Húsvéti puncstorta
Hozzávalók
Tészta:
5 db tojás
12 dkg cukor
15 dkg rétesliszt
1 csipet Dr. Oetker Sütőpor
6 ek. víz
2 tk. rumaroma
Krém:
2 csomag puncsízű pudingpor
4 tk. rumaroma
1 ek. étkezési keményítő
6-7 ek. cukor
6 dl tej
25 dkg margarin
5 ek. liszt
5 dl tej
ízlés szerint porcukor
Elkészítés
Előkészítés
A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét felverjük, a cukrot a tojások sárgájával habosra keverjük, hozzáadjuk a lisztet, a vizet, csipet sütőport, rumaromát, simára keverjük. Majd beleforgatjuk a habot is. Kipapírozott 24 cm-es tortaformában, tűpróbáig sütjük.
Elkészítés
A pudingporból, cukorból, rumaromából, keményítőből és a tejből, kemény pudingot főzünk. Egy másik lábasban a fél liter tejből, az 5 ek. lisztből sűrű pépet főzünk. Mikor ezek jól meghűltek, egy tálba tesszük őket, és a margarinnal, porcukorral, ha kell még rumaromával alaposan elkeverjük. Betesszük a hűtőbe dermedni egy kicsit. A kihűlt piskótát háromfelé vágjuk, a kihűtött krémmel megkenjük. A maradék krémet habzsákba töltjük, és a torta oldalát díszítjük. A torta tetejére, a már előre elkészített tojásfehérje-porcukor keverékkel készített nyuszi képet tettem, (kentem alá egy kis krémet, hogy meg tudjon kapaszkodni) aminek az elkészítését a receptjeim között megtaláljátok.
Tálalás
Színezett kristálycukorral esetleg megszórni.

Kedvencnek jelölöm
Húsvéti puncstorta
Hozzávalók
Tészta:
5 db tojás
12 dkg cukor
15 dkg rétesliszt
1 csipet Dr. Oetker Sütőpor
6 ek. víz
2 tk. rumaroma
Krém:
2 csomag puncsízű pudingpor
4 tk. rumaroma
1 ek. étkezési keményítő
6-7 ek. cukor
6 dl tej
25 dkg margarin
5 ek. liszt
5 dl tej
ízlés szerint porcukor
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét felverjük, a cukrot a tojások sárgájával habosra keverjük, hozzáadjuk a lisztet, a vizet, csipet sütőport, rumaromát, simára keverjük. Majd beleforgatjuk a habot is. Kipapírozott 24 cm-es tortaformában, tűpróbáig sütjük.
Elkészítés
A pudingporból, cukorból, rumaromából, keményítőből és a tejből, kemény pudingot főzünk. Egy másik lábasban a fél liter tejből, az 5 ek. lisztből sűrű pépet főzünk. Mikor ezek jól meghűltek, egy tálba tesszük őket, és a margarinnal, porcukorral, ha kell még rumaromával alaposan elkeverjük. Betesszük a hűtőbe dermedni egy kicsit. A kihűlt piskótát háromfelé vágjuk, a kihűtött krémmel megkenjük. A maradék krémet habzsákba töltjük, és a torta oldalát díszítjük. A torta tetejére, a már előre elkészített tojásfehérje-porcukor keverékkel készített nyuszi képet tettem, (kentem alá egy kis krémet, hogy meg tudjon kapaszkodni) aminek az elkészítését a receptjeim között megtaláljátok.
Tálalás
Színezett kristálycukorral esetleg megszórni.





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?