Kevert meggyes piskóta
Hozzávalók
Tészta:
360 g porcukor
360 g rétesliszt
1 csomag Dr. Oetker sütőpor
1 csipet só
3 dl étolaj
9 db tojás
2 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
250 g meggy
Elkészítés
Tészta elkészítése
1) A tojásokat szétválasztom, a sárgáját a porcukorral és az étolajjal habosra keverem
2) A tojások fehérjét, a sóval és a vaníliás cukorral kemény habbá verem (tipp: robotgéppel alacsony fokozaton kezdjük el verni, majd fokozatosan emeljük az erősségét, így csodálatos habot kapunk)
3) A lisztet összekeverem a sütőporral (tipp: még ízletesebb lesz a piskótánk, ha egy késhegynyi fahéjat is belekeverünk)
4) Az 1 és 3. pontban elkészített masszákat összeöntöm, jól elkeverem, majd óvatosan hozzákeverem a felvert tojásfehérjét is.
5) Kivajazott, lisztezett tepsibe öntöm, és rászórom a lisztbe megforgatott gyümölcsöt (azért kell lisztbe megforgatni, hogy ne süllyedjen le a tészta aljára sütés közben) Nekem még volt a nyárról saját fagyasztott meggyem, úgyhogy azt használtam fel, de barackkal is nagyon finom. Friss vagy konzerv/befőtt gyümölcs is tökéletes hozzá.
6) 180 °C alsó-felső álláson kb. 45-50 percig sütöm. (33*22 cm-es, mély tepsiben sütöttem)Tűpróbával ellenőrzöm, ha kész, óvatosan, lassan veszem ki a sütőből. A tepsiben hagyom kihűlni, ízlés szerint felvágom, tálalom.
.
Amire még szükséged lesz: robotgép, egy kiskanálnyi vaj vagy margarin a tepsi kikenéséhez, edények, konyhai mérleg, keverőkanál
2) A tojások fehérjét, a sóval és a vaníliás cukorral kemény habbá verem (tipp: robotgéppel alacsony fokozaton kezdjük el verni, majd fokozatosan emeljük az erősségét, így csodálatos habot kapunk)
3) A lisztet összekeverem a sütőporral (tipp: még ízletesebb lesz a piskótánk, ha egy késhegynyi fahéjat is belekeverünk)
4) Az 1 és 3. pontban elkészített masszákat összeöntöm, jól elkeverem, majd óvatosan hozzákeverem a felvert tojásfehérjét is.
5) Kivajazott, lisztezett tepsibe öntöm, és rászórom a lisztbe megforgatott gyümölcsöt (azért kell lisztbe megforgatni, hogy ne süllyedjen le a tészta aljára sütés közben) Nekem még volt a nyárról saját fagyasztott meggyem, úgyhogy azt használtam fel, de barackkal is nagyon finom. Friss vagy konzerv/befőtt gyümölcs is tökéletes hozzá.
6) 180 °C alsó-felső álláson kb. 45-50 percig sütöm. (33*22 cm-es, mély tepsiben sütöttem)Tűpróbával ellenőrzöm, ha kész, óvatosan, lassan veszem ki a sütőből. A tepsiben hagyom kihűlni, ízlés szerint felvágom, tálalom.
.
Amire még szükséged lesz: robotgép, egy kiskanálnyi vaj vagy margarin a tepsi kikenéséhez, edények, konyhai mérleg, keverőkanál

Kedvencnek jelölöm
Kevert meggyes piskóta
Hozzávalók
Tészta:
360 g porcukor
360 g rétesliszt
1 csomag Dr. Oetker Sütőpor
1 csipet só
3 dl étolaj
9 db tojás
2 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
250 g meggy
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Tészta elkészítése
1) A tojásokat szétválasztom, a sárgáját a porcukorral és az étolajjal habosra keverem
2) A tojások fehérjét, a sóval és a vaníliás cukorral kemény habbá verem (tipp: robotgéppel alacsony fokozaton kezdjük el verni, majd fokozatosan emeljük az erősségét, így csodálatos habot kapunk)
3) A lisztet összekeverem a sütőporral (tipp: még ízletesebb lesz a piskótánk, ha egy késhegynyi fahéjat is belekeverünk)
4) Az 1 és 3. pontban elkészített masszákat összeöntöm, jól elkeverem, majd óvatosan hozzákeverem a felvert tojásfehérjét is.
5) Kivajazott, lisztezett tepsibe öntöm, és rászórom a lisztbe megforgatott gyümölcsöt (azért kell lisztbe megforgatni, hogy ne süllyedjen le a tészta aljára sütés közben) Nekem még volt a nyárról saját fagyasztott meggyem, úgyhogy azt használtam fel, de barackkal is nagyon finom. Friss vagy konzerv/befőtt gyümölcs is tökéletes hozzá.
6) 180 °C alsó-felső álláson kb. 45-50 percig sütöm. (33*22 cm-es, mély tepsiben sütöttem)Tűpróbával ellenőrzöm, ha kész, óvatosan, lassan veszem ki a sütőből. A tepsiben hagyom kihűlni, ízlés szerint felvágom, tálalom.
.
Amire még szükséged lesz: robotgép, egy kiskanálnyi vaj vagy margarin a tepsi kikenéséhez, edények, konyhai mérleg, keverőkanál
2) A tojások fehérjét, a sóval és a vaníliás cukorral kemény habbá verem (tipp: robotgéppel alacsony fokozaton kezdjük el verni, majd fokozatosan emeljük az erősségét, így csodálatos habot kapunk)
3) A lisztet összekeverem a sütőporral (tipp: még ízletesebb lesz a piskótánk, ha egy késhegynyi fahéjat is belekeverünk)
4) Az 1 és 3. pontban elkészített masszákat összeöntöm, jól elkeverem, majd óvatosan hozzákeverem a felvert tojásfehérjét is.
5) Kivajazott, lisztezett tepsibe öntöm, és rászórom a lisztbe megforgatott gyümölcsöt (azért kell lisztbe megforgatni, hogy ne süllyedjen le a tészta aljára sütés közben) Nekem még volt a nyárról saját fagyasztott meggyem, úgyhogy azt használtam fel, de barackkal is nagyon finom. Friss vagy konzerv/befőtt gyümölcs is tökéletes hozzá.
6) 180 °C alsó-felső álláson kb. 45-50 percig sütöm. (33*22 cm-es, mély tepsiben sütöttem)Tűpróbával ellenőrzöm, ha kész, óvatosan, lassan veszem ki a sütőből. A tepsiben hagyom kihűlni, ízlés szerint felvágom, tálalom.
.
Amire még szükséged lesz: robotgép, egy kiskanálnyi vaj vagy margarin a tepsi kikenéséhez, edények, konyhai mérleg, keverőkanál






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?