Somlói Galuska
Hozzávalók
Sárga piskótához:
2 egész tojás
2 ek liszt
2 ek cukor
pici só
1 kk Dr. Oetker Sütőpor
Diós piskótához:
2 tojás
2 ek cukor
2 ek liszt
1 ek darált dió
pici só
1 kk Dr. Oetker Sütőpor
Csokoládés piskótához:
2 tojás
2 ek cukor
2 ek liszt
1 ek Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
pici só
1 kk Dr. Oetker Sütőpor
Vaníliakrémhez:
5 dl tej
fél rúd vanília
20 dkg cukor
10 dkg liszt
3 egész tojás
Rumos cukorsziruphoz:
2 dl víz
20 dkg cukor
1 dl rum
Csokoládéöntethez:
3 dl tej
3 ek Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
1 tojássárgája
4 ek cukor
1 púpozott teáskanál liszt
2 dl rum
3 dkg darált dió
8 dkg mazsola
1 ek Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
6 dl tejszín
Elkészítés
Elkészítés
A háromféle piskótalapot egyenként azonos nagyságú tepsiben megsütjük.(A tojások fehérjéből pici sóval kemény habot verek. A habba kanalanként beleteszem a cukrot, és tovább keverem. A cukor után egyenként a tojás sárgáját és a sütőport. Ezután óvatosan, a lisztet is beleszórom, elkeverem. 180 fokon tűpróbáig sütöm)
A krémhez 4 dl tejet vaníliával és a cukor 2/3 részével felforraljuk. A maradék tejet külön edényben simára keverjük a liszttel, tojássárgákkal, a tojásfehérjékből pedig az egyharmadnyi cukorral kemény habot verünk. A forrásban lévő vaníliás tejbe állandó keverés mellett beleöntjük a tojásos tejet, felforraljuk, majd a tűzről levéve azonnal belekeverjük a cukros tojáshabot. Hagyjuk kihűlni. A rumos szörphöz a cukrot a vízzel felforraljuk, majd, ha langyosra hűlt, belekeverjük a rumot. A csokoládéöntethez a kakaót a tejjel simára keverjük, utána a cukrot és a tojássárgát is hozzáadjuk, majd állandóan kevergetve felforraljuk. A tűzről levéve rummal ízesítjük. A tejszínből kemény habot verünk. Ezután az összes hozzávalót az asztalra tesszük és a következő módon rakjuk össze: olyan mély tálat készítünk elő, amelybe a piskótalap egészben belefér. A tál aljára tesszük a sárga piskótát. Meglocsoljuk a rumos cukorszörp egy részével és rákenjük a sárga krém egyharmadát. Meghintjük a dió és a mazsola felével, majd ráfektetjük a csokoládés piskótalapot. Ezt meglocsoljuk a szörppel, rákenjük a sárga krém második harmadát. Ismét meghintjük dióval és mazsolával, ezután ráborítjuk a diós piskótát. Rásimítjuk a maradék krémet és kakaóporral megszórjuk. Letakarjuk, és a hűtőszekrényben kihűtjük. Tálalás előtt evőkanállal vagy fagylaltadagolóval desszertes tányérokra adagoljuk. Mindegyik adagra nagy kupac tejszínhabot nyomunk, amit leöntünk csokoládéöntettel.
A krémhez 4 dl tejet vaníliával és a cukor 2/3 részével felforraljuk. A maradék tejet külön edényben simára keverjük a liszttel, tojássárgákkal, a tojásfehérjékből pedig az egyharmadnyi cukorral kemény habot verünk. A forrásban lévő vaníliás tejbe állandó keverés mellett beleöntjük a tojásos tejet, felforraljuk, majd a tűzről levéve azonnal belekeverjük a cukros tojáshabot. Hagyjuk kihűlni. A rumos szörphöz a cukrot a vízzel felforraljuk, majd, ha langyosra hűlt, belekeverjük a rumot. A csokoládéöntethez a kakaót a tejjel simára keverjük, utána a cukrot és a tojássárgát is hozzáadjuk, majd állandóan kevergetve felforraljuk. A tűzről levéve rummal ízesítjük. A tejszínből kemény habot verünk. Ezután az összes hozzávalót az asztalra tesszük és a következő módon rakjuk össze: olyan mély tálat készítünk elő, amelybe a piskótalap egészben belefér. A tál aljára tesszük a sárga piskótát. Meglocsoljuk a rumos cukorszörp egy részével és rákenjük a sárga krém egyharmadát. Meghintjük a dió és a mazsola felével, majd ráfektetjük a csokoládés piskótalapot. Ezt meglocsoljuk a szörppel, rákenjük a sárga krém második harmadát. Ismét meghintjük dióval és mazsolával, ezután ráborítjuk a diós piskótát. Rásimítjuk a maradék krémet és kakaóporral megszórjuk. Letakarjuk, és a hűtőszekrényben kihűtjük. Tálalás előtt evőkanállal vagy fagylaltadagolóval desszertes tányérokra adagoljuk. Mindegyik adagra nagy kupac tejszínhabot nyomunk, amit leöntünk csokoládéöntettel.
