Ünnepi Zserbo
Hozzávalók
Tészta:
60 dkg liszt
30 dkg vaj
6 dkg porcukor
3 tojás sárágja
1,2 dl tej
csipet só
24 g élesztő
3 g Dr. Oetker Sütőpor
Töltelék:
30 dkg kristálycukor
70 dkg darált dió
1 citrom héja reszelve
2 üveg sárgabarack lekvár (2*720ml)
Tetejére:
2 tábla ét vagy tejcsoki
2-3 evőkanál olaj
Elkészítés
Elkészítés
A sütőt előmelegítjük 180 fokra és egy 19*32 cm-es magas falú tepsit kivajazunk, kilisztezünk. A diót, cukrot és citrom héjat összekeverjük egy tálban. A tészta összes hozzávalóját egy keverőtálba töltjük és összegyúrjuk.Ha elkészült, 5 egyenlő részre osztjuk, majd hűtőbe tesszük. Majd kivesszük a tésztát és a tepsi méreténél nagyobbra nyújtjuk.
Akkora legyen a tészta, hogy ki tudjuk vele majdnem teljesen bélelni a tepsit. A tészta szélét belülről tapasszuk a forma oldalára, amennyire tudjuk.Megkenjük lekvárral , majd megszórjuk a diós keverékkel, ugyanígy a többi darab tésztával.
Egy hurkapálcával több helyen teljesen átszúrjuk a zserbó alapunkat a tepsi aljáig.
Mehet a sütőbe kb 50 perc alatt készre sütjük.
Ha megsült, teljesen kihűtjük a zserbót, majd egy késsel körbevágjuk, elválasztjuk a tepsitől és fejjel lefelé kiborítjuk egy tálcára. Így szép lesz a teteje.
A csokit az olajjal felolvasztjuk, bevonjuk vele a zserbó tetejét, majd hagyjuk megdermedni. Forró vízbe mártott késsel átvágjuk a csokit, majd felszeleteljük a süteményt és úgy kínáljuk.
Akkora legyen a tészta, hogy ki tudjuk vele majdnem teljesen bélelni a tepsit. A tészta szélét belülről tapasszuk a forma oldalára, amennyire tudjuk.Megkenjük lekvárral , majd megszórjuk a diós keverékkel, ugyanígy a többi darab tésztával.
Egy hurkapálcával több helyen teljesen átszúrjuk a zserbó alapunkat a tepsi aljáig.
Mehet a sütőbe kb 50 perc alatt készre sütjük.
Ha megsült, teljesen kihűtjük a zserbót, majd egy késsel körbevágjuk, elválasztjuk a tepsitől és fejjel lefelé kiborítjuk egy tálcára. Így szép lesz a teteje.
A csokit az olajjal felolvasztjuk, bevonjuk vele a zserbó tetejét, majd hagyjuk megdermedni. Forró vízbe mártott késsel átvágjuk a csokit, majd felszeleteljük a süteményt és úgy kínáljuk.

Kedvencnek jelölöm
Ünnepi Zserbo
Hozzávalók
Tészta:
60 dkg liszt
30 dkg vaj
6 dkg porcukor
3 tojás sárágja
1,2 dl tej
csipet só
24 g élesztő
Töltelék:
30 dkg kristálycukor
70 dkg darált dió
1 citrom héja reszelve
2 üveg sárgabarack lekvár (2*720ml)
Tetejére:
2 tábla ét vagy tejcsoki
2-3 evőkanál olaj
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A sütőt előmelegítjük 180 fokra és egy 19*32 cm-es magas falú tepsit kivajazunk, kilisztezünk. A diót, cukrot és citrom héjat összekeverjük egy tálban. A tészta összes hozzávalóját egy keverőtálba töltjük és összegyúrjuk.Ha elkészült, 5 egyenlő részre osztjuk, majd hűtőbe tesszük. Majd kivesszük a tésztát és a tepsi méreténél nagyobbra nyújtjuk.
Akkora legyen a tészta, hogy ki tudjuk vele majdnem teljesen bélelni a tepsit. A tészta szélét belülről tapasszuk a forma oldalára, amennyire tudjuk.Megkenjük lekvárral , majd megszórjuk a diós keverékkel, ugyanígy a többi darab tésztával.
Egy hurkapálcával több helyen teljesen átszúrjuk a zserbó alapunkat a tepsi aljáig.
Mehet a sütőbe kb 50 perc alatt készre sütjük.
Ha megsült, teljesen kihűtjük a zserbót, majd egy késsel körbevágjuk, elválasztjuk a tepsitől és fejjel lefelé kiborítjuk egy tálcára. Így szép lesz a teteje.
A csokit az olajjal felolvasztjuk, bevonjuk vele a zserbó tetejét, majd hagyjuk megdermedni. Forró vízbe mártott késsel átvágjuk a csokit, majd felszeleteljük a süteményt és úgy kínáljuk.
Akkora legyen a tészta, hogy ki tudjuk vele majdnem teljesen bélelni a tepsit. A tészta szélét belülről tapasszuk a forma oldalára, amennyire tudjuk.Megkenjük lekvárral , majd megszórjuk a diós keverékkel, ugyanígy a többi darab tésztával.
Egy hurkapálcával több helyen teljesen átszúrjuk a zserbó alapunkat a tepsi aljáig.
Mehet a sütőbe kb 50 perc alatt készre sütjük.
Ha megsült, teljesen kihűtjük a zserbót, majd egy késsel körbevágjuk, elválasztjuk a tepsitől és fejjel lefelé kiborítjuk egy tálcára. Így szép lesz a teteje.
A csokit az olajjal felolvasztjuk, bevonjuk vele a zserbó tetejét, majd hagyjuk megdermedni. Forró vízbe mártott késsel átvágjuk a csokit, majd felszeleteljük a süteményt és úgy kínáljuk.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?