Oroszkrém torta
Hozzávalók
Tészta:
10 tojás
10 evőkanál cukor
1 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
10 púpozott evőkanál liszt
1 csomag Dr. Oetker Sütőpor
1 csipet só
Krém:
1 csomag Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
1/2 liter tej
1 csomag mazsola
1 Rama
25 dkg cukor
Díszítéshez:
tejszín/Hulala/
csokireszelék
Elkészítés
Elkészítés
Keverd habosra a tojások sárgáját a cukorral és a vaníliás cukorral egy nagy tálban. Szitáld rá a sütőporral összekevert lisztet és keverd össze. Keverd bele a tojásfehérjét. Fakanállal óvatosan dolgozd össze, úgy, hogy a tojáshab ne törjön össze. Öntsd a masszát sütőpapírral kibélelt sütőformába, és 200 fokra előmelegített sütőben süsd aranysárgára - akkor készült el, ha a teteje kissé elkezd barnulni. /tűpróba/ A megsült piskótát kis ideig hagyd a sütőben hűlni, majd rácsra borítva húzd le róla a sütőpapírt, fordítsd meg, és hagyd teljesen kihűlni. 3 részre vágtam.
Krém: vanília pudingot,1/2 liter tejjel felfőzzük, miközben hűl, hozzákeverjük a mazsolát. Ramát, a 25 dkg porcukorral habosra keverjük, ha kihűlt a puding hozzákeverjük. Tejszínhabbal tetszés szerint díszítjük.
Krém: vanília pudingot,1/2 liter tejjel felfőzzük, miközben hűl, hozzákeverjük a mazsolát. Ramát, a 25 dkg porcukorral habosra keverjük, ha kihűlt a puding hozzákeverjük. Tejszínhabbal tetszés szerint díszítjük.
Tárolás
Hűtőben.
Alternatív elkészítés
A kép, amit feltöltöttem kétféle piskótából készült.



Kedvencnek jelölöm
Oroszkrém torta
Hozzávalók
Tészta:
10 tojás
10 evőkanál cukor
1 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
10 púpozott evőkanál liszt
1 csomag Dr. Oetker Sütőpor
1 csipet só
Krém:
1 csomag Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
1/2 liter tej
1 csomag mazsola
1 Rama
25 dkg cukor
Díszítéshez:
tejszín/Hulala/
csokireszelék
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Keverd habosra a tojások sárgáját a cukorral és a vaníliás cukorral egy nagy tálban. Szitáld rá a sütőporral összekevert lisztet és keverd össze. Keverd bele a tojásfehérjét. Fakanállal óvatosan dolgozd össze, úgy, hogy a tojáshab ne törjön össze. Öntsd a masszát sütőpapírral kibélelt sütőformába, és 200 fokra előmelegített sütőben süsd aranysárgára - akkor készült el, ha a teteje kissé elkezd barnulni. /tűpróba/ A megsült piskótát kis ideig hagyd a sütőben hűlni, majd rácsra borítva húzd le róla a sütőpapírt, fordítsd meg, és hagyd teljesen kihűlni. 3 részre vágtam.
Krém: vanília pudingot,1/2 liter tejjel felfőzzük, miközben hűl, hozzákeverjük a mazsolát. Ramát, a 25 dkg porcukorral habosra keverjük, ha kihűlt a puding hozzákeverjük. Tejszínhabbal tetszés szerint díszítjük.
Krém: vanília pudingot,1/2 liter tejjel felfőzzük, miközben hűl, hozzákeverjük a mazsolát. Ramát, a 25 dkg porcukorral habosra keverjük, ha kihűlt a puding hozzákeverjük. Tejszínhabbal tetszés szerint díszítjük.
Tárolás
Hűtőben.
Alternatív elkészítés
A kép, amit feltöltöttem kétféle piskótából készült.








Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?