Tea süti /"tojássárga faló"/
Hozzávalók
Tészta:
8 tojássárgája
1 egész margarin
20 dkg porcukor
35 dkg liszt
reszelt citromhéj
Töltelék:
mogyorókrém
csokoládé
Elkészítés
Elkészítés
A margarint a porcukorral habosra keverem. Hozzáadom a sárgájákat, a citromhéjat és a lisztet. Nem szabad sokáig állni hagyni. A tésztát gyorsan kikeverjük és formázzuk őket. Lehet nyomóval is, kis halmokat kell a sütőbe halmozni. Egyformák legyenek.
150 fokos sütőben sütöm. Amikor kihűlt, összeragasztjuk lekvárral vagy mogyorókrémmel. Én most mogyorókrémmel töltöttem meg. Lehet még rá csurgatni csokit is. Lefóliázva állni hagyom. Nagyon finoman megpuhul. Jó étvágyat kívánok hozzá!
150 fokos sütőben sütöm. Amikor kihűlt, összeragasztjuk lekvárral vagy mogyorókrémmel. Én most mogyorókrémmel töltöttem meg. Lehet még rá csurgatni csokit is. Lefóliázva állni hagyom. Nagyon finoman megpuhul. Jó étvágyat kívánok hozzá!

Kedvencnek jelölöm
Tea süti /"tojássárga faló"/
Hozzávalók
Tészta:
8 tojássárgája
1 egész margarin
20 dkg porcukor
35 dkg liszt
reszelt citromhéj
Töltelék:
mogyorókrém
csokoládé
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A margarint a porcukorral habosra keverem. Hozzáadom a sárgájákat, a citromhéjat és a lisztet. Nem szabad sokáig állni hagyni. A tésztát gyorsan kikeverjük és formázzuk őket. Lehet nyomóval is, kis halmokat kell a sütőbe halmozni. Egyformák legyenek.
150 fokos sütőben sütöm. Amikor kihűlt, összeragasztjuk lekvárral vagy mogyorókrémmel. Én most mogyorókrémmel töltöttem meg. Lehet még rá csurgatni csokit is. Lefóliázva állni hagyom. Nagyon finoman megpuhul. Jó étvágyat kívánok hozzá!
150 fokos sütőben sütöm. Amikor kihűlt, összeragasztjuk lekvárral vagy mogyorókrémmel. Én most mogyorókrémmel töltöttem meg. Lehet még rá csurgatni csokit is. Lefóliázva állni hagyom. Nagyon finoman megpuhul. Jó étvágyat kívánok hozzá!







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?