Oroszkrémtorta "Évi" módra
Hozzávalók
Piskóta:
4 db egész tojás
30 dkg liszt
30 dkg porcukor
1 dl tej
1 dl olaj
1 kk szódabikarbóna
Krém:
3 csomag Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
1,2 dl tej
2 kocka Rama
50 dkg porcukor
kandírozott narancs
mazsola
rum vagy rumaroma
2 dl tejszínhab
Tetejére:
0,5 l cukrászhab
2 tasak Dr. Oetker Habfixáló
5 dkg porcukor
tortadara
szeletelt mandula
Elkészítés
Elkészítés
Egy 24 cm átmérőjű tortaformát sütőpapírral kibélelünk. A sütőt kb.180-200 fokra előmelegítjük.
Először a krémhez való kandírozott narancsot és a mazsolát áztatjuk be egy kevés rumba vagy rumaromába, hogy mire elkészül a krém, jól átvegye az ízeket.
A piskótához a tojásokat kettéválasztjuk. A fehérjét kemény habbá verjük, a sárgáját a cukorral habosra keverjük, majd folyamatosan hozzáadjuk az olajat, a tejet, a lisztet és a szódabikarbónát, és szép simává keverjük. Végül óvatosan beleforgatjuk a tojások kemény habját. 3 részre osztva kisütjük a tortaformában, majd hűlni hagyjuk a lapokat.
A krémhez a pudingokat simára keverjük a tejjel és keményre főzzük, majd kihűtjük. Közben a margarint habosra keverjük a porcukorral, és összekeverjük a kihűlt krémmel. Jól kihabosítjuk. A mazsolát és a kandírozott narancsot lecsöpögtetjük, és a krémbe keverjük. Végül a tejszínhabot kemény habbá verjük, aztán a krémbe forgatjuk. A lapokat megtöltjük az egyenletesen eloszlatott krémmel, és az oldalára is kenünk.
A tejszínt a cukorral és a habfixálóval felverjük és bevonjuk vele a torta tetejét. Az oldalára szeletelt mandulát rakunk.
Először a krémhez való kandírozott narancsot és a mazsolát áztatjuk be egy kevés rumba vagy rumaromába, hogy mire elkészül a krém, jól átvegye az ízeket.
A piskótához a tojásokat kettéválasztjuk. A fehérjét kemény habbá verjük, a sárgáját a cukorral habosra keverjük, majd folyamatosan hozzáadjuk az olajat, a tejet, a lisztet és a szódabikarbónát, és szép simává keverjük. Végül óvatosan beleforgatjuk a tojások kemény habját. 3 részre osztva kisütjük a tortaformában, majd hűlni hagyjuk a lapokat.
A krémhez a pudingokat simára keverjük a tejjel és keményre főzzük, majd kihűtjük. Közben a margarint habosra keverjük a porcukorral, és összekeverjük a kihűlt krémmel. Jól kihabosítjuk. A mazsolát és a kandírozott narancsot lecsöpögtetjük, és a krémbe keverjük. Végül a tejszínhabot kemény habbá verjük, aztán a krémbe forgatjuk. A lapokat megtöltjük az egyenletesen eloszlatott krémmel, és az oldalára is kenünk.
A tejszínt a cukorral és a habfixálóval felverjük és bevonjuk vele a torta tetejét. Az oldalára szeletelt mandulát rakunk.
Alternatív elkészítés
Nekem az a tapasztalatom, hogy sokkal szebb lapokat kapok, ha több részletben sütöm meg, mintha egyben sütném az egész tortát, majd szeletelném. Valamint így jobban átsül.


Kedvencnek jelölöm
Oroszkrémtorta "Évi" módra
Hozzávalók
Piskóta:
4 db egész tojás
30 dkg liszt
30 dkg porcukor
1 dl tej
1 dl olaj
1 kk szódabikarbóna
Krém:
3 csomag Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
1,2 dl tej
2 kocka Rama
50 dkg porcukor
kandírozott narancs
mazsola
rum vagy rumaroma
2 dl tejszínhab
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Egy 24 cm átmérőjű tortaformát sütőpapírral kibélelünk. A sütőt kb.180-200 fokra előmelegítjük.
Először a krémhez való kandírozott narancsot és a mazsolát áztatjuk be egy kevés rumba vagy rumaromába, hogy mire elkészül a krém, jól átvegye az ízeket.
A piskótához a tojásokat kettéválasztjuk. A fehérjét kemény habbá verjük, a sárgáját a cukorral habosra keverjük, majd folyamatosan hozzáadjuk az olajat, a tejet, a lisztet és a szódabikarbónát, és szép simává keverjük. Végül óvatosan beleforgatjuk a tojások kemény habját. 3 részre osztva kisütjük a tortaformában, majd hűlni hagyjuk a lapokat.
A krémhez a pudingokat simára keverjük a tejjel és keményre főzzük, majd kihűtjük. Közben a margarint habosra keverjük a porcukorral, és összekeverjük a kihűlt krémmel. Jól kihabosítjuk. A mazsolát és a kandírozott narancsot lecsöpögtetjük, és a krémbe keverjük. Végül a tejszínhabot kemény habbá verjük, aztán a krémbe forgatjuk. A lapokat megtöltjük az egyenletesen eloszlatott krémmel, és az oldalára is kenünk.
A tejszínt a cukorral és a habfixálóval felverjük és bevonjuk vele a torta tetejét. Az oldalára szeletelt mandulát rakunk.
Először a krémhez való kandírozott narancsot és a mazsolát áztatjuk be egy kevés rumba vagy rumaromába, hogy mire elkészül a krém, jól átvegye az ízeket.
A piskótához a tojásokat kettéválasztjuk. A fehérjét kemény habbá verjük, a sárgáját a cukorral habosra keverjük, majd folyamatosan hozzáadjuk az olajat, a tejet, a lisztet és a szódabikarbónát, és szép simává keverjük. Végül óvatosan beleforgatjuk a tojások kemény habját. 3 részre osztva kisütjük a tortaformában, majd hűlni hagyjuk a lapokat.
A krémhez a pudingokat simára keverjük a tejjel és keményre főzzük, majd kihűtjük. Közben a margarint habosra keverjük a porcukorral, és összekeverjük a kihűlt krémmel. Jól kihabosítjuk. A mazsolát és a kandírozott narancsot lecsöpögtetjük, és a krémbe keverjük. Végül a tejszínhabot kemény habbá verjük, aztán a krémbe forgatjuk. A lapokat megtöltjük az egyenletesen eloszlatott krémmel, és az oldalára is kenünk.
A tejszínt a cukorral és a habfixálóval felverjük és bevonjuk vele a torta tetejét. Az oldalára szeletelt mandulát rakunk.
Alternatív elkészítés
Nekem az a tapasztalatom, hogy sokkal szebb lapokat kapok, ha több részletben sütöm meg, mintha egyben sütném az egész tortát, majd szeletelném. Valamint így jobban átsül.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?