Képviselőfánk
Hozzávalók
Hozzávalók a tésztához:
2,5 dl olaj (lehet egy kocka margarin is)
2,5 dl víz
250 g liszt
só
cukor
7 tojás (figyelni kell, hogy mennyit vesz fel a tészta)
Krém:
750 ml tej
100 g Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
170 g cukor
Dr. Oetker Vanillincukor
4 tojásfehérje
500 ml habtejszín
100 g porcukor
2 csomag Dr. Oetker Habfixáló
Díszítés:
100 g cukor
szeletelt mandula
Elkészítés
Elkészítés
A vizet, az olajat, sót és cukrot felforraljuk. Ha forr, hozzákeverjük a lisztet, és kisebb lángon kb. 2-3 percig reszteljük. Akkor jó, ha a tészta elválik az edény falától. Tűzről levéve egyesével belekeverjük az egész tojásokat, még forrón. Végül nyomózsákból egyforma nagyságú halmokat nyomunk egy tepsire, egymástól távolabb, mert sülés közben a térfogata kb. 2-re nő. A tepsire pici vizet szétlocsolunk, és előmelegített sütőben először 210 fokon 15 percig, majd 180 fokon újabb 15 percig sütjük. Sütőből kivéve hagyjuk kihűlni. Kihűlés után forró olvasztott cukorba és szeletelt mandulába mártom a fánkok tetejét. Ha ez megszilárdult rajta, akkor a kalapjukat levágjuk.
A krémhez a pudingot csomómentesre keverem egy kevés tejjel, vaníliás cukorral, majd a többi tejhez adva nagyon sűrű pudingot főzünk. Legkisebb lángon belekeverjük a kemény habbá vert fehérjék egy kis részét, kb. 2 percig láng felett ezt kevergetjük, majd lángról levéve hozzákeverjük a maradék fehérjét is, és még forrón megtöltjük velük a fánkokat. Így kihűtjük őket. Amíg hűlnek a tejszínt a cukorral és habfixálóval kemény habbá verjük. Ha cukrozott habalapot vettünk, akkor a cukor nem kell bele. A tejszínt rányomjuk a vaníliás krém tetejére, és erre helyezzük vissza a levágott kalapokat. Nagyon mutatós, és nagyon finom, igazi klasszikus sütemény.
A krémhez a pudingot csomómentesre keverem egy kevés tejjel, vaníliás cukorral, majd a többi tejhez adva nagyon sűrű pudingot főzünk. Legkisebb lángon belekeverjük a kemény habbá vert fehérjék egy kis részét, kb. 2 percig láng felett ezt kevergetjük, majd lángról levéve hozzákeverjük a maradék fehérjét is, és még forrón megtöltjük velük a fánkokat. Így kihűtjük őket. Amíg hűlnek a tejszínt a cukorral és habfixálóval kemény habbá verjük. Ha cukrozott habalapot vettünk, akkor a cukor nem kell bele. A tejszínt rányomjuk a vaníliás krém tetejére, és erre helyezzük vissza a levágott kalapokat. Nagyon mutatós, és nagyon finom, igazi klasszikus sütemény.

Kedvencnek jelölöm
Képviselőfánk
Hozzávalók
Hozzávalók a tésztához:
2,5 dl olaj (lehet egy kocka margarin is)
2,5 dl víz
250 g liszt
só
cukor
7 tojás (figyelni kell, hogy mennyit vesz fel a tészta)
Krém:
750 ml tej
170 g cukor
4 tojásfehérje
500 ml habtejszín
100 g porcukor
2 csomag Dr. Oetker Habfixáló
Díszítés:
100 g cukor
szeletelt mandula
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A vizet, az olajat, sót és cukrot felforraljuk. Ha forr, hozzákeverjük a lisztet, és kisebb lángon kb. 2-3 percig reszteljük. Akkor jó, ha a tészta elválik az edény falától. Tűzről levéve egyesével belekeverjük az egész tojásokat, még forrón. Végül nyomózsákból egyforma nagyságú halmokat nyomunk egy tepsire, egymástól távolabb, mert sülés közben a térfogata kb. 2-re nő. A tepsire pici vizet szétlocsolunk, és előmelegített sütőben először 210 fokon 15 percig, majd 180 fokon újabb 15 percig sütjük. Sütőből kivéve hagyjuk kihűlni. Kihűlés után forró olvasztott cukorba és szeletelt mandulába mártom a fánkok tetejét. Ha ez megszilárdult rajta, akkor a kalapjukat levágjuk.
A krémhez a pudingot csomómentesre keverem egy kevés tejjel, vaníliás cukorral, majd a többi tejhez adva nagyon sűrű pudingot főzünk. Legkisebb lángon belekeverjük a kemény habbá vert fehérjék egy kis részét, kb. 2 percig láng felett ezt kevergetjük, majd lángról levéve hozzákeverjük a maradék fehérjét is, és még forrón megtöltjük velük a fánkokat. Így kihűtjük őket. Amíg hűlnek a tejszínt a cukorral és habfixálóval kemény habbá verjük. Ha cukrozott habalapot vettünk, akkor a cukor nem kell bele. A tejszínt rányomjuk a vaníliás krém tetejére, és erre helyezzük vissza a levágott kalapokat. Nagyon mutatós, és nagyon finom, igazi klasszikus sütemény.
A krémhez a pudingot csomómentesre keverem egy kevés tejjel, vaníliás cukorral, majd a többi tejhez adva nagyon sűrű pudingot főzünk. Legkisebb lángon belekeverjük a kemény habbá vert fehérjék egy kis részét, kb. 2 percig láng felett ezt kevergetjük, majd lángról levéve hozzákeverjük a maradék fehérjét is, és még forrón megtöltjük velük a fánkokat. Így kihűtjük őket. Amíg hűlnek a tejszínt a cukorral és habfixálóval kemény habbá verjük. Ha cukrozott habalapot vettünk, akkor a cukor nem kell bele. A tejszínt rányomjuk a vaníliás krém tetejére, és erre helyezzük vissza a levágott kalapokat. Nagyon mutatós, és nagyon finom, igazi klasszikus sütemény.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?