Zserbó
Hozzávalók
Zserbó
40 dkg liszt
15 dkg cukor
2 tojás
15 dkg margarin
10 dkg zsír
fél élesztő
tej
reszelt citromhéj
25 dkg darált dió
15 dkg porcukor
1 cs Dr. Oetker Vanillincukor
20 dkg sárgabarack lekvár
10 dkg Dr. Oetker Tortabevonó ét
2 ek étolaj
Elkészítés
Előkészítés
A sütőt előmelegítjük. Egy tepsit kizsírozunk, kilisztezünk.
Elkészítés
Az élesztőt langyos tejben kevés cukorral felfuttatjuk. Összedolgozzuk a lisztet, a kristálycukrot, tojást, margarint, zsírt, citromhéjat és az élesztőt. 3 cipót formálunk a tésztából. Az elsőt kinyújtjuk és a kikent tepsibe tesszük, megszurkáljuk, majd megkenjük lekvárral. A darált diót, porcukrot és vaníliás cukrot összekeverjük, felét rásimítjuk a lekváros lapra. Erre rárakjuk a másik kinyújtott lapot, ezt is megszurkáljuk és megkenjük lekvárral. Rásimítjuk a megmaradt cukros diót és befedjük a harmadik kinyújtott lappal. 30 percig meleg helyen pihentetjük, majd villával megszurkáljuk, és takarék lángon megsütjük. Ha kihűlt a tészta, a bevonót elkeverjük az olajjal és rásimítjuk a süteményre.

Kedvencnek jelölöm
Zserbó
Hozzávalók
Zserbó
40 dkg liszt
15 dkg cukor
2 tojás
15 dkg margarin
10 dkg zsír
fél élesztő
tej
reszelt citromhéj
25 dkg darált dió
15 dkg porcukor
20 dkg sárgabarack lekvár
10 dkg Dr. Oetker Tortabevonó ét
2 ek étolaj
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
A sütőt előmelegítjük. Egy tepsit kizsírozunk, kilisztezünk.
Elkészítés
Az élesztőt langyos tejben kevés cukorral felfuttatjuk. Összedolgozzuk a lisztet, a kristálycukrot, tojást, margarint, zsírt, citromhéjat és az élesztőt. 3 cipót formálunk a tésztából. Az elsőt kinyújtjuk és a kikent tepsibe tesszük, megszurkáljuk, majd megkenjük lekvárral. A darált diót, porcukrot és vaníliás cukrot összekeverjük, felét rásimítjuk a lekváros lapra. Erre rárakjuk a másik kinyújtott lapot, ezt is megszurkáljuk és megkenjük lekvárral. Rásimítjuk a megmaradt cukros diót és befedjük a harmadik kinyújtott lappal. 30 percig meleg helyen pihentetjük, majd villával megszurkáljuk, és takarék lángon megsütjük. Ha kihűlt a tészta, a bevonót elkeverjük az olajjal és rásimítjuk a süteményre.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?