Képviselő fánk
Hozzávalók
Tésztához:
1,5 pohár olaj
2,5 pohár víz
6 db tojás
2,5 pohár liszt
Krém:
1 l tej
1 pohár cukor
2-3 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
1 pohár liszt
3 db tojássárgája
Csoki máz:
15 dkg porcukor
2 ek Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
2 ek forró víz
2 ek olaj
Elkészítés
Előkészítés
Előmelegíteni a sütőt.
Elkészítés
1. Az olajat és a vizet felfőzzük, majd a tűzről levéve rögtön belekavarjuk a lisztet. Hagyjuk kihűlni, majd egyesével belekavarjuk a tojásokat.
2. Kanállal dió nagyságú galuskákat szaggatunk, és lisztezett tepsibe helyezzük, majd lassú tűzön megsütjük.
3. A lisztet a cukor felével, a 3 db tojássárgájával, a vaníliás cukorral és egy kis tejjel összekeverem, utána belekeverjük a többi cukrot, és felöntjük a maradék tejjel, majd sűrűre főzzük. Hagyjuk kihűlni.
4. A porcukrot, a kakaót, a forró vizet és az olajat összekeverjük, és azonnal a tésztára csorgatjuk.
5. Mikor a tészta megsült és kihűlt, kettőbe vágjuk és megtöltjük a krémmel. A tetejére csorgatjuk a csokimázat.
2. Kanállal dió nagyságú galuskákat szaggatunk, és lisztezett tepsibe helyezzük, majd lassú tűzön megsütjük.
3. A lisztet a cukor felével, a 3 db tojássárgájával, a vaníliás cukorral és egy kis tejjel összekeverem, utána belekeverjük a többi cukrot, és felöntjük a maradék tejjel, majd sűrűre főzzük. Hagyjuk kihűlni.
4. A porcukrot, a kakaót, a forró vizet és az olajat összekeverjük, és azonnal a tésztára csorgatjuk.
5. Mikor a tészta megsült és kihűlt, kettőbe vágjuk és megtöltjük a krémmel. A tetejére csorgatjuk a csokimázat.
Alternatív elkészítés
A sütő kb. 150 C fokon legyen.
Kb. 15-20 perc a sütési idő.
Kb. 15-20 perc a sütési idő.

Kedvencnek jelölöm
Képviselő fánk
Hozzávalók
Tésztához:
1,5 pohár olaj
2,5 pohár víz
6 db tojás
2,5 pohár liszt
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Előmelegíteni a sütőt.
Elkészítés
1. Az olajat és a vizet felfőzzük, majd a tűzről levéve rögtön belekavarjuk a lisztet. Hagyjuk kihűlni, majd egyesével belekavarjuk a tojásokat.
2. Kanállal dió nagyságú galuskákat szaggatunk, és lisztezett tepsibe helyezzük, majd lassú tűzön megsütjük.
3. A lisztet a cukor felével, a 3 db tojássárgájával, a vaníliás cukorral és egy kis tejjel összekeverem, utána belekeverjük a többi cukrot, és felöntjük a maradék tejjel, majd sűrűre főzzük. Hagyjuk kihűlni.
4. A porcukrot, a kakaót, a forró vizet és az olajat összekeverjük, és azonnal a tésztára csorgatjuk.
5. Mikor a tészta megsült és kihűlt, kettőbe vágjuk és megtöltjük a krémmel. A tetejére csorgatjuk a csokimázat.
2. Kanállal dió nagyságú galuskákat szaggatunk, és lisztezett tepsibe helyezzük, majd lassú tűzön megsütjük.
3. A lisztet a cukor felével, a 3 db tojássárgájával, a vaníliás cukorral és egy kis tejjel összekeverem, utána belekeverjük a többi cukrot, és felöntjük a maradék tejjel, majd sűrűre főzzük. Hagyjuk kihűlni.
4. A porcukrot, a kakaót, a forró vizet és az olajat összekeverjük, és azonnal a tésztára csorgatjuk.
5. Mikor a tészta megsült és kihűlt, kettőbe vágjuk és megtöltjük a krémmel. A tetejére csorgatjuk a csokimázat.
Alternatív elkészítés
A sütő kb. 150 C fokon legyen.
Kb. 15-20 perc a sütési idő.
Kb. 15-20 perc a sütési idő.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?