Habos diós meggyes piskóta !
Hozzávalók
A piskóta hozzávalói:
tojás 6 db
cukor 6 evőkanál
6 evőkanál liszt
2 evőkanál víz
darált dió 4 evőkanál
só egy csipet
Dr. Oetker Sütőpor fél tasak
magozott meggy 15 dkg
Dr. Oetker Vanillincukor 1 csomag
A krém hozzávalói:
cukrásztejszín 3 dl
sárgabarack dzsem 2 evőkanál
kandírozott cseresznye 10 dkg
Elkészítés
Elkészítés
A lecsurgatott meggyeket egyenként darált dióba mártjuk,és egyenletesen a diós piskótába rakjuk.
180 c sütőbe toljuk 20-25 percre, tűpróbával ellenőrizzük ,hogy meg sült -e a piskóta.
180 c sütőbe toljuk 20-25 percre, tűpróbával ellenőrizzük ,hogy meg sült -e a piskóta.
A Diós meggyes piskóta díszítése!
Hagyjuk kihűlni. Amíg hűl a piskóta addig felverjük a tejszínt .
A piskótát kiborítjuk a tepsiből tálcára tesszük,megkenjük a tetejét sárgabarack dzsemmel .A tetejére ráhalmozzuk a felvert tejszín elsimítjuk.A maradék tejszínhabot habzsákba tesszük és kis rózsákkal kidíszítjük. A habrózsák közepébe egy -egy kandírozott cseresznyét teszünk
A piskótát kiborítjuk a tepsiből tálcára tesszük,megkenjük a tetejét sárgabarack dzsemmel .A tetejére ráhalmozzuk a felvert tejszín elsimítjuk.A maradék tejszínhabot habzsákba tesszük és kis rózsákkal kidíszítjük. A habrózsák közepébe egy -egy kandírozott cseresznyét teszünk
A piskóta elkészítése!
Elkészítés : a tojásokat szétválasztjuk, a sárgájához hozzáadjuk a vizet, a 2 evőkanál cukrot és a vaníliás cukrot és fehéredésig felverjük.
Elkészítés
A tojás fehérjét csipet sóval elkezdjük felverni habnak, amikor kezd habosodni, akkor apránként hozzá adjuk a cukrot és kemény, fényes habot verünk,
Elkészítés
A kikavart tojássárgájához hozzáadjuk a sütőporos lisztet, a darált diót, összekeverjük, majd a kemény habból 3 kanállal fellazítjuk a tésztát, majd apránként belekeverjük a többi tojásfehérje habot körkörös laza mozdulatokkal, hogy ne törjük.
Kizsírozott lisztezett tepsibe simítjuk.
Kizsírozott lisztezett tepsibe simítjuk.
Alternatív elkészítés
A tejszín mindig nagyon hidegen kell felverni ,mert akkor lesz kemény a hab. Ha meleg akkor nem lehet felverni a tejszínt!


Kedvencnek jelölöm
Habos diós meggyes piskóta !
Hozzávalók
A piskóta hozzávalói:
tojás 6 db
cukor 6 evőkanál
6 evőkanál liszt
2 evőkanál víz
darált dió 4 evőkanál
só egy csipet
Dr. Oetker Sütőpor fél tasak
magozott meggy 15 dkg
Dr. Oetker Vanillincukor 1 csomag
A krém hozzávalói:
cukrásztejszín 3 dl
sárgabarack dzsem 2 evőkanál
kandírozott cseresznye 10 dkg
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A lecsurgatott meggyeket egyenként darált dióba mártjuk,és egyenletesen a diós piskótába rakjuk.
180 c sütőbe toljuk 20-25 percre, tűpróbával ellenőrizzük ,hogy meg sült -e a piskóta.
180 c sütőbe toljuk 20-25 percre, tűpróbával ellenőrizzük ,hogy meg sült -e a piskóta.
A Diós meggyes piskóta díszítése!
Hagyjuk kihűlni. Amíg hűl a piskóta addig felverjük a tejszínt .
A piskótát kiborítjuk a tepsiből tálcára tesszük,megkenjük a tetejét sárgabarack dzsemmel .A tetejére ráhalmozzuk a felvert tejszín elsimítjuk.A maradék tejszínhabot habzsákba tesszük és kis rózsákkal kidíszítjük. A habrózsák közepébe egy -egy kandírozott cseresznyét teszünk
A piskótát kiborítjuk a tepsiből tálcára tesszük,megkenjük a tetejét sárgabarack dzsemmel .A tetejére ráhalmozzuk a felvert tejszín elsimítjuk.A maradék tejszínhabot habzsákba tesszük és kis rózsákkal kidíszítjük. A habrózsák közepébe egy -egy kandírozott cseresznyét teszünk
A piskóta elkészítése!
Elkészítés : a tojásokat szétválasztjuk, a sárgájához hozzáadjuk a vizet, a 2 evőkanál cukrot és a vaníliás cukrot és fehéredésig felverjük.
Elkészítés
A tojás fehérjét csipet sóval elkezdjük felverni habnak, amikor kezd habosodni, akkor apránként hozzá adjuk a cukrot és kemény, fényes habot verünk,
Elkészítés
A kikavart tojássárgájához hozzáadjuk a sütőporos lisztet, a darált diót, összekeverjük, majd a kemény habból 3 kanállal fellazítjuk a tésztát, majd apránként belekeverjük a többi tojásfehérje habot körkörös laza mozdulatokkal, hogy ne törjük.
Kizsírozott lisztezett tepsibe simítjuk.
Kizsírozott lisztezett tepsibe simítjuk.
Alternatív elkészítés
A tejszín mindig nagyon hidegen kell felverni ,mert akkor lesz kemény a hab. Ha meleg akkor nem lehet felverni a tejszínt!







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?