Nagyon csokis süti
Hozzávalók
Nagyon csokis süti
15 dkg vaj
3 tojás
40 dkg jófajta étcsokoládé
10 dkg liszt
15 dkg barna cukor
1 cs Dr. Oetker Sütőpor
2 maroknyi durvára vágott dió/mogyoró/mandula(vagy vegyesen)
A tetejére:
20 dkg tejcsokoládé
A felirathoz:
10 dkg fehér csokoládé és zöld ételfesték
Elkészítés
Tálalás
Elkészités után másnap tálaljuk.
Tárolás
Éjszakára hüttőben szoktam tárolni.
Elkészítés
Kb.23x30 cm-es tepsit kibélelünk sütőpapírral. A vajat étcsokival gőz fölött összeolvasztjuk. Egy másik edényben a cukrot a tojásokkal habosra keverjük, majd a két edény tartalmát összeöntjük, fokozatosan beleszórva a sütőporral elkevert lisztet, végül hozzáadjuk a magvakat. 190 fokra előmelegített sütőben (gáztűzhely 5 fokozat) 10 percig sütjük. A tepsiben hagyjuk kihűlni.
Kihűlés után megolvasztott tejcsokit simítunk a tetejére és szintén olvasztott fehér csokival az alkalomhoz illő felirattal díszítjük.
Kávézáshoz kitűnő süti, de sajnos nem tartós, hamar elfogy.
Kihűlés után megolvasztott tejcsokit simítunk a tetejére és szintén olvasztott fehér csokival az alkalomhoz illő felirattal díszítjük.
Kávézáshoz kitűnő süti, de sajnos nem tartós, hamar elfogy.
Alternatív elkészítés
Én karácsonyra szoktam készíteni, egy kicsi megolvasztott fehér csokit külön választok, összekeverem zöld ételfestékkel és karácsonyfát rajzolok vele a süti tetejére, a maradék fehér csokiból "Boldog Karácsonyt" feliratot készítek. De készülhet Húsvétra, Anyák napjára, vagy Valentin napra is.
Kedvencnek jelölöm
Nagyon csokis süti
Hozzávalók
Nagyon csokis süti
15 dkg vaj
3 tojás
40 dkg jófajta étcsokoládé
10 dkg liszt
15 dkg barna cukor
1 cs Dr. Oetker Sütőpor
2 maroknyi durvára vágott dió/mogyoró/mandula(vagy vegyesen)
A tetejére:
20 dkg tejcsokoládé
A felirathoz:
10 dkg fehér csokoládé és zöld ételfesték
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Tálalás
Elkészités után másnap tálaljuk.
Tárolás
Éjszakára hüttőben szoktam tárolni.
Elkészítés
Kb.23x30 cm-es tepsit kibélelünk sütőpapírral. A vajat étcsokival gőz fölött összeolvasztjuk. Egy másik edényben a cukrot a tojásokkal habosra keverjük, majd a két edény tartalmát összeöntjük, fokozatosan beleszórva a sütőporral elkevert lisztet, végül hozzáadjuk a magvakat. 190 fokra előmelegített sütőben (gáztűzhely 5 fokozat) 10 percig sütjük. A tepsiben hagyjuk kihűlni.
Kihűlés után megolvasztott tejcsokit simítunk a tetejére és szintén olvasztott fehér csokival az alkalomhoz illő felirattal díszítjük.
Kávézáshoz kitűnő süti, de sajnos nem tartós, hamar elfogy.
Kihűlés után megolvasztott tejcsokit simítunk a tetejére és szintén olvasztott fehér csokival az alkalomhoz illő felirattal díszítjük.
Kávézáshoz kitűnő süti, de sajnos nem tartós, hamar elfogy.
Alternatív elkészítés
Én karácsonyra szoktam készíteni, egy kicsi megolvasztott fehér csokit külön választok, összekeverem zöld ételfestékkel és karácsonyfát rajzolok vele a süti tetejére, a maradék fehér csokiból "Boldog Karácsonyt" feliratot készítek. De készülhet Húsvétra, Anyák napjára, vagy Valentin napra is.





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?