Aranygaluska vaníliasodóval
Hozzávalók
Aranygaluska vaníliasodóval
6 dl tej
10 dkg olvasztott vaj
4 ek cukor
1 tk só (kis)
1 kg liszt
5 dkg élesztő
20 dkg olvasztott vaj
25 dkg darált dió
12 dkg cukor
Vaníliasodóhoz:
3 tojássárgája
5 ek cukor
1 cs Dr. oetker Vanillincukor
2 ek étkezési keményítő
1 l tej
Elkészítés
Elkészítés
A tejet, vajat, cukrot, élesztő, lisztet és a kevés sót kenyérsütőgépbe pakoljuk. Dagasztó programra állítjuk, és hagyjuk végezni a dolgát. A vajat felolvasztjuk, ebbe fogjuk megforgatni a kiszaggatott tésztákat. A tepsiket kikenjük.
Miután megkelt a tészta 2 centi vastagra nyújtjuk, pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk. A tésztákat megforgatjuk a vajba, és egymás mellé a tepsibe pakoljuk. Nem kell szorosan, mert még összekelnek. Miután tele a tepsi, megszórjuk a diós-cukorral, és egy órát még meleg helyen kelesztjük.
Előmelegített sütőben készre sütjük.
A tojások sárgáját elkeverjük a cukorral, vaníliás cukorral és a keményítővel, majd kevés tejjel csomómentesre keverjük, és lassan hozzáadagoljuk a többi tejet is. Folyamatos kevergetés mellett lassú tűzön a kívánt sűrűségűre főzzük.
A kihűlt galuskákat a sodóval tálaljuk.
Miután megkelt a tészta 2 centi vastagra nyújtjuk, pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk. A tésztákat megforgatjuk a vajba, és egymás mellé a tepsibe pakoljuk. Nem kell szorosan, mert még összekelnek. Miután tele a tepsi, megszórjuk a diós-cukorral, és egy órát még meleg helyen kelesztjük.
Előmelegített sütőben készre sütjük.
A tojások sárgáját elkeverjük a cukorral, vaníliás cukorral és a keményítővel, majd kevés tejjel csomómentesre keverjük, és lassan hozzáadagoljuk a többi tejet is. Folyamatos kevergetés mellett lassú tűzön a kívánt sűrűségűre főzzük.
A kihűlt galuskákat a sodóval tálaljuk.

Kedvencnek jelölöm
Aranygaluska vaníliasodóval
Hozzávalók
Aranygaluska vaníliasodóval
6 dl tej
10 dkg olvasztott vaj
4 ek cukor
1 tk só (kis)
1 kg liszt
5 dkg élesztő
20 dkg olvasztott vaj
25 dkg darált dió
12 dkg cukor
Vaníliasodóhoz:
3 tojássárgája
5 ek cukor
2 ek étkezési keményítő
1 l tej
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tejet, vajat, cukrot, élesztő, lisztet és a kevés sót kenyérsütőgépbe pakoljuk. Dagasztó programra állítjuk, és hagyjuk végezni a dolgát. A vajat felolvasztjuk, ebbe fogjuk megforgatni a kiszaggatott tésztákat. A tepsiket kikenjük.
Miután megkelt a tészta 2 centi vastagra nyújtjuk, pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk. A tésztákat megforgatjuk a vajba, és egymás mellé a tepsibe pakoljuk. Nem kell szorosan, mert még összekelnek. Miután tele a tepsi, megszórjuk a diós-cukorral, és egy órát még meleg helyen kelesztjük.
Előmelegített sütőben készre sütjük.
A tojások sárgáját elkeverjük a cukorral, vaníliás cukorral és a keményítővel, majd kevés tejjel csomómentesre keverjük, és lassan hozzáadagoljuk a többi tejet is. Folyamatos kevergetés mellett lassú tűzön a kívánt sűrűségűre főzzük.
A kihűlt galuskákat a sodóval tálaljuk.
Miután megkelt a tészta 2 centi vastagra nyújtjuk, pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk. A tésztákat megforgatjuk a vajba, és egymás mellé a tepsibe pakoljuk. Nem kell szorosan, mert még összekelnek. Miután tele a tepsi, megszórjuk a diós-cukorral, és egy órát még meleg helyen kelesztjük.
Előmelegített sütőben készre sütjük.
A tojások sárgáját elkeverjük a cukorral, vaníliás cukorral és a keményítővel, majd kevés tejjel csomómentesre keverjük, és lassan hozzáadagoljuk a többi tejet is. Folyamatos kevergetés mellett lassú tűzön a kívánt sűrűségűre főzzük.
A kihűlt galuskákat a sodóval tálaljuk.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?