Valentin napi kókuszos torta
Hozzávalók
Piskótához:
4 tojás
4 evőkanál cukor
4 evőkanál liszt
1 evőkanál olaj
Krémhez:
20 dkg Ráma
3 evőkanál porcukor
kókuszreszelék
2 dl tejszín
Díszítéshez:
pillecukor fondant, amit Rita konyhájából néztem ki.
Elkészítés
Elkészítés
A tojásokat szétválasztom, és a fehérjéket csipet sóval kemény habbá verem.
A tojássárgákat a cukorral habosra keverem, majd apránként a habhoz adagolom, közben tovább verem, még legalább 2 percig.
A lisztet a tojásos masszához szitálom, és nagyon óvatosan összekeverem, majd bele keverem az olajat is.
Kivajazom a forma alját, és megszórom zsemlemorzsával. Beleöntöm a masszát, és 170-180 fokos sütőbe tolom, de az ajtót nem csukom be teljesen (kitámasztom egy fakanállal), hogy a gőz el tudjon távozni.
Ha megsült a piskóta, hagyom a sütőben kihülni, majd kettévágom, és megtöltöm a krémmel, amit az alábbiak szerint készítek el.
A Rámát habosra keverem a cukorral, majd hozzá adom a kókuszreszeléket.
A tejszínt kemény habbá verem, és a cukros, kókuszos krémhez keverem, míg egynemű krémet nem kapok.
Megtöltöm a piskótát, bevonom krémmel a tetejét, és az oldalát is, és erre jön rá a fondant.
A tojássárgákat a cukorral habosra keverem, majd apránként a habhoz adagolom, közben tovább verem, még legalább 2 percig.
A lisztet a tojásos masszához szitálom, és nagyon óvatosan összekeverem, majd bele keverem az olajat is.
Kivajazom a forma alját, és megszórom zsemlemorzsával. Beleöntöm a masszát, és 170-180 fokos sütőbe tolom, de az ajtót nem csukom be teljesen (kitámasztom egy fakanállal), hogy a gőz el tudjon távozni.
Ha megsült a piskóta, hagyom a sütőben kihülni, majd kettévágom, és megtöltöm a krémmel, amit az alábbiak szerint készítek el.
A Rámát habosra keverem a cukorral, majd hozzá adom a kókuszreszeléket.
A tejszínt kemény habbá verem, és a cukros, kókuszos krémhez keverem, míg egynemű krémet nem kapok.
Megtöltöm a piskótát, bevonom krémmel a tetejét, és az oldalát is, és erre jön rá a fondant.

Kedvencnek jelölöm
Valentin napi kókuszos torta
Hozzávalók
Piskótához:
4 tojás
4 evőkanál cukor
4 evőkanál liszt
1 evőkanál olaj
Krémhez:
20 dkg Ráma
3 evőkanál porcukor
kókuszreszelék
2 dl tejszín
Díszítéshez:
pillecukor fondant, amit Rita konyhájából néztem ki.
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tojásokat szétválasztom, és a fehérjéket csipet sóval kemény habbá verem.
A tojássárgákat a cukorral habosra keverem, majd apránként a habhoz adagolom, közben tovább verem, még legalább 2 percig.
A lisztet a tojásos masszához szitálom, és nagyon óvatosan összekeverem, majd bele keverem az olajat is.
Kivajazom a forma alját, és megszórom zsemlemorzsával. Beleöntöm a masszát, és 170-180 fokos sütőbe tolom, de az ajtót nem csukom be teljesen (kitámasztom egy fakanállal), hogy a gőz el tudjon távozni.
Ha megsült a piskóta, hagyom a sütőben kihülni, majd kettévágom, és megtöltöm a krémmel, amit az alábbiak szerint készítek el.
A Rámát habosra keverem a cukorral, majd hozzá adom a kókuszreszeléket.
A tejszínt kemény habbá verem, és a cukros, kókuszos krémhez keverem, míg egynemű krémet nem kapok.
Megtöltöm a piskótát, bevonom krémmel a tetejét, és az oldalát is, és erre jön rá a fondant.
A tojássárgákat a cukorral habosra keverem, majd apránként a habhoz adagolom, közben tovább verem, még legalább 2 percig.
A lisztet a tojásos masszához szitálom, és nagyon óvatosan összekeverem, majd bele keverem az olajat is.
Kivajazom a forma alját, és megszórom zsemlemorzsával. Beleöntöm a masszát, és 170-180 fokos sütőbe tolom, de az ajtót nem csukom be teljesen (kitámasztom egy fakanállal), hogy a gőz el tudjon távozni.
Ha megsült a piskóta, hagyom a sütőben kihülni, majd kettévágom, és megtöltöm a krémmel, amit az alábbiak szerint készítek el.
A Rámát habosra keverem a cukorral, majd hozzá adom a kókuszreszeléket.
A tejszínt kemény habbá verem, és a cukros, kókuszos krémhez keverem, míg egynemű krémet nem kapok.
Megtöltöm a piskótát, bevonom krémmel a tetejét, és az oldalát is, és erre jön rá a fondant.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?