Triplacsokis milkshake
Hozzávalók
Alapkrém:
1 dl habtejszín
1 dl tej
Tejcsokoládés réteg:
50 g tejcsokoládé
2 ml alapkrém
Étcsokoládés réteg:
50 g étcsokoládé
2 ml alapkrém
Fehér csokoládés réteg:
50 g fehér csokoládé
2 ml alapkrém
Tetejére:
2 ml habtejszín
1 cs Dr. Oetker Vanillincukor
Dr. Oetker Színes Szórócukor
5 db csokis keksz
Elkészítés
Alapkrém
A habtejszínt robotgép segítségével keményre verem, majd 3 egyenlő részre osztom.
Ezek adják majd a rétegek alapját.
Ezek adják majd a rétegek alapját.
A rétegek
A tejcsokoládét gőz fölött megolvasztom, ezután éppen annyi tejjel lassú kevergetés mellett felöntöm, hogy krémes állagú legyen , majd óvatosan hozzákeverem az egyik adagnyi felvert tejszínhabhoz.
10-15 percet hűtőbe teszem.
Ugyanígy járunk el az étcsokoládés és a fehér csokoládés krémmel is.
10-15 percet hűtőbe teszem.
Ugyanígy járunk el az étcsokoládés és a fehér csokoládés krémmel is.
Összeállítás
A habtejszínt elkeverem a vanillincukorral és kemény habbá verem.
Egy hosszúkás üvegpohárba egyenként belekanalazom az elkészült rétegeket, majd a tetejére a felvert tejszínhabot.
A csokis sütiből egyet szétmorzsolok a hab tetején, körbekerítem a csokis kekszekkel, végül szórócukorral meghintem.
Hűtve fogyasszuk.
Egy hosszúkás üvegpohárba egyenként belekanalazom az elkészült rétegeket, majd a tetejére a felvert tejszínhabot.
A csokis sütiből egyet szétmorzsolok a hab tetején, körbekerítem a csokis kekszekkel, végül szórócukorral meghintem.
Hűtve fogyasszuk.

Kedvencnek jelölöm
Triplacsokis milkshake
Hozzávalók
Alapkrém:
1 dl habtejszín
1 dl tej
Tejcsokoládés réteg:
50 g tejcsokoládé
2 ml alapkrém
Étcsokoládés réteg:
50 g étcsokoládé
2 ml alapkrém
Fehér csokoládés réteg:
50 g fehér csokoládé
2 ml alapkrém
Tetejére:
2 ml habtejszín
Dr. Oetker Színes Szórócukor
5 db csokis keksz
Elkészítés lépésről lépésre
Alapkrém
A habtejszínt robotgép segítségével keményre verem, majd 3 egyenlő részre osztom.
Ezek adják majd a rétegek alapját.
Ezek adják majd a rétegek alapját.
A rétegek
A tejcsokoládét gőz fölött megolvasztom, ezután éppen annyi tejjel lassú kevergetés mellett felöntöm, hogy krémes állagú legyen , majd óvatosan hozzákeverem az egyik adagnyi felvert tejszínhabhoz.
10-15 percet hűtőbe teszem.
Ugyanígy járunk el az étcsokoládés és a fehér csokoládés krémmel is.
10-15 percet hűtőbe teszem.
Ugyanígy járunk el az étcsokoládés és a fehér csokoládés krémmel is.
Összeállítás
A habtejszínt elkeverem a vanillincukorral és kemény habbá verem.
Egy hosszúkás üvegpohárba egyenként belekanalazom az elkészült rétegeket, majd a tetejére a felvert tejszínhabot.
A csokis sütiből egyet szétmorzsolok a hab tetején, körbekerítem a csokis kekszekkel, végül szórócukorral meghintem.
Hűtve fogyasszuk.
Egy hosszúkás üvegpohárba egyenként belekanalazom az elkészült rétegeket, majd a tetejére a felvert tejszínhabot.
A csokis sütiből egyet szétmorzsolok a hab tetején, körbekerítem a csokis kekszekkel, végül szórócukorral meghintem.
Hűtve fogyasszuk.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?