúp alakú tál
habzsák
tortatál
robotgép
Egy kúp alakú tál
habzsák
tortatál
robotgép
Elkészítés
A Hulala tejszínt hűtőbe tesszük, hogy jó hideg legyen, de ne fagyos! Egy kisebb fazékban összekeverek 7,5 dl tejet, és két csomag csokis pudingport, csomómentesen. Felfőzzük csomómentesen, majd amikor sűrűsödik, hozzáadunk 3 evőkanál cukrot. Elég sűrű lesz, de nem baj, csak az a lényeg, hogy folyamatosan kevergessük.
Ugyanígy teszünk a tejszínes pudinggal, minden hozzávalóból ugyanannyi kell. Amikor minden kész, egy kúp alakú tálba beletesszük a babapiskótát, hogy sort alkosson, és ráöntjük a tejszínes pudingot. Megint babapiskótát rakunk rá, kissé megnyomkodjuk, hogy ellepje a puding. Most jöhet a csokis puding, és végül babapiskóta:-)) Ha kész, mélyhűtőbe tesszük, hogy megszívja magát a piskóta, és összeálljon, felvegye a tál formáját. Legalább négy órát hűteni kell.
Ha kész, tortástálra borítjuk, és tovább hűtjük, hogy elkészítsük a habot.
Egy keverőtálba öntjük a tejszínt, és robotgéppel, egy csomag habfix-szel keményre verjük.
Habzsákba tesszük, és felöltöztetjük a babát:-), majd ha kész, cukorvirágokkal is díszítjük.
Ugyanígy teszünk a tejszínes pudinggal, minden hozzávalóból ugyanannyi kell. Amikor minden kész, egy kúp alakú tálba beletesszük a babapiskótát, hogy sort alkosson, és ráöntjük a tejszínes pudingot. Megint babapiskótát rakunk rá, kissé megnyomkodjuk, hogy ellepje a puding. Most jöhet a csokis puding, és végül babapiskóta:-)) Ha kész, mélyhűtőbe tesszük, hogy megszívja magát a piskóta, és összeálljon, felvegye a tál formáját. Legalább négy órát hűteni kell.
Ha kész, tortástálra borítjuk, és tovább hűtjük, hogy elkészítsük a habot.
Egy keverőtálba öntjük a tejszínt, és robotgéppel, egy csomag habfix-szel keményre verjük.
Habzsákba tesszük, és felöltöztetjük a babát:-), majd ha kész, cukorvirágokkal is díszítjük.
Tálalás
Ez a mennyiség 8 szelet tortához elegendő.
Tárolás
Hűtés 4 óra.
Alternatív elkészítés
Én csak 250 ml tejszínt használtam hozzá. Ha 500 ml tejszínt, és 2 cs. habfixet használsz, az egész babát körben be lehet vonni. Az ízek pedig tetszés szerint változtathatók. A babának levettem a lábait. Derekát kicsit belenyomtam a tortába. Stabil, és nem folyik el a tejszín, ha tovább hűtjük, mert a habfix segít ebben.
Kedvencnek jelölöm
Életem első Barbie tortája (sütés nélkül)
Hozzávalók
Életem első Barbie tortája (sütés nélkül)
Kb.25 babapiskóta
250 ml Hulala tejszín
cukorvirágok (ehető)
1,5 liter tej
6 evőkanál cukor
1 csomag Dr. Oetker Habfixáló
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Egy kisebb fazék, melyben pudingot főzünk
Egy kúp alakú tál
habzsák
tortatál
robotgép
Egy kúp alakú tál
habzsák
tortatál
robotgép
Elkészítés
A Hulala tejszínt hűtőbe tesszük, hogy jó hideg legyen, de ne fagyos! Egy kisebb fazékban összekeverek 7,5 dl tejet, és két csomag csokis pudingport, csomómentesen. Felfőzzük csomómentesen, majd amikor sűrűsödik, hozzáadunk 3 evőkanál cukrot. Elég sűrű lesz, de nem baj, csak az a lényeg, hogy folyamatosan kevergessük.
Ugyanígy teszünk a tejszínes pudinggal, minden hozzávalóból ugyanannyi kell. Amikor minden kész, egy kúp alakú tálba beletesszük a babapiskótát, hogy sort alkosson, és ráöntjük a tejszínes pudingot. Megint babapiskótát rakunk rá, kissé megnyomkodjuk, hogy ellepje a puding. Most jöhet a csokis puding, és végül babapiskóta:-)) Ha kész, mélyhűtőbe tesszük, hogy megszívja magát a piskóta, és összeálljon, felvegye a tál formáját. Legalább négy órát hűteni kell.
Ha kész, tortástálra borítjuk, és tovább hűtjük, hogy elkészítsük a habot.
Egy keverőtálba öntjük a tejszínt, és robotgéppel, egy csomag habfix-szel keményre verjük.
Habzsákba tesszük, és felöltöztetjük a babát:-), majd ha kész, cukorvirágokkal is díszítjük.
Ugyanígy teszünk a tejszínes pudinggal, minden hozzávalóból ugyanannyi kell. Amikor minden kész, egy kúp alakú tálba beletesszük a babapiskótát, hogy sort alkosson, és ráöntjük a tejszínes pudingot. Megint babapiskótát rakunk rá, kissé megnyomkodjuk, hogy ellepje a puding. Most jöhet a csokis puding, és végül babapiskóta:-)) Ha kész, mélyhűtőbe tesszük, hogy megszívja magát a piskóta, és összeálljon, felvegye a tál formáját. Legalább négy órát hűteni kell.
Ha kész, tortástálra borítjuk, és tovább hűtjük, hogy elkészítsük a habot.
Egy keverőtálba öntjük a tejszínt, és robotgéppel, egy csomag habfix-szel keményre verjük.
Habzsákba tesszük, és felöltöztetjük a babát:-), majd ha kész, cukorvirágokkal is díszítjük.
Tálalás
Ez a mennyiség 8 szelet tortához elegendő.
Tárolás
Hűtés 4 óra.
Alternatív elkészítés
Én csak 250 ml tejszínt használtam hozzá. Ha 500 ml tejszínt, és 2 cs. habfixet használsz, az egész babát körben be lehet vonni. Az ízek pedig tetszés szerint változtathatók. A babának levettem a lábait. Derekát kicsit belenyomtam a tortába. Stabil, és nem folyik el a tejszín, ha tovább hűtjük, mert a habfix segít ebben.





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?