Ananászos-kókuszos szelet
Hozzávalók
Piskóta:
4 egész tojás
30 dkg liszt
30 dkg porcukor
1 dl tej
1 dl olaj
1 kávéskanál szódabikarbóna
Krém:
0,5 l tej
5 evőkanál liszt
25 dkg porcukor
25 dkg margarin
1 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
1 doboz ananász befőtt
5 dkg kókuszreszelék
Tetejére:
Kókuszreszelék
Elkészítés
Elkészítés
A piskótához a tojásokat kettéválasztjuk. A fehérjét kemény habbá verjük, a sárgáját a cukorral habosra keverjük, majd folyamatosan hozzáadjuk az olajat, tejet, lisztet és a szódabikarbónát és szép simává keverjük. Végül óvatosan beleforgatjuk a tojások kemény habját. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük, és 180 fokon megsütjük. Kihűtjük és kettévágjuk, majd a krémmel megtöltjük.
A krémhez a lisztet a tejjel simára keverjük és közepes tűzön keményre főzzük, majd kihűtjük, a margarint habosra keverjük a porcukorral, vaníliás cukorral és a kihűlt besamellel összekeverjük. Egy keveset félreteszünk a tetejére a krémből, majd az ananászt lecsepegtetjük és óvatosan beleforgatjuk a krémbe a kókuszreszelékkel együtt, ezzel töltjük meg a piskótát.
A tetejére rákenjük a félre tett krémet és megszórjuk kókuszreszelékkel.
A krémhez a lisztet a tejjel simára keverjük és közepes tűzön keményre főzzük, majd kihűtjük, a margarint habosra keverjük a porcukorral, vaníliás cukorral és a kihűlt besamellel összekeverjük. Egy keveset félreteszünk a tetejére a krémből, majd az ananászt lecsepegtetjük és óvatosan beleforgatjuk a krémbe a kókuszreszelékkel együtt, ezzel töltjük meg a piskótát.
A tetejére rákenjük a félre tett krémet és megszórjuk kókuszreszelékkel.
Alternatív elkészítés
A krémbe tehetünk kókuszaromát is, még intenzívebb ízt kap.

Kedvencnek jelölöm
Ananászos-kókuszos szelet
Hozzávalók
Piskóta:
4 egész tojás
30 dkg liszt
30 dkg porcukor
1 dl tej
1 dl olaj
1 kávéskanál szódabikarbóna
Krém:
0,5 l tej
5 evőkanál liszt
25 dkg porcukor
25 dkg margarin
1 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
1 doboz ananász befőtt
5 dkg kókuszreszelék
Tetejére:
Kókuszreszelék
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A piskótához a tojásokat kettéválasztjuk. A fehérjét kemény habbá verjük, a sárgáját a cukorral habosra keverjük, majd folyamatosan hozzáadjuk az olajat, tejet, lisztet és a szódabikarbónát és szép simává keverjük. Végül óvatosan beleforgatjuk a tojások kemény habját. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük, és 180 fokon megsütjük. Kihűtjük és kettévágjuk, majd a krémmel megtöltjük.
A krémhez a lisztet a tejjel simára keverjük és közepes tűzön keményre főzzük, majd kihűtjük, a margarint habosra keverjük a porcukorral, vaníliás cukorral és a kihűlt besamellel összekeverjük. Egy keveset félreteszünk a tetejére a krémből, majd az ananászt lecsepegtetjük és óvatosan beleforgatjuk a krémbe a kókuszreszelékkel együtt, ezzel töltjük meg a piskótát.
A tetejére rákenjük a félre tett krémet és megszórjuk kókuszreszelékkel.
A krémhez a lisztet a tejjel simára keverjük és közepes tűzön keményre főzzük, majd kihűtjük, a margarint habosra keverjük a porcukorral, vaníliás cukorral és a kihűlt besamellel összekeverjük. Egy keveset félreteszünk a tetejére a krémből, majd az ananászt lecsepegtetjük és óvatosan beleforgatjuk a krémbe a kókuszreszelékkel együtt, ezzel töltjük meg a piskótát.
A tetejére rákenjük a félre tett krémet és megszórjuk kókuszreszelékkel.
Alternatív elkészítés
A krémbe tehetünk kókuszaromát is, még intenzívebb ízt kap.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?