Gyümölcstorta
Hozzávalók
Tészta:
1 bögre sima liszt
0.5 bögre cukor
1/2 cs Dr. Oetker Sütőpor
2 db tojás
4 evőkanál étolaj
6 evőkanál tej
Krém:
Főzés nélküli vaníliás puding vagy ízlés szerinti lekvár
1 tasak Dr. Oetker Tortazselé színtelen
Elkészítés
Elkészítés
A hozzávalókat habosra kikeverem. Zsírozott, lisztezett gyümölcs tortaformába öntöm. Majd előmelegített sütőbe helyezem.180 fokon sütöm, kb. fél órán át. (Én villával szoktam megnézni, hogy a közepe is jól megsült, és nem ragad.) Sütés után kirakom egy nagy tálcára és lehűtöm. Majd a főzés nélküli vaníliás pudinggal megkenem. Puding helyett lekvárral is meg lehet kenni, úgy is nagyon finom. Tetszés szerint ráhelyezem a gyümölcsöket, lehet vegyesen is! Megcsinálom a tortazselét, amit lehet a gyümölcs levével, ha befőtt. Félig kihűtöm, majd óvatosan ráöntöm, azonnal megdermed rajta a zselé, majd hideg helyre teszem. Jó étvágyat kívánok hozzá!



Kedvencnek jelölöm
Gyümölcstorta
Hozzávalók
Tészta:
1 bögre sima liszt
0.5 bögre cukor
1/2 cs Dr. Oetker Sütőpor
2 db tojás
4 evőkanál étolaj
6 evőkanál tej
Krém:
Főzés nélküli vaníliás puding vagy ízlés szerinti lekvár
1 tasak Dr. Oetker Tortazselé színtelen
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A hozzávalókat habosra kikeverem. Zsírozott, lisztezett gyümölcs tortaformába öntöm. Majd előmelegített sütőbe helyezem.180 fokon sütöm, kb. fél órán át. (Én villával szoktam megnézni, hogy a közepe is jól megsült, és nem ragad.) Sütés után kirakom egy nagy tálcára és lehűtöm. Majd a főzés nélküli vaníliás pudinggal megkenem. Puding helyett lekvárral is meg lehet kenni, úgy is nagyon finom. Tetszés szerint ráhelyezem a gyümölcsöket, lehet vegyesen is! Megcsinálom a tortazselét, amit lehet a gyümölcs levével, ha befőtt. Félig kihűtöm, majd óvatosan ráöntöm, azonnal megdermed rajta a zselé, majd hideg helyre teszem. Jó étvágyat kívánok hozzá!








Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?