Toast kenyér recept - sütnijó!
Toast kenyér
Csillag Nincs értékelve
Kedvencnek jelölöm Kedvelés

Toast kenyér

Szükséges idő Több, mint 60 perc
Nehézség Kis gyakorlat szükséges
Adag kb. 20 szelet

Hozzávalók

kb. 20 szelet elkészítéséhez

Kenyérsütőformához (kb. 25 x 11 cm:)

némi zsiradék

Tésztához:

300 ml tej
50 g vaj vagy margarin
500 g búzaliszt
2 teáskanál só
1 teáskanál cukor

Kenéshez:

egy kevés víz
Ezekben a gyűjteményekben található:

Elkészítés lépésről lépésre

Előkészítés:

Melegítsük fel a tejet, és olvasszuk meg benne a vajat vagy margarint.

Elkészítés:

Tészta:
Keverőedényben alaposan keverjük össze a lisztet és az élesztőt. Adjuk hozzá a többi hozzávalót és a meleg tej-vaj keveréket, majd konyhai robotgéppel (dagasztó spirál) először a legalacsonyabb, majd a legmagasabb fokozaton kb. 5 percig simára keverjük. A tésztát letakarva meleg helyen hagyjuk kelni, amíg láthatóan megnő (kb. 45-50 perc). A kenyérsütő formát zsiradékkal kenjük ki.

A tésztát lisztezett munkafelületen gyorsan átgyúrjuk, és kb. 25 cm hosszú tekercset formázunk belőle. A tésztát a kenyérsütő formába tesszük, letakarjuk, és meleg helyen hagyjuk kelni, amíg láthatóan megnő (kb. 15-20 perc). Előmelegítjük a sütőt.

Alsó és felső sütés: kb. 190 °C (előmelegítve)
Légkeveréses sütés: kb. 170 °C (előmelegítve)

A tészta felületét kenjük meg egy kevés vízzel. A formát tegyük a sütőben lévő alsó rácsra.

Sütési idő: kb. 30-32 perc

Kérjük, vegye figyelembe saját sütője tulajdonságait!

A kenyeret vegyük ki a formából, és egy süteményrácson hagyjuk kihűlni.

Pikáns és édes szendvicsötletek:

Pastrami-sajtos szendvics
A pirított kenyérszeleteket pesto-val megkenjük. Reszelt sajttal megszórjuk, pastramival megrakjuk, retekkel meghintjük, majd tegyük rá a másik szeletet.

Avokádó-mozzarella szendvics
Kenjük meg a pirított kenyérszeleteket Dr. Oetker Creme Vegával. Az egyik szeletet fedjük be avokádószeletekkel, sózzuk, borsozzuk, és csepegtessünk rá balzsamecet-krémet. A másik szeletet fedjük be bivaly-mozzarella szeletekkel és finoman vágott, olajban pácolt szárított paradicsommal, majd tegyük rá a másik szeletet.

Hideg sült húsos szendvics
Kenjük meg a pirított kenyérszeleteket vajjal. Helyezzünk rá szeletekre vágott hideg sült húst (pl. sertéssültet), fedjük be durvára reszelt uborkával, és csepegtessünk rá BBQ-szószt. Kenjük meg a másik szeletet mustárral, és szórjuk meg tetszés szerinti friss csírákkal, majd tegyük rá a másik szeletet.

Sonkás saláta szendvics
Kb. 6 szendvicshez 200 g főtt sonkát, 1 savanyú uborkát és 1 keményre főtt tojást kockázunk össze. Keverjük össze 2 db Dr. Oetker Crème Vegaval, 2 teáskanál mustárral, sóval és borssal, majd kenjük vastagon a pirított kenyérszeletekre, majd tegyük rá a másik szeletet.

Szilva-marcipán szendvics
A krémhez mossunk meg 150 g szilvát, magozzuk ki vágjuk apró darabokra. Ezeket 5 evőkanál vízzel, 1 csipet őrölt fahéjjal, 1 tasak Dr. Oetker Bourbon vanília cukorral egy edényben kb. 5 percig pároljuk. 50 g Dr. Oetker Marcipán masszát vágjuk apróra, majd az egészet pürésítsük. A pirított kenyérszeleteket kenjük meg a krémmel és rakjunk rá néhány szilva szeletet, majd tegyük rá a másik szeletet.

Mogyorós-banános szendvics
1 érett banánt hámozzunk meg és vágjuk szeletekre. Adjunk hozzá 80 g mogyoróvajat és 5-6 evőkanál tejet, majd pürésítsük. A pirított kenyérszeleteket megkenjük vele, és szórjuk meg aprított mogyoróval. Ízlés szerint banánszeletekkel is megrakhatjuk, majd tegyük rá a másik szeletet.
Toast kenyér

Hozzászólások

Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.

Hozzászólás írása

Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!

RECEPTAJÁNLÓ

Málna-alma lekvár
Szükséges idő 20-40 perc között
1 Kedvelés
Nehézség Könnyen elkészíthető
Csokoládépuding vanília-szívekkel
Szükséges idő Több, mint 60 perc
16 Kedvelés
Nehézség Könnyen elkészíthető
Túrókrém bogyós gyümölcsökkel
Szükséges idő Több, mint 60 perc
2 Kedvelés
Nehézség Kis gyakorlat szükséges

Receptkategóriák

Hiba
A kedvencekhez adáshoz kérjük jelentkezz be!