Páránfőtt avagy "gőzgombóc"
Hozzávalók
Kelt tészta:
40 dkg liszt
5 dkg olvasztott vaj
2 db tojás
3 dl tej
3 dkg felfuttatott élesztő
kristálycukor
csipet só
Belsejébe:
lekvár/dió/nutella
Tetejére:
15 dkg vaj
20 dkg porcukor
20 dkg dió vagy mák
Elkészítés
Kelt tészta
1. A lisztet szitáljuk át, majd a felfuttatott élesztőt és a többi hozzávalót alaposan összedolgozzuk.
2. A lágy tésztát addig kell dagasztani, míg el nem válik a kezünktől. (minél levegősebb, annál jobb!)
3. Hintsük meg a tészta tetejét egy kis liszttel, terítsünk rá egy konyharuhát, majd hagyjuk kelni 1 órát.
4. Ha megkelt, a belisztezett nyújtódeszkára helyezzük és kb. 1cm vastagságúra nyújtjuk.
5. Vágjuk fel négyzet alakúra a tésztát, majd tegyünk egy-egy kis kanál lekvárt a közepére, végül csomagoljuk össze batyuszerűen.
/Tipp: lekvár helyett nyugodtan lehet pl. diótölteléket vagy nutellát használni./
2. A lágy tésztát addig kell dagasztani, míg el nem válik a kezünktől. (minél levegősebb, annál jobb!)
3. Hintsük meg a tészta tetejét egy kis liszttel, terítsünk rá egy konyharuhát, majd hagyjuk kelni 1 órát.
4. Ha megkelt, a belisztezett nyújtódeszkára helyezzük és kb. 1cm vastagságúra nyújtjuk.
5. Vágjuk fel négyzet alakúra a tésztát, majd tegyünk egy-egy kis kanál lekvárt a közepére, végül csomagoljuk össze batyuszerűen.
/Tipp: lekvár helyett nyugodtan lehet pl. diótölteléket vagy nutellát használni./
Gőzölés
1. Egy nagy lábost teleengedünk vízzel és az edény száját befedjük egy konyharuhával.
/Tipp: Használjunk egy nagyobb befőttes gumit vagy egy madzagot amivel odaerősíthetjük a konyharuhát./
2. Ráhelyezzük a kis gombócokat, lefedjük egy másik edénnyel, majd 10-15 percig hagyjuk a gőzben.
3. Ez idő alatt egy kis fazékban vajat olvasztunk, melyben a kész gombóckákat majd megforgatjuk.
4. Cukros-diós keverékben meghempergetjük a gombócokat és melegen vagy akár hidegen is fogyaszthatjuk.
/Tipp: Dió helyett mákot is használhatunk, azzal is nagyon finom!)
Jó étvágyat! :)
/Tipp: Használjunk egy nagyobb befőttes gumit vagy egy madzagot amivel odaerősíthetjük a konyharuhát./
2. Ráhelyezzük a kis gombócokat, lefedjük egy másik edénnyel, majd 10-15 percig hagyjuk a gőzben.
3. Ez idő alatt egy kis fazékban vajat olvasztunk, melyben a kész gombóckákat majd megforgatjuk.
4. Cukros-diós keverékben meghempergetjük a gombócokat és melegen vagy akár hidegen is fogyaszthatjuk.
/Tipp: Dió helyett mákot is használhatunk, azzal is nagyon finom!)
Jó étvágyat! :)

Kedvencnek jelölöm
Páránfőtt avagy "gőzgombóc"
Hozzávalók
Kelt tészta:
40 dkg liszt
5 dkg olvasztott vaj
2 db tojás
3 dl tej
3 dkg felfuttatott élesztő
kristálycukor
csipet só
Belsejébe:
lekvár/dió/nutella
Tetejére:
15 dkg vaj
20 dkg porcukor
20 dkg dió vagy mák
Elkészítés lépésről lépésre
Kelt tészta
1. A lisztet szitáljuk át, majd a felfuttatott élesztőt és a többi hozzávalót alaposan összedolgozzuk.
2. A lágy tésztát addig kell dagasztani, míg el nem válik a kezünktől. (minél levegősebb, annál jobb!)
3. Hintsük meg a tészta tetejét egy kis liszttel, terítsünk rá egy konyharuhát, majd hagyjuk kelni 1 órát.
4. Ha megkelt, a belisztezett nyújtódeszkára helyezzük és kb. 1cm vastagságúra nyújtjuk.
5. Vágjuk fel négyzet alakúra a tésztát, majd tegyünk egy-egy kis kanál lekvárt a közepére, végül csomagoljuk össze batyuszerűen.
/Tipp: lekvár helyett nyugodtan lehet pl. diótölteléket vagy nutellát használni./
2. A lágy tésztát addig kell dagasztani, míg el nem válik a kezünktől. (minél levegősebb, annál jobb!)
3. Hintsük meg a tészta tetejét egy kis liszttel, terítsünk rá egy konyharuhát, majd hagyjuk kelni 1 órát.
4. Ha megkelt, a belisztezett nyújtódeszkára helyezzük és kb. 1cm vastagságúra nyújtjuk.
5. Vágjuk fel négyzet alakúra a tésztát, majd tegyünk egy-egy kis kanál lekvárt a közepére, végül csomagoljuk össze batyuszerűen.
/Tipp: lekvár helyett nyugodtan lehet pl. diótölteléket vagy nutellát használni./
Gőzölés
1. Egy nagy lábost teleengedünk vízzel és az edény száját befedjük egy konyharuhával.
/Tipp: Használjunk egy nagyobb befőttes gumit vagy egy madzagot amivel odaerősíthetjük a konyharuhát./
2. Ráhelyezzük a kis gombócokat, lefedjük egy másik edénnyel, majd 10-15 percig hagyjuk a gőzben.
3. Ez idő alatt egy kis fazékban vajat olvasztunk, melyben a kész gombóckákat majd megforgatjuk.
4. Cukros-diós keverékben meghempergetjük a gombócokat és melegen vagy akár hidegen is fogyaszthatjuk.
/Tipp: Dió helyett mákot is használhatunk, azzal is nagyon finom!)
Jó étvágyat! :)
/Tipp: Használjunk egy nagyobb befőttes gumit vagy egy madzagot amivel odaerősíthetjük a konyharuhát./
2. Ráhelyezzük a kis gombócokat, lefedjük egy másik edénnyel, majd 10-15 percig hagyjuk a gőzben.
3. Ez idő alatt egy kis fazékban vajat olvasztunk, melyben a kész gombóckákat majd megforgatjuk.
4. Cukros-diós keverékben meghempergetjük a gombócokat és melegen vagy akár hidegen is fogyaszthatjuk.
/Tipp: Dió helyett mákot is használhatunk, azzal is nagyon finom!)
Jó étvágyat! :)







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?