Palacsinta alaptészta
Hozzávalók
Palacsinta alaptészta
3 egész tojás
4 ek cukor (púpos)
12 ek liszt ( púpos)
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
1 tk só
0,5 dl olaj
480 ml tej
Elkészítés
Előkészítés
Kimérjük a tejet és az olajat.
Elkészítés
A tojásokat elkeverjük a cukorral, sóval, vaníliacukorral.
Hozzáadjuk a lisztet, majd lassanként a tejet, folyamatos kevergetés mellett.
Végül beleöntjük az olajat.
Közepes lángon sütjük.
Hozzáadjuk a lisztet, majd lassanként a tejet, folyamatos kevergetés mellett.
Végül beleöntjük az olajat.
Közepes lángon sütjük.
Tálalás
Kb. 10-11 db palacsinta lesz belőle ( Ez függ a palacsintasütő méretétől. Az enyém jó nagy :-)
Alternatív elkészítés
Évekig kísérleteztem a tökéletes palacsinta tészta elkészítésével.
Végül Anyukám receptje lett a nyertes, ebben még sohasem csalódtam, sohasem ragadt le és nem szakadt szét.
Mi legszívesebben saját készítésű barack- illetve narancslekvárral szeretjük.
Végül Anyukám receptje lett a nyertes, ebben még sohasem csalódtam, sohasem ragadt le és nem szakadt szét.
Mi legszívesebben saját készítésű barack- illetve narancslekvárral szeretjük.


Kedvencnek jelölöm
Palacsinta alaptészta
Hozzávalók
Palacsinta alaptészta
3 egész tojás
4 ek cukor (púpos)
12 ek liszt ( púpos)
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
1 tk só
0,5 dl olaj
480 ml tej
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Kimérjük a tejet és az olajat.
Elkészítés
A tojásokat elkeverjük a cukorral, sóval, vaníliacukorral.
Hozzáadjuk a lisztet, majd lassanként a tejet, folyamatos kevergetés mellett.
Végül beleöntjük az olajat.
Közepes lángon sütjük.
Hozzáadjuk a lisztet, majd lassanként a tejet, folyamatos kevergetés mellett.
Végül beleöntjük az olajat.
Közepes lángon sütjük.
Tálalás
Kb. 10-11 db palacsinta lesz belőle ( Ez függ a palacsintasütő méretétől. Az enyém jó nagy :-)
Alternatív elkészítés
Évekig kísérleteztem a tökéletes palacsinta tészta elkészítésével.
Végül Anyukám receptje lett a nyertes, ebben még sohasem csalódtam, sohasem ragadt le és nem szakadt szét.
Mi legszívesebben saját készítésű barack- illetve narancslekvárral szeretjük.
Végül Anyukám receptje lett a nyertes, ebben még sohasem csalódtam, sohasem ragadt le és nem szakadt szét.
Mi legszívesebben saját készítésű barack- illetve narancslekvárral szeretjük.








Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?