Mandulák
Hozzávalók
Tésztához:
40 dkg liszt
25 dkg margarin
15 dkg darált dió
15 dkg porcukor
1 ekDr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
Krémhez:
3 dl tej
1 cs Dr. Oetker eredeti Puding vaníliaízű
25 dkg margarin
15 dkg porcukor
1 üveg mandula aroma
Elkészítés
Előkészítés
A formákat kikenjük.
A sütőt előmelegítjük.
A diót ledaráljuk.
A sütőt előmelegítjük.
A diót ledaráljuk.
Elkészítés
A tésztához valókat összegyúrjuk, amíg össze nem áll, majd vajjal kikent dió sütőformába nyomkodjuk, és 180 fokra előmelegített sütőben 7-8 perc alatt megsütjük őket.
A pudingot a tejben megfőzzük, majd teljesen kihűtjük.
A margarint a cukorral és a pudinggal habosra keverjük, majd mandulaaromával ízesítjük.
Ha kihűltek, a diókat a krémmel megtöltjük, és kettesével összeragasztjuk.
A pudingot a tejben megfőzzük, majd teljesen kihűtjük.
A margarint a cukorral és a pudinggal habosra keverjük, majd mandulaaromával ízesítjük.
Ha kihűltek, a diókat a krémmel megtöltjük, és kettesével összeragasztjuk.
Tálalás
Porcukorba forgatjuk.
Nekem a fenti adagból 55 db dió lett.
Nekem a fenti adagból 55 db dió lett.
Alternatív elkészítés
A sütésnél vigyázzunk, mert nagyon hamar megéghet.
A megkent diók másnapra szépen megpuhulnak.
A megkent diók másnapra szépen megpuhulnak.


Kedvencnek jelölöm
Mandulák
Hozzávalók
Tésztához:
40 dkg liszt
25 dkg margarin
15 dkg darált dió
15 dkg porcukor
Krémhez:
3 dl tej
25 dkg margarin
15 dkg porcukor
1 üveg mandula aroma
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
A formákat kikenjük.
A sütőt előmelegítjük.
A diót ledaráljuk.
A sütőt előmelegítjük.
A diót ledaráljuk.
Elkészítés
A tésztához valókat összegyúrjuk, amíg össze nem áll, majd vajjal kikent dió sütőformába nyomkodjuk, és 180 fokra előmelegített sütőben 7-8 perc alatt megsütjük őket.
A pudingot a tejben megfőzzük, majd teljesen kihűtjük.
A margarint a cukorral és a pudinggal habosra keverjük, majd mandulaaromával ízesítjük.
Ha kihűltek, a diókat a krémmel megtöltjük, és kettesével összeragasztjuk.
A pudingot a tejben megfőzzük, majd teljesen kihűtjük.
A margarint a cukorral és a pudinggal habosra keverjük, majd mandulaaromával ízesítjük.
Ha kihűltek, a diókat a krémmel megtöltjük, és kettesével összeragasztjuk.
Tálalás
Porcukorba forgatjuk.
Nekem a fenti adagból 55 db dió lett.
Nekem a fenti adagból 55 db dió lett.
Alternatív elkészítés
A sütésnél vigyázzunk, mert nagyon hamar megéghet.
A megkent diók másnapra szépen megpuhulnak.
A megkent diók másnapra szépen megpuhulnak.








Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?