Epres túróhabkorona
Hozzávalók
Epres túróhabkorona
500 g eper
8 db Dr. Oetker Lapzselatin
3 db tojássárgája
100 g porcukor
1 db citrom reszelt héja és leve
500 g túró
5+2 dl tejszín
10-12 db babapiskóta
1 cs Dr. Oetker Habfixáló
2 tasak Dr. Oetker Bourbon vaníliás cukor
40 g natúr pisztácia
1-2 db mentabóbita
Elkészítés
Elkészítés
1.8-10 szem epret megmosunk, megtisztítunk, félbe-negyedbe vágunk (a többit tálalásig félretesszük a hűtőbe).
2.Beáztatjuk a zselatint 1 liter hideg vízbe. A tojássárgájákat habosra keverjük a porcukorral, a reszelt citromhéjjal, a citrom átszűrt levével, majd a túróhoz adjuk, simára eldolgozzuk. A zselatint kinyomkodjuk, szelíd tűzön felolvasztjuk. Egyenként hozzáadunk-keverünk 3 ek. túrókrémet, majd erőteljesen keverve a túrókrém egészéhez adjuk, végül több részletben beleforgatunk 5 dl kemény habbá vert tejszínt.
3.A krém felét egy 1,6-1,7 liter űrtartalmú, hideg vízzel kiöblített koronaformába simítjuk, belenyomkodjuk a felaprított epret, bevonjuk a maradék krémmel. Tetejére fektetjük a forma méretére eltördelt babapiskótákat, folpackkal letakarjuk, 8 órára betesszük a hűtőbe.
4.Tálalás előtt megtisztítjuk, és félbevágjuk a félretett eperszemeket. A habfixálóval és a vaníliás cukorral kemény habbá verjük a maradék 2 dl tejszínt, csillagcsőrös habzsákba szedjük. A formát (vigyázva, hogy bele ne folyjon) néhány másodpercre forró vízbe mártjuk, lapos tálra borítjuk belőle a habkoronát, és beszórjuk a darabosra vágott pisztáciával. Közepébe halmozzuk a tejszínhabot, tetejét és a tál peremét eperrel, valamint mentabóbitákkal díszítjük.
2.Beáztatjuk a zselatint 1 liter hideg vízbe. A tojássárgájákat habosra keverjük a porcukorral, a reszelt citromhéjjal, a citrom átszűrt levével, majd a túróhoz adjuk, simára eldolgozzuk. A zselatint kinyomkodjuk, szelíd tűzön felolvasztjuk. Egyenként hozzáadunk-keverünk 3 ek. túrókrémet, majd erőteljesen keverve a túrókrém egészéhez adjuk, végül több részletben beleforgatunk 5 dl kemény habbá vert tejszínt.
3.A krém felét egy 1,6-1,7 liter űrtartalmú, hideg vízzel kiöblített koronaformába simítjuk, belenyomkodjuk a felaprított epret, bevonjuk a maradék krémmel. Tetejére fektetjük a forma méretére eltördelt babapiskótákat, folpackkal letakarjuk, 8 órára betesszük a hűtőbe.
4.Tálalás előtt megtisztítjuk, és félbevágjuk a félretett eperszemeket. A habfixálóval és a vaníliás cukorral kemény habbá verjük a maradék 2 dl tejszínt, csillagcsőrös habzsákba szedjük. A formát (vigyázva, hogy bele ne folyjon) néhány másodpercre forró vízbe mártjuk, lapos tálra borítjuk belőle a habkoronát, és beszórjuk a darabosra vágott pisztáciával. Közepébe halmozzuk a tejszínhabot, tetejét és a tál peremét eperrel, valamint mentabóbitákkal díszítjük.
Kedvencnek jelölöm
Epres túróhabkorona
Hozzávalók
Epres túróhabkorona
500 g eper
3 db tojássárgája
100 g porcukor
1 db citrom reszelt héja és leve
500 g túró
5+2 dl tejszín
10-12 db babapiskóta
1 cs Dr. Oetker Habfixáló
40 g natúr pisztácia
1-2 db mentabóbita
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
1.8-10 szem epret megmosunk, megtisztítunk, félbe-negyedbe vágunk (a többit tálalásig félretesszük a hűtőbe).
2.Beáztatjuk a zselatint 1 liter hideg vízbe. A tojássárgájákat habosra keverjük a porcukorral, a reszelt citromhéjjal, a citrom átszűrt levével, majd a túróhoz adjuk, simára eldolgozzuk. A zselatint kinyomkodjuk, szelíd tűzön felolvasztjuk. Egyenként hozzáadunk-keverünk 3 ek. túrókrémet, majd erőteljesen keverve a túrókrém egészéhez adjuk, végül több részletben beleforgatunk 5 dl kemény habbá vert tejszínt.
3.A krém felét egy 1,6-1,7 liter űrtartalmú, hideg vízzel kiöblített koronaformába simítjuk, belenyomkodjuk a felaprított epret, bevonjuk a maradék krémmel. Tetejére fektetjük a forma méretére eltördelt babapiskótákat, folpackkal letakarjuk, 8 órára betesszük a hűtőbe.
4.Tálalás előtt megtisztítjuk, és félbevágjuk a félretett eperszemeket. A habfixálóval és a vaníliás cukorral kemény habbá verjük a maradék 2 dl tejszínt, csillagcsőrös habzsákba szedjük. A formát (vigyázva, hogy bele ne folyjon) néhány másodpercre forró vízbe mártjuk, lapos tálra borítjuk belőle a habkoronát, és beszórjuk a darabosra vágott pisztáciával. Közepébe halmozzuk a tejszínhabot, tetejét és a tál peremét eperrel, valamint mentabóbitákkal díszítjük.
2.Beáztatjuk a zselatint 1 liter hideg vízbe. A tojássárgájákat habosra keverjük a porcukorral, a reszelt citromhéjjal, a citrom átszűrt levével, majd a túróhoz adjuk, simára eldolgozzuk. A zselatint kinyomkodjuk, szelíd tűzön felolvasztjuk. Egyenként hozzáadunk-keverünk 3 ek. túrókrémet, majd erőteljesen keverve a túrókrém egészéhez adjuk, végül több részletben beleforgatunk 5 dl kemény habbá vert tejszínt.
3.A krém felét egy 1,6-1,7 liter űrtartalmú, hideg vízzel kiöblített koronaformába simítjuk, belenyomkodjuk a felaprított epret, bevonjuk a maradék krémmel. Tetejére fektetjük a forma méretére eltördelt babapiskótákat, folpackkal letakarjuk, 8 órára betesszük a hűtőbe.
4.Tálalás előtt megtisztítjuk, és félbevágjuk a félretett eperszemeket. A habfixálóval és a vaníliás cukorral kemény habbá verjük a maradék 2 dl tejszínt, csillagcsőrös habzsákba szedjük. A formát (vigyázva, hogy bele ne folyjon) néhány másodpercre forró vízbe mártjuk, lapos tálra borítjuk belőle a habkoronát, és beszórjuk a darabosra vágott pisztáciával. Közepébe halmozzuk a tejszínhabot, tetejét és a tál peremét eperrel, valamint mentabóbitákkal díszítjük.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?