Kukucskáló túrós
Hozzávalók
Sötétebb masszához:
12,5 dkg margarin
20 dkg liszt
3 ek Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
15 dkg cukor
2 tojás
fél cs Dr. Oetker Sütőpor
Világosabb masszához:
50 dkg túró
25 dkg porcukor
12,5 dkg margarin
2 cs Dr. Oetker Vanillincukor
1 cs Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
4 tojás
Elkészítés
Elkészítés
Először a sötétebb masszát készítem el. A hozzávalókat összedolgozom, majd golyókat formázok belőlük. Ezeket a golyókat utána vajjal kikent, vagy sütőpapírral bélelt tepsibe hézagosan lehelyezem.
A világos masszához szétválasztom a tojásokat, és a tojások fehérjén kívül mindent összedolgozok. A fehérjét kemény habbá verem, és a legvégén adom a masszához (fakanállal óvatosan beleforgatva).
A kész masszát ráöntöm a tepsiben sorakozó golyókra, majd előmelegített sütőben az egészet tűpróbáig sütöm.
A világos masszához szétválasztom a tojásokat, és a tojások fehérjén kívül mindent összedolgozok. A fehérjét kemény habbá verem, és a legvégén adom a masszához (fakanállal óvatosan beleforgatva).
A kész masszát ráöntöm a tepsiben sorakozó golyókra, majd előmelegített sütőben az egészet tűpróbáig sütöm.
Tálalás
Én 40x40-es tepsibe csináltam, és túl nagynak bizonyult, szóval ajánlom, hogy kisebbe csináld! :) A lényege, hogy a barna golyók csak vágásnál látszódnak.




Kedvencnek jelölöm
Kukucskáló túrós
Hozzávalók
Világosabb masszához:
50 dkg túró
25 dkg porcukor
12,5 dkg margarin
4 tojás
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Először a sötétebb masszát készítem el. A hozzávalókat összedolgozom, majd golyókat formázok belőlük. Ezeket a golyókat utána vajjal kikent, vagy sütőpapírral bélelt tepsibe hézagosan lehelyezem.
A világos masszához szétválasztom a tojásokat, és a tojások fehérjén kívül mindent összedolgozok. A fehérjét kemény habbá verem, és a legvégén adom a masszához (fakanállal óvatosan beleforgatva).
A kész masszát ráöntöm a tepsiben sorakozó golyókra, majd előmelegített sütőben az egészet tűpróbáig sütöm.
A világos masszához szétválasztom a tojásokat, és a tojások fehérjén kívül mindent összedolgozok. A fehérjét kemény habbá verem, és a legvégén adom a masszához (fakanállal óvatosan beleforgatva).
A kész masszát ráöntöm a tepsiben sorakozó golyókra, majd előmelegített sütőben az egészet tűpróbáig sütöm.
Tálalás
Én 40x40-es tepsibe csináltam, és túl nagynak bizonyult, szóval ajánlom, hogy kisebbe csináld! :) A lényege, hogy a barna golyók csak vágásnál látszódnak.









Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?