Londoni szelet
Hozzávalók
Tészta:
20 dkg liszt
10 dkg cukor
12,5 dkg margarin
1 tasak Dr. Oetker sütőpor
3 tojássárgája
Kenéshez:
Lekvár
Habhoz:
20 dkg darált dió
3 tojásfehérje
20 dkg porcukor
Tetejére:
5-10 dkg durvábbra vágott dió
Elkészítés
Elkészítés
A tészta hozzávalóit egy tálba mérjük, és összegyúrjuk. Egy közepes méretű tepsibe nyomkodjuk. Tényleg lehet kézzel, nem feltétlenül szükséges sodrófa.
Az ellapított tésztára kenünk kb. 4-5 evőkanál lekvárt. Én sárgabarackot szoktam, de ízlés szerint bármilyen lehet.
A fehérjéből habot verünk, majd belekeverjük könnyű mozdulatokkal a porcukrot és darált diót, majd a lekvárral kent tésztára kenjük.
Tetejét megszórjuk az aprított dióval.
180-190 fokos, előmelegített sütőbe tesszük, és kb. fél óra alatt megsütjük.
Az ellapított tésztára kenünk kb. 4-5 evőkanál lekvárt. Én sárgabarackot szoktam, de ízlés szerint bármilyen lehet.
A fehérjéből habot verünk, majd belekeverjük könnyű mozdulatokkal a porcukrot és darált diót, majd a lekvárral kent tésztára kenjük.
Tetejét megszórjuk az aprított dióval.
180-190 fokos, előmelegített sütőbe tesszük, és kb. fél óra alatt megsütjük.

Kedvencnek jelölöm
Londoni szelet
Hozzávalók
Kenéshez:
Lekvár
Habhoz:
20 dkg darált dió
3 tojásfehérje
20 dkg porcukor
Tetejére:
5-10 dkg durvábbra vágott dió
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tészta hozzávalóit egy tálba mérjük, és összegyúrjuk. Egy közepes méretű tepsibe nyomkodjuk. Tényleg lehet kézzel, nem feltétlenül szükséges sodrófa.
Az ellapított tésztára kenünk kb. 4-5 evőkanál lekvárt. Én sárgabarackot szoktam, de ízlés szerint bármilyen lehet.
A fehérjéből habot verünk, majd belekeverjük könnyű mozdulatokkal a porcukrot és darált diót, majd a lekvárral kent tésztára kenjük.
Tetejét megszórjuk az aprított dióval.
180-190 fokos, előmelegített sütőbe tesszük, és kb. fél óra alatt megsütjük.
Az ellapított tésztára kenünk kb. 4-5 evőkanál lekvárt. Én sárgabarackot szoktam, de ízlés szerint bármilyen lehet.
A fehérjéből habot verünk, majd belekeverjük könnyű mozdulatokkal a porcukrot és darált diót, majd a lekvárral kent tésztára kenjük.
Tetejét megszórjuk az aprított dióval.
180-190 fokos, előmelegített sütőbe tesszük, és kb. fél óra alatt megsütjük.




Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?