Tálalás
10 személyre!!!

Kedvencnek jelölöm
Somlói Galuska
Hozzávalók
Vaníliakrémhez:
5 dl tej
fél rúd vanília
20 dkg cukor
10 dkg liszt
3 egész tojás
Rumos cukorsziruphoz:
2 dl víz
20 dkg cukor
1 dl rum
Csokoládéöntethez:
3 dl tej
1 tojássárgája
4 ek cukor
1 púpozott teáskanál liszt
2 dl rum
3 dkg darált dió
8 dkg mazsola
6 dl tejszín
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A háromféle piskótalapot egyenként azonos nagyságú tepsiben megsütjük.(A tojások fehérjéből pici sóval kemény habot verek. A habba kanalanként beleteszem a cukrot, és tovább keverem. A cukor után egyenként a tojás sárgáját és a sütőport. Ezután óvatosan, a lisztet is beleszórom, elkeverem. 180 fokon tűpróbáig sütöm)
A krémhez 4 dl tejet vaníliával és a cukor 2/3 részével felforraljuk. A maradék tejet külön edényben simára keverjük a liszttel, tojássárgákkal, a tojásfehérjékből pedig az egyharmadnyi cukorral kemény habot verünk. A forrásban lévő vaníliás tejbe állandó keverés mellett beleöntjük a tojásos tejet, felforraljuk, majd a tűzről levéve azonnal belekeverjük a cukros tojáshabot. Hagyjuk kihűlni. A rumos szörphöz a cukrot a vízzel felforraljuk, majd, ha langyosra hűlt, belekeverjük a rumot. A csokoládéöntethez a kakaót a tejjel simára keverjük, utána a cukrot és a tojássárgát is hozzáadjuk, majd állandóan kevergetve felforraljuk. A tűzről levéve rummal ízesítjük. A tejszínből kemény habot verünk. Ezután az összes hozzávalót az asztalra tesszük és a következő módon rakjuk össze: olyan mély tálat készítünk elő, amelybe a piskótalap egészben belefér. A tál aljára tesszük a sárga piskótát. Meglocsoljuk a rumos cukorszörp egy részével és rákenjük a sárga krém egyharmadát. Meghintjük a dió és a mazsola felével, majd ráfektetjük a csokoládés piskótalapot. Ezt meglocsoljuk a szörppel, rákenjük a sárga krém második harmadát. Ismét meghintjük dióval és mazsolával, ezután ráborítjuk a diós piskótát. Rásimítjuk a maradék krémet és kakaóporral megszórjuk. Letakarjuk, és a hűtőszekrényben kihűtjük. Tálalás előtt evőkanállal vagy fagylaltadagolóval desszertes tányérokra adagoljuk. Mindegyik adagra nagy kupac tejszínhabot nyomunk, amit leöntünk csokoládéöntettel.
A krémhez 4 dl tejet vaníliával és a cukor 2/3 részével felforraljuk. A maradék tejet külön edényben simára keverjük a liszttel, tojássárgákkal, a tojásfehérjékből pedig az egyharmadnyi cukorral kemény habot verünk. A forrásban lévő vaníliás tejbe állandó keverés mellett beleöntjük a tojásos tejet, felforraljuk, majd a tűzről levéve azonnal belekeverjük a cukros tojáshabot. Hagyjuk kihűlni. A rumos szörphöz a cukrot a vízzel felforraljuk, majd, ha langyosra hűlt, belekeverjük a rumot. A csokoládéöntethez a kakaót a tejjel simára keverjük, utána a cukrot és a tojássárgát is hozzáadjuk, majd állandóan kevergetve felforraljuk. A tűzről levéve rummal ízesítjük. A tejszínből kemény habot verünk. Ezután az összes hozzávalót az asztalra tesszük és a következő módon rakjuk össze: olyan mély tálat készítünk elő, amelybe a piskótalap egészben belefér. A tál aljára tesszük a sárga piskótát. Meglocsoljuk a rumos cukorszörp egy részével és rákenjük a sárga krém egyharmadát. Meghintjük a dió és a mazsola felével, majd ráfektetjük a csokoládés piskótalapot. Ezt meglocsoljuk a szörppel, rákenjük a sárga krém második harmadát. Ismét meghintjük dióval és mazsolával, ezután ráborítjuk a diós piskótát. Rásimítjuk a maradék krémet és kakaóporral megszórjuk. Letakarjuk, és a hűtőszekrényben kihűtjük. Tálalás előtt evőkanállal vagy fagylaltadagolóval desszertes tányérokra adagoljuk. Mindegyik adagra nagy kupac tejszínhabot nyomunk, amit leöntünk csokoládéöntettel.
Tálalás
10 személyre!!!






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?