Sajtosrúd a köbön
Hozzávalók
Sajtosrúd a köbön
1 kg liszt
6 kk. só
1 ek. cukor
2 tasak Dr. Oetker Instant élesztő
1 egész tojás és egy tojássárgája
2 dl tejföl
1 kocka margarin
2 ek. zsír
3 dl langyos tej
Tetejére:
a kimaradt tojásfehérje
reszelt sajt
szezámmag
lenmag
mák
Elkészítés
Elkészítés
Előző éjszaka már be lehet gyúrni és a hűtőbe tenni, ekkor nem kell, hogy langyosak legyenek a hozzávalók, csak ha aznap akarjuk sütni.
A lisztet átszitáljuk, bele egy nagy tálba. Hozzáadjuk a sót, cukrot, élesztőt, összekeverjük. A tejfölt elkeverjük a tojással, a margarint, zsírt meglangyítjuk (vagy szobahőmérsékletű állapotában felkockázzuk), hozzáadjuk a liszthez. Elkezdjük begyúrni (vagy a robotgép dagasztókarjára bízzuk), és hozzáadjuk a tejet, annyit, amennyi szükséges a rugalmas tésztához. Letakarjuk, pihenni hagyjuk egy éjszakára a hűtőben (ha aznap sütjük, akkor a mikró legkisebb fokozatán melegítjük 5 percig, és lefedve benne hagyjuk 30-45 percig). Átgyúrjuk, hajtogatjuk (nem muszáj), ujjnyi vastagra kinyújtjuk, lekenjük a kissé villával felvert tojásfehérjével, megszórjuk a sajttal, meg mindenféle maggal össze-vissza, és pizzaszeletelővel (vagy derelyemetszővel) kb. 1 cm vékony rudakat vágunk.
Hideg sütőben kezdjük el sütni, de kb. 205 fokon (villanytűzhelynél).
A lisztet átszitáljuk, bele egy nagy tálba. Hozzáadjuk a sót, cukrot, élesztőt, összekeverjük. A tejfölt elkeverjük a tojással, a margarint, zsírt meglangyítjuk (vagy szobahőmérsékletű állapotában felkockázzuk), hozzáadjuk a liszthez. Elkezdjük begyúrni (vagy a robotgép dagasztókarjára bízzuk), és hozzáadjuk a tejet, annyit, amennyi szükséges a rugalmas tésztához. Letakarjuk, pihenni hagyjuk egy éjszakára a hűtőben (ha aznap sütjük, akkor a mikró legkisebb fokozatán melegítjük 5 percig, és lefedve benne hagyjuk 30-45 percig). Átgyúrjuk, hajtogatjuk (nem muszáj), ujjnyi vastagra kinyújtjuk, lekenjük a kissé villával felvert tojásfehérjével, megszórjuk a sajttal, meg mindenféle maggal össze-vissza, és pizzaszeletelővel (vagy derelyemetszővel) kb. 1 cm vékony rudakat vágunk.
Hideg sütőben kezdjük el sütni, de kb. 205 fokon (villanytűzhelynél).
Tálalás
Sok lesz belőle, de nem baj, mert nagyon finom, és sokáig friss marad!
Alternatív elkészítés
Zsír helyett tehetünk bele vajat is! Úgy is nagyon finom!


Kedvencnek jelölöm
Sajtosrúd a köbön
Hozzávalók
Sajtosrúd a köbön
1 kg liszt
6 kk. só
1 ek. cukor
2 tasak Dr. Oetker Instant Élesztő
1 egész tojás és egy tojássárgája
2 dl tejföl
1 kocka margarin
2 ek. zsír
3 dl langyos tej
Tetejére:
a kimaradt tojásfehérje
reszelt sajt
szezámmag
lenmag
mák
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Előző éjszaka már be lehet gyúrni és a hűtőbe tenni, ekkor nem kell, hogy langyosak legyenek a hozzávalók, csak ha aznap akarjuk sütni.
A lisztet átszitáljuk, bele egy nagy tálba. Hozzáadjuk a sót, cukrot, élesztőt, összekeverjük. A tejfölt elkeverjük a tojással, a margarint, zsírt meglangyítjuk (vagy szobahőmérsékletű állapotában felkockázzuk), hozzáadjuk a liszthez. Elkezdjük begyúrni (vagy a robotgép dagasztókarjára bízzuk), és hozzáadjuk a tejet, annyit, amennyi szükséges a rugalmas tésztához. Letakarjuk, pihenni hagyjuk egy éjszakára a hűtőben (ha aznap sütjük, akkor a mikró legkisebb fokozatán melegítjük 5 percig, és lefedve benne hagyjuk 30-45 percig). Átgyúrjuk, hajtogatjuk (nem muszáj), ujjnyi vastagra kinyújtjuk, lekenjük a kissé villával felvert tojásfehérjével, megszórjuk a sajttal, meg mindenféle maggal össze-vissza, és pizzaszeletelővel (vagy derelyemetszővel) kb. 1 cm vékony rudakat vágunk.
Hideg sütőben kezdjük el sütni, de kb. 205 fokon (villanytűzhelynél).
A lisztet átszitáljuk, bele egy nagy tálba. Hozzáadjuk a sót, cukrot, élesztőt, összekeverjük. A tejfölt elkeverjük a tojással, a margarint, zsírt meglangyítjuk (vagy szobahőmérsékletű állapotában felkockázzuk), hozzáadjuk a liszthez. Elkezdjük begyúrni (vagy a robotgép dagasztókarjára bízzuk), és hozzáadjuk a tejet, annyit, amennyi szükséges a rugalmas tésztához. Letakarjuk, pihenni hagyjuk egy éjszakára a hűtőben (ha aznap sütjük, akkor a mikró legkisebb fokozatán melegítjük 5 percig, és lefedve benne hagyjuk 30-45 percig). Átgyúrjuk, hajtogatjuk (nem muszáj), ujjnyi vastagra kinyújtjuk, lekenjük a kissé villával felvert tojásfehérjével, megszórjuk a sajttal, meg mindenféle maggal össze-vissza, és pizzaszeletelővel (vagy derelyemetszővel) kb. 1 cm vékony rudakat vágunk.
Hideg sütőben kezdjük el sütni, de kb. 205 fokon (villanytűzhelynél).
Tálalás
Sok lesz belőle, de nem baj, mert nagyon finom, és sokáig friss marad!
Alternatív elkészítés
Zsír helyett tehetünk bele vajat is! Úgy is nagyon finom!








Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